Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:13:48
avatar
Това с 3% е най-големия виц, аз ако дам на Камито и 0,03 промила ще се застрелям, тя си няма и на идея от материята, каквото ти каже трябва да правиш точно обратното. Много ми е чудно кой дава 3%та и за какво? Да ти напише името в договора и да те заведе на 2 огледа. Но явно откачалките които купуваха на кредит на ценички 1500+ не им е дремело много, защото купената от тях кутийка само след 3 месеца, ако слушаме съветите на Камито, е щяла да скочи с 30%, а след една година с 100%, на кой му е пукло за някакви си %3, скоро ще им запука обаче.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:24:14
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Това с 3% е най-големия виц, аз ако дам на Камито
> и 0,03 промила ще се застрелям, тя си няма и на
> идея от материята, каквото ти каже трябва да
> правиш точно обратното. Много ми е чудно кой дава
> 3%та и за какво? Да ти напише името в договора и
> да те заведе на 2 огледа. Но явно откачалките
> които купуваха на кредит на ценички 1500+ не им е
> дремело много, защото купената от тях кутийка само
> след 3 месеца, ако слушаме съветите на Камито, е
> щяла да скочи с 30%, а след една година с 100%, на
> кой му е пукло за някакви си %3, скоро ще им
> запука обаче.

ЗА едно нещо обаче е права другарката К.
И то е, че ТОВА са цените в момента/надути или не....това е дереджето 'как Сийке/ т.е. колкото и да е смешно/трагично/невероятно точно това е ситуацията.... и тя е породена от невероятния/неповторимия/непростимия бизнес нюх на Българина.
Има една велика реплика в един любим филм : " а ти знаеш ли сега, колко щели да поскъпват яйцата? Всичките граждани се юрнали яйца да ядат....."


*ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 22:25 от 465798.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:25:56
avatar
Да, само ти преглеждат документите и може би седят със затворена уста? smiling smiley Без АНИ - потоп. По-скоро некадърните агенции с безумните съвети също имат пръст в това, което сега се случва, та друг ако беше брокер нямаше като теб да се гордее, а да си посипе главата с пепел.

Ако давахте компетентни съвети за приемливата цена, хората нямаше да се хвърлят като луди на топъл хляб, а щяха да знаят какви рискове поемат и дали плащат безумна цена - така нямаше балонът да се надува, само че нямаше и да пълните джобчетата си с комисиони на всяка цена. И не ми обяснявай, че вие сте изграждали България, защото овен, че съветвате клиентите да нарушават закона, като обявяват неверни данни и точно вие плащате най-малко данъци защото укривате приходи.

Това, с което си лъгала горките си клиенти, че щом не са инвеститори, цената няма значение - те нали ще живеят в него и няма да го продават - по-голяма подлост надали сте измислили в бранша. Заради вас сега една камара народ са заробени и животът им ще е белязан от депресии. Ти вместо да дърдориш псевдо-ерудирано, по-добре да се скриеш някъде, докато отмине чувството ти за вина, а не да го избиваш с алабалистика.




камелия Написал:
----- --------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > 2. Ако някой иска да използва консултантски
> услуги
> > при покупка и продажба на имот, по-добре е
> да
> > използва такива от адвокат, а не от някое
> > измислено "АНИ" - излиза по-евтино, а
> услугата е
> > по-компетентна.
>
> Няма лошо, но не подвеждай хората с цените!
> Адвокатите не вършат работата на АНИ. Само ти
> преглеждат документите. Имат си и нови минимални
> цени, под които не могат да слизат. Таван на
> цените нямат.
> Ако биха свършили работата на АНИ, ще ти струва
> минимум 7% от цената на сделката.
> Чети, додо, чети!
>
>


Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:26:43
50% по-малко туристи планират лято 2009 в България




Туристическият сезон 2009 може да се окаже най-слабият от няколко години насам, сочат предварителните данни за ранните записвания за лятото. Големите морски курорти отчитат наполовина по-малко резервации от чужбина в сравнение с предната година, показа проучване на "Дневник".



Поредните свободни съчинения. Договаранията за следващият сезон се правят през юли, а не ноември и декември. Освен това резервациите никъде не се отчитат, а и никой няма да ги каже коректно, заради конкуренцията. От много, много години преди сезона се повтаря едно и също - колко ще е слаб, а след сезона, колко добре е минал.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:30:09
avatar
465798 Написал:
-------------------------------------------------------

> С БГмама е безмислено да се спори.
> Върти-суче все е права. Но все пак нека кажем.
> Другарко К. ти може да си на пазара на недвижими
> имоти и от 1894 тва обаче не значи ажтоматично че
> разбираш нещо от материята. Аз съм работил като
> брокер в УСА. Мога от 1ва ръка да ти споделя някой
> факти.
> 1. Там АНИ не са агенции за запознанства. Като
> отидеш при брокер, той ти вади /праща по емаил,
> или както искаш/ списък на всички имоти които
> покриват твоите критерии мо-тамо. Прави ти и
> анализ на цените в района от който се вълнуваш, за
> последните 6м. примерно - на база РЕАЛНО
> ИЗПОВЯДАНИ СДЕЛКИ, не офертни цени..............
> Излишно е да споменавам че от кадето ще ми намериш
> имот ти/АНИ/ от там ще си го намеря и аз сам.
> 2. Прочети пак едно че ме мързи/ а и няма смисъл/
> да ти пиша повече по темата...
>
> Сега, ти от друга страна ако можеш да ми обясниш
> как и защо заслужаваш 3% от сделка....моля обясни
> ми.

И какво, ако наистина си работил като брокер в САЩ? Трябва ли АНИ тук задължително да работи като АНИ там, независимо че реалностите са различни?
Когато пускат там тълпи от кандидати да оглеждат като в музей, имота, това проява на уважение към клиента ли е? Явно, понятие нямаш от работата на АНИ, щом можеш да твърдиш, че били агенции за запознанства.
И щом не ти е известно нещо елементарно- че няма как тук да се направи реален анализ на цените на база реално изповядвани сделки,защото, по нашите закони, можеш да си изповядваш сделката и по данъчна оценка, не се изхвърляй с псевдо познанията си. Ако наистина искаш да знаеш- чети. Теми за имоти- бол. Всичко е казано.
А, когато можеш да си намериш имот, който рекламирам аз, без мен- ела и ми се обади.
Аман от пишман- специалисти по всичко.
На теб, няма да обяснявам защо и какъв комисион заслужавам. Истинските клиенти, които са имали акъл да спечелят пари за жилище, нямат проблем с разбирането на елементарни неща. :]
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:39:59
то е ясно че с радио точка не се спори.
ТАКА Е ПРАВА СИ. ЗА ВСИЧКО СИ ПРАВА.
НИКОЙ ДРУГ НЕ РАЗБИРА И НА 5% ОТ КОЛКОТО ТИ РАЗБИРАШ ОТ ВСИЧКО .
ПОЗДРАВЛЕНИЯ smiling smiley
ТИ СИ МОЯТ СУПЕР_БГМАМА_ГЕРОЙ.

и ж заключение само да те питам, извън България някога излизала ли си ? ама честно...?
*rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* за романите които пишеш тук. повече от мен няма да чуеш и дума *bow*
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:40:11
Ако ми позволите да напиша нещо.
Точно в момента няма държава, масови протести,енергиини проблеми,финансово не стабилни- как хората да мислят за имоти , още повече да купуват ?
Допускам , че апатията обхванала пазара на имоти ще продъжи поне до края на годината
В момента сме в ситуация на надлъгване -строителите умишлено качат или задържат цените с единственната мисъл да оберат кеша. Истинските купувачи пък чакат и демонстрират пълен непукизъм към пазара...
Всичко това води до нямане на сделки!
Сега въпросът е колко време ще издържат строителите без свежи пари и колко време ще издържат агенциите без сделки
Наи печеливши в тази ситуация ще се окажат онези които понамалят цените и си направят сделките
Цените така или иначе растяха заради лесното кредитиране....
Единствено и това се потвърди вече атрактивно ще остане инвестирането в земеделска земя и парцели...Но това след месец два ....засега надолу........
Много изненади очаквам за търговските и офис площи - но да видим ....
Аааа да -защо вече никои не говори за панелки ? Къде са цените от хиляди евра ?
Панел не бих взел , но ако се налага бих платил не повече от 5к евро ......просто вече няма живот в тези жилища и не си струва...освен ако не ти трябва за 5 години ... winking smiley
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:40:31
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Това с 3% е най-големия виц, аз ако дам на Камито
> и 0,03 промила ще се застрелям, тя си няма и на
> идея от материята, каквото ти каже трябва да
> правиш точно обратното. Много ми е чудно кой дава
> 3%та и за какво? Да ти напише името в договора и
> да те заведе на 2 огледа. Но явно откачалките
> които купуваха на кредит на ценички 1500+ не им е
> дремело много, защото купената от тях кутийка само
> след 3 месеца, ако слушаме съветите на Камито, е
> щяла да скочи с 30%, а след една година с 100%, на
> кой му е пукло за някакви си %3, скоро ще им
> запука обаче.


Душко, пак се изцепи неподготвен! Ти би се гръмнал и ако вашите не ти отпуснат парички за хот док! Когато можеш да си посрещнеш разходите поне един месец, ще разбереш, че всеки получава толкова, колкото плащачите са готови да му дадат. Аз, за работата която върша, получавам добри пари. Нали не си толкова незрял, че да се имаш за по-умен от хора, можещи да си позволят стотици хиляди евра за имот- защото са имали пипе да ги изкарат? :]
пп Тъпо е да копираш безмозъчните изказвания на някои "специалисти по всичко"..
Като това, че някога, някъде и някого съм съветвала да купува при тези нива, защото цените ще скачат.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:52:49
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, само ти преглеждат документите и може би седят
> със затворена уста? Без АНИ - потоп. По-скоро
> некадърните агенции с безумните съвети също имат
> пръст в това, което сега се случва, та друг ако
> беше брокер нямаше като теб да се гордее, а да си
> посипе главата с пепел.
>
> Ако давахте компетентни съвети за приемливата
> цена, хората нямаше да се хвърлят като луди на
> топъл хляб, а щяха да знаят какви рискове поемат и
> дали плащат безумна цена - така нямаше балонът да
> се надува, само че нямаше и да пълните джобчетата
> си с комисиони на всяка цена. И не ми обяснявай,
> че вие сте изграждали България, защото овен, че
> съветвате клиентите да нарушават закона, като
> обявяват неверни данни и точно вие плащате
> най-малко данъци защото укривате приходи.
>
> Това, с което си лъгала горките си клиенти, че щом
> не са инвеститори, цената няма значение - те нали
> ще живеят в него и няма да го продават - по-голяма
> подлост надали сте измислили в бранша. Заради вас
> сега една камара народ са заробени и животът им ще
> е белязан от депресии. Ти вместо да дърдориш
> псевдо-ерудирано, по-добре да се скриеш някъде,
> докато отмине чувството ти за вина, а не да го
> избиваш с алабалистика.

Ставаш смешен- като развален грамофон си. Че и самочувствие на най- умния в България те тресе!
Ако някога беше имал възможност да купиш какъвто и да е НИ, щеше да знаеш, че банката е тази, която изисква документи от купувачите. Че документите се издават от местоработата им, не от АНИ. И който и каквито съвети да дава, тези документи се представят в банката и там се одобряват.
Елементарно, дори за третокласник.
Щеше да знаеш, че каквото и да провери по документите адвоката, то ще го направи след като ВЕЧЕ си се спрял на имот, намерен от теб- не от адвоката.
Че, ако по някаква случайност адвокатът ти намери имот, минималния му, фиксиран в наредбата, хонорар , е 7% от цената на сделката.
Всички, които изкарват достатъчно, за да си позволят да си купят НИ, имат достатъчно акъл. Неслучайно, между тях няма чистачи...........че и някои други ........ :]
Това са фактите- схванал или не- проблемът е твой.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 22:52:52
avatar
@ками айде да не ти припомням бисерите ти от преди 2 месеца, продаваше панелки за над 1000 евро и даваше умни съвети на хората как ще се качват още. От твоя умствен багаж съм на светове, ти за работата която вършиш получаваше парички, поради временната ситуация на пазара, която никога повече няма да се повтори, а не защото имаш нещо в главата си. Ама то и братя Галеви имат милиони евра, но това не ги прави умни, пак пишеш поредната глупост. Наркобосовете понеже имат много евра и те ли са умни, въпреки че са завършили 8ми клас на спортното училище в горно-нанагорнище. Ками, Ками много мноого се излагаш с откровенните идиотщини които пишеш. Да ровя ли стари теми а? Хахах помниш ли че искаше да плащам обещетение, на онзи човек, ако цените се вдигнели, ама и си вярваш значи !!! хаха колко да се вдигат бе ками на тази панелна кочина в младост ??? Беше над 1000 евро, сигурно 1500 или 2000 и е цената. Ками ти не си експерт ти си ГЕНИИ !!!! Направо си ми забавна, тези неща които ги пишеш, вярваш ли си сама??? Май си и ти патология като другаря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход