Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 17:39:06
avatar
Да ти приличам на брокер или стройтел, тука половината са такива питай ги тях, къде ме видя да казвам, че ще ти търся имоти на първа линия, показах просто една оферта на стройтел за 650, което значи, че продава на 500 в сънито, лятото тука брокерчетата се кълняха, че в сънито и в софия цените през 2009 ще са по 2500-3000.

А човека с къщата се опитва да ти каже, че за тези пари можеш да си купиш къща в нормална държава със стандарт 20 пъти по-голям от българския, а в Софето за тези пари можеш да си купиш една кочина насред калта и боклука, ама ти си живял цял живот сред лайна и те за теб са вече нещо нормално, част от пейзажа, затова не можеш да вденеш какво се опитва да ти каже човека.

С такива чугунени балкански тикви, като теб трябва да се комуникира по-твърдо, защото иначе не прихващаш нищо.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 17:48:18
avatar
Ками, ками срам за теб, че работиш в тази област от години и още не си разбрала и основите, ама чети бе лельо, ама те мързи или не можеш, не знам.

Аз лаика мога да сметна 2+2, и да преценя колко струват тези кутийки, които ги пробутвате на хората. Като си таква експертка, я си направи една проста сметка колко струва средно квадрат ново стройтелство (без терена) и после според локацията сложи и цената на терена и сметни маржа на стройтеля. Ама далаверата не може да продължава до безкрай, края дойде. Тези бетонни джунгли ще стоят празни и ще си ги гледате и ще цъкате, след някоя друга година сами ще ги съборите, много държави са го минали този път, не сме нито първите нито последните, жалко че не се поучихме от грешките на другите.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 18:01:20
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Да ти приличам на брокер или стройтел, тука
> половината са такива питай ги тях, къде ме видя да
> казвам, че ще ти търся имоти на първа линия,
> показах просто една оферта на стройтел за 650,
> което значи, че продава на 500 в сънито, лятото
> тука брокерчетата се кълняха, че в сънито и в
> софия цените през 2009 ще са по 2500-3000.
>
> А човека с къщата се опитва да ти каже, че за тези
> пари можеш да си купиш къща в нормална държава със
> стандарт 20 пъти по-голям от българския, а в
> Софето за тези пари можеш да си купиш една кочина
> насред калта и боклука, ама ти си живял цял живот
> сред лайна и те за теб са вече нещо нормално, част
> от пейзажа, затова не можеш да вденеш какво се
> опитва да ти каже човека.
>
> С такива чугунени балкански тикви, като теб трябва
> да се комуникира по-твърдо, защото иначе не
> прихващаш нищо.


Не, не приличаш. И на зрял човек не приличаш, а на пале с жълто около устата, тичащо пред майка си.
При това, пале, на което му липсват първите седем години. А те се получават в семейството- без значение, в коя страна живееш.
Когато успееш да спечелиш, купи си къща където пожелаеш. Нали затова си свободен- да го направиш където искаш. Аз бих се радвала да е някъде по- далеко от София- тук и без това се напълни с комуникиращи по- твърдо простаци.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 18:10:09
Според мен всеки който се запита КОЙ ЩЕ КУПУВА ИМОТИ ОТСЕГА НАТАТЪКА? и няма отговор трябва да му е ясно, че цените няма как да се качват. Аз смислен отговор не намирам ако някой знае нека каже.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 18:10:23
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, ками срам за теб, че работиш в тази област
> от години и още не си разбрала и основите, ама
> чети бе лельо, ама те мързи или не можеш, не знам.
>
>
> Аз лаика мога да сметна 2+2, и да преценя колко
> струват тези кутийки, които ги пробутвате на
> хората. Като си таква експертка, я си направи една
> проста сметка колко струва средно квадрат ново
> стройтелство (без терена) и после според локацията
> сложи и цената на терена и сметни маржа на
> стройтеля. Ама далаверата не може да продължава до
> безкрай, края дойде. Тези бетонни джунгли ще стоят
> празни и ще си ги гледате и ще цъкате, след някоя
> друга година сами ще ги съборите, много държави са
> го минали този път, не сме нито първите нито
> последните, жалко че не се поучихме от грешките на
> другите.

Накратко:
1. В българския език, дума в множествено число, завършваща на "Й", няма. "Строител" и "строителство", се пишат с "И".
2.Поне на сто места съм написала мнението си за новото строителство и ценообразуването му. При това, аргументирано.
3.И по въпроса за събарянето съм писала- че няма как да не се случи.
4.Един съвет- слушай , ако искаш да научиш нещо, защото докато си ходел прав под масата, всичкото това, дето се опитваш да ме учиш, аз съм го живяла и работила. Вече писах- започнах да се занимавам с НИ през 1994г. На колко беше ти тогава, пиленце?
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 18:59:54
anris Написал:

> Забелязвам че имаш доста добра информация за
> района на Слънчев бряг.Бих искал ако имаш желание
> да споделиш мнението си за два други района в
> условна близост.
> От Иракли до лагерите на Обзор и района на гр.Бяла
> Север около Кара дере и проекта на Норман
> Фостър.Ясно е че пазар в момента няма но районите
> са прекалено добри за да изостанат рязко от
> околните.Нарочно не отварям питане за Самотино и
> Шкорпиловци защото там е ясно какво ще се случи.

За Иракли съм казвал много пъти, че е умряла работа.Ще се направят няколко селища и ще заглъхне. Зимата хората ходят на планина за да карат ски, но лятото ходят на море за развлечения. А по тези места развлечения няма. Особено ако не променят проектите. От Иракли нагоре е скала, която свършва чак след Бяла, не си спомням сега името на местноста, където свършват скалите и започва дълъг плаж към Шкорпиловци. Покрай тази скала има тук там и плажове с места за строеж, но ги е имало и преди хиляди години и там са направили Обзор и пристанището на Бала. И за там е същото, може да се строи на високото над плажовете, но няма развлечения. Нищо не се променя и при Тошо Иракли беше с пионерски лагери, Обзор и Бяла също плюс почивни станции на предприятия, пенсионерска работа. За Шкорпиловци също съм скептик. Ако не се изсипят много пари и то за големи комплекси от по над 100-200 декара, не се изгърби и държаната за инфраструктура, нищо не става.
Аз лично, ако имах парцели на Иракли щях да направя къмпинги.
Има и още нещо, морето там е окрито, със силно течение север-юг, плажа на Иракли периодично се свива и разширява. имаро е години дето почти изчезва. Въобще е малко рисково да се инвестира там, освен ако не се работи с руснаци, те са жертви на рекламата и купуват само на първа линия.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 19:18:17
avatar
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------

> 1. Ами дадох ти факти за нереално високите цени на
> имотите в БГ и те тепърва ще се сриват.
> 2. Това дали България се или не се нуждае от
> българите в странство тепърва ще проличи. (Така
> като гледам без тях не е цъфнала и вързала)
> 3. За лаленцата: Ами при всички положения събирам
> повече лалета отколкото ти на терасата на
> апартамента ти.

1. Броят на жителите на градчето, в което си, е по- малък от живеещите в Люлин. Та, сравнение с цените в София няма как да направиш.
2. Цените и в Холандия се срутиха- само дето не казваш с колко, въпреки че имаш данни. Предпочиташ да пророкуваш какво ще стане тук.
3. Това, че плащаш 600Е месечно наем, нищо не изяснява. По- полезна би била информацията, дали със заплатата си можеш да си позволиш да я купиш и за колко години ще я изплатиш. Защото ние това нищим.
3. Тепърва няма да проличи дали се нуждаем от българите в странство. Сега знаем, че не се нуждаем. Ако останете без работа там и поемете назад, само ще ни утежните положението. За съжаление, първите "лястовички" вече се завръщат- на групи.
4. Ето ти една нова къща в Г. Баня.

чистак нова, за Е 182 000. В квартал на София. С параметри като тази, в която живееш. Само дето е в Столицата. Твоето градче на колко км. от тамошната столица се намира?
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 19:41:49
Говри ми, говори ми, вервам ти. Ама по вервам на една позната дето си взе 5 стаен апартамен в Амстердам на цена от около 2,5 годишни заплати. Тук заплатата и беше 1500 лева, а там върши същото...
Царица парица, Камелия - всичко струва толкова колкото благоволи да даде негово величество клиента. Офертните цени са мъртви!
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 19:48:38
2. Цените и в Холандия се срутиха- само дето не казваш с колко, въпреки че имаш данни. Предпочиташ да пророкуваш какво ще стане тук.
3. Това, че плащаш 600Е месечно наем, нищо не изяснява. По- полезна би била информацията, дали със заплатата си можеш да си позволиш да я купиш и за колко години ще я изплатиш. Защото ние това нищим.


Подобна къща, на около 30 км. от Амстердам, през 2003 струваше 700-800 хил. евро/към 2 млн. гулдена/. Та смятай колко са паднали цените.

А като имаш предвид, че моя позната плаща в Амстердам съвсем малка квартира/две малки стаички с баня и кухня/ също 600Е на месец, ти се светва къде е това градче.

Колко години ще я изплащаш? Ами като тук - 30 с ипотека/хипотека, по тамошен език/. И с много зор, както навсякъде. Е с тази разлика, че тук като я купиш е твоя, т.е. плащаш по 5 лв. вход, а там плащаш по 200-250Е./за апартамент, за къща не знам/, все едно си под наем.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 19:56:06
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Но
> > отново - цената платена за имот трябва да се
> > изплаща за 10-12 години от наем, актуален в
> > момента на покупката.
>
> Трябва? Кой ти каза? В дебелите учебници
> пишело.........така ми отговори друг съфорумец.
> Ако наистина е така, защо банките в цял свят,
> отпускат ипотечни кредити до 35г.? При това, ако
> се опиташ да намери данни, ще видиш, че най-
> големия процент са ипотеките с над 20г. срок за
> погасяване.........

Защото е формула базирана на наблюдения върху 100 годишен период и е написана от хора далеч по-умни от мен и теб. До момента не ме е подвеждала в никоя покупка на имот.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход