Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
26-01-2009 - 23:47:23
Относно ценообразуването трябва да се разберете с останалите форумци, за които то не важи, а цената е тази, която плати купувача. Аз например преди, като внасях стока я ценообразувах като я увеличавах по 3 или 4, защото съм учил само смятане с цели числа, а и не върви да дадеш на данъчният фактури от увеселителни заведения и други места с лоша репутация в Бангког.
Строителят въобще не го интересуват данъци, защото според известните досега икономически теории те се плащат от клиента. И ако всички ги плащат е все едно дали ДДС, ДОД или който и да е данък е 10, 20 или 100%, просто клиентът ще се бръкне повече. Как някой щял да си калкулира материалите? Че какво го е грижа как. Ти ги мислиш тези неща, защото продаваш на минимална надценка. Мобил тел защо не се кахъри? Това са неща, които падат върху всички, обективна даденост, както е казъл Хелмут Кол, като обеденил Германия: Каквото за всички, това и за гол Ханс".
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:03:31
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> >
>
>
> Това от колко време го повтарям. Няма пазар. И е
> напълно безсмислено да се свалят цени, защото и да
> ги свалиш и да не ги свалиш никой няма да купи.
> Точно обратното, пазара ще се раздвижи при
> повишаване на цените.
>


Предварително се извинявам ,че и аз ще се присъединя към групата на опониращите на Др Иванов – някак си се получава един срещу всички, но не се сдържам да не коментирам този пост.
Значи искате да кажете, колега Иванов, че ако цените паднат с 30-50% аз като потенциален купувач не бих се заинтересовал от имота. Ако, обаче цените скочат с 30-50%(при сегашни макроикономически показатели) то аз с радост ще се втурна да купувам. Хммм. Няма да коментирам……само ще кажа, че ако цените в родния ми град паднат с 30- 50% от “вестникарските” цени в момента, то аз ще си купя
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:05:12
ако паднат с 30-50 процента, ще изчакаш да паднат със 70-80 процентна и после да си купиш, гарантирам ти.
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:09:26
Аз не съм бизнесмен но съм забелязал и навън(разбира се и в БГ) , че логика при цено
образуване на имот еднозначна трудно може да има....
То не хляб....нито на началния , нито на крайния продукт можеш да сложиш цена каквато ти скимне.......пък и всеки го купува...всеки ден....
Г-н Коганев сигурно има добър нюх за производствен бизнес....Имотите са си отделно...
Как тогава ще ми обясните по каква логика как пентхаус в Манхатън е заминал за 40м$....как са го ценообразували.....???? Тухлата там не е 500$
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:19:27
avatar

Др. Иванов както винаги е прав. При цени на бензина - 1.70 за литър 95Н, естествено е колата ми да стои на паркинга, а аз да се бутам в градския транспорт. Щото съм бизнесмен, един вид, и бих предпочел литъра да стане 4 лв. и да си карам на спокойствие в огромните задръствания, предизвикани от огромните цени....

Ееех, Иванов, Иванов...

Ееех, Ганев, Ганев...
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:20:43
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> ако паднат с 30-50 процента, ще изчакаш да паднат
> със 70-80 процентна и после да си купиш,
> гарантирам ти.


Чак 80% със сигурност няма да чакам, но не в това е спора. Та значи и миналата и по-миналата година съм имал възможност да закупя имот, но този пазар просто не е представлявал интерес за мен.( цена от 50 000Е/56 квадрата, 40 годишна панелка в Кв Сторгозия, Плевен) някак си ми се струваше малко измислена. пазара взе да става интересен за мен едва след като се появиха индикации за спад в цените. Така че – той нека пазара направи цените малко по реални пак да видим да ли няма кой да купува!
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:22:37
логиката е че някои милиардер го е купил.

освен това зависи какъв е пентхауза. В 'апартамента' на Доналд Тръмп в манхатън само мрамора и златото струват няколко милиона долара (споменаха сумата на ди апрентис- чирака по български). така че смятай.
и със сигурност пентхауса не е 40 квадрата. нито пък е на замазка и шпакловка. по скоро това е целия последен етаж на накой небостърчаг (може да са и няколко етажа).





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 00:27 от kuku987.
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 00:52:32
Предварително се извинявам ,че и аз ще се присъединя към групата на опониращите на Др Иванов – някак си се получава един срещу всички, но не се сдържам да не коментирам този пост.
Значи искате да кажете, колега Иванов, че ако цените паднат с 30-50% аз като потенциален купувач не бих се заинтересовал от имота. Ако, обаче цените скочат с 30-50%(при сегашни макроикономически показатели) то аз с радост ще се втурна да купувам. Хммм. Няма да коментирам……само ще кажа, че ако цените в родния ми град паднат с 30- 50% от “вестникарските” цени в момента, то аз ще си купя


Естествено! Не го ли разбираш? Кой купува при падащ пазар?

1. Коя банка ще ти даде кредит? Те сега при един пазар за който се подозира, че може да падне и то с малко не дават, а ти чакаш да ти дадат при 30-50% спад?

2. Ти откъде ще имаш пари, когато от много отдавна ще си на трудовата борса?

3. Какво ще спечелиш като го купиш и какво ще ти гарантира, че ще успееш да го задържиш при още по-голям спад, при положение, че банката може да иска увеличаване на обезпечението.

Защо бедният/ Не че ти си, но тук все за народа говорят, все едно вчера слезнаха с червените байраци от Балкана/, може да купи само при повишаващ се пазар?

1. защото има работа;

2. Защото ще му дадат кредит срещу разумно обезпечение/банката очаква имотът за 50 хил, който е кредитирала да стане след 2-3 г. 70 хил./

3. Защото при растящи цени, ако закъсаш можеш да продадеш ипотекираният апартамент на печалба, или ако си го купил с твои пари да вземеш повече.



Re:
27-01-2009 - 01:05:56
........



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 08:44 от zalagania.
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 01:28:38
Другарю, къде в постовете на попа видя да става дума за кредити??? eye popping smiley
Какви ги плещиш? Целия ти пост се обезсмисля!

Мисля че познавам човека, има си парите в брой!
Както може би сте забелязали, търговията на кредит приключи! Първо банките спряха да дават и второ баламурниците дето можаха да се окачат, свършиха!
Та кажете, защо ние дето си посъбрахме кеша, да се юркаме сега да купуваме? Опсс, не сега - при падащите цени, ами да почакаме да се вдигнат цените с 30-50%?

Обясни ми моля те! Понякога пишеш много смислени постове.
Защо да купувам сега, като всеки ден някой ми реве за кеш! Като започнеш от банки, бизнесмени, земеделски(и не само) производители, съкратени работници или в безсрочна неплатена отпуска, търговци(ПРОМОЦИЯ-купувайте днес, докато не е станало по евтино!) и кави ли не още... А от другата страна - който има да дава, все ме е завлякъл... Очевадно е - ПАРИЦИ нема! И все по скъпи стават!
Да, временно е! Но за сега е така!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход