Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 10:50:46
Геко,
Глупостите ви край нямат. Не изкарвам никакъв мошенник герой, а казвам фактите и защо тези оферти даже не ги чета.

Нито ще си наеме адвокати, нито ахрана. Добре дошли в капитализма. Не си е направил точна сметките, жена му го погнала първо да си направят къща с готовите пари. Той я направил, като мислил, че ще продължи да върви. Не съобразил, че скъпите работи в строителството са накрая. Вместо да изолира къщата за 15-20 хил. евро е трябвало да вдигне докрай бетона и да започне да зида. Сега прави сметка да вземе от 2-3 апартамента 70-80 хил. и да докара нещата до кота Било, след което да вземе вторите вноски от първите платили. На не вярвам да е така, защото цените са много ниски и плашат. Затова мисля, че търси балъци.

А умишленият фарит се нарича банкрут. И за много по-големи суми ще му дадат 6 месеца усровно с 3 години изпитателен срок.

Тук може да се намеси предприемач с опит и пари, който да купи целият обект, да го довърши и продаде. Но времето не е такова. Може би след 4-5 месеца ще се намери такъв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 10:52 от др. Иванов.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 11:01:03
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> @anris, а бе пич, ти можеш ли да четеш изобщо, я
> пробвай да ми напишеш ника, ама този път правилно
> или не сме учили чужди езици. Ти слушай експерта
> Иванов, и купувай на 3000, защото ние сме лаици,
> можеш да си купиш и малко Софикс, на 1800 ако
> искаш.
>
> А това дали ще останат и след нас, аз съм млад, на
> 21, за някои сгради много се съмнявам, че ще ме
> надживеят. Аз отдавна не съм на твоето дередже,
> защото живея в нормална страна без другари и
> агенти и не уча и няма да работя са политическатч
> и икономическа мафия.

Симпатяго, ако си на 21 и живееш в свободна страна, то избора не е бил твой а някой те е отвел там и те е отглеждал и още те отглежда благодарение на реален и истиски труд.Цъкай с мишлето и се радвай че има кой да те храни. *write*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 11:58:32
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 12:13:48
dival Написал:
-------------------------------------------------------
>
Заболя ме лошо защото е безумно вярно. *ok*

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 13:16:00
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Абе хора, трябва да сте слепи и глухи за да не
> разберете, че нищо хубаво не очаква БГ поне в
> следващите 3-4 години... Единственно атрактивни
> цени и евтина работна ръка могат да привличат
> капитали и вложители, за друго страната не става
> на този етап...


Това,с евтината работна ръка и атрактивните цени, го играем от 20г. Привличахме капитали и вложители, докато не се развихри световната криза. Така че, каквото за тия- навън, това и за нас. Докато светът не си стъпи на крака, навсякъде ще е "запушено". Можеш ли да ми дадеш пример със страна, в която са се изтрепали да инвестират в момента?
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 13:24:37
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
Но
> отново - цената платена за имот трябва да се
> изплаща за 10-12 години от наем, актуален в
> момента на покупката.

Трябва? Кой ти каза? В дебелите учебници пишело.........така ми отговори друг съфорумец. Ако наистина е така, защо банките в цял свят, отпускат ипотечни кредити до 35г.? При това, ако се опиташ да намери данни, ще видиш, че най- големия процент са ипотеките с над 20г. срок за погасяване............


Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 13:38:57
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
Трябва? Кой ти каза? В дебелите учебници пишело.........така ми отговори друг съфорумец. Ако наистина е така, защо банките в цял свят, отпускат ипотечни кредити до 35г.? При това, ако се опиташ да намери данни, ще видиш, че най- големия процент са ипотеките с над 20г. срок за погасяване............





е, ти явно не можеш да се сетиш сама защо. хаха :]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 13:40 от 465798.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 13:41:23
avatar
Специялно за другаря Иванов, малко успокоение по време на кризата.

5555 лева за нощувка на Златните

18 януари 2009 / News.dir.bg

Седемзвездният президентски апартамент на последния етаж на хотел “Астера” в курорта Златни пясъци отваря врати за платежоспособни гости.
Цената му е 5555 лв. на вечер, но срещу тази сума всеки може да се почувства като цар. Баровското кътче, наричано помпозно “Белия дом”, се намира точно под площадката за кацане на вертолети. До началото на 2009 г. той е бил ползван само за ВИП гости, съобщава вестник “Труд“, цииран от БГНЕС.
Екстрите, които се крият зад голямата сума, са десетки, разказаха запознати. Неограничени са както количествата, така и цената на напитките и блюдата, които гостът може да си поръчва. Той ползва и отделен вход за апартамента, досущ като по филмите. Посетителят, решил да се почувства господар на света, разполага с персонален иконом, а децата му - с гувернантка. С тях предварително се уговарят всички капризи и екстри, които гостът на “Белия дом” желае да му се изпълнят.
Апартаментът в Златните е с обща площ от 400 кв. м, 150 кв. м от които са тераси. Той разполага с бизнес помещение, заредено с всевъзможни сателитни, компютърни и телефонни връзки. Към стаите има джакузи, сауна и помещение за гости. Мебелировката не е помпозна, но е изключително луксозна и удобна. Към пакета за почивка в “Белия дом” може да се прибави круиз с яхта, вертолет или пътуване с най-луксозен самолет.
Подобни глезотии не са открити от нас, българите, обаче. В Милано например в най-луксозната зона - “Ла Галерия”, има скъп хотел. Там нощувката е 4000 евро. Срещу сумата наемателят може да ползва през деня тузарско “Бентли” и да разполага с персонален шопинг асистент.

Линк: тук


Другарю Иванов, можеш да вдигнеш 8 звезден хотел на сънито, ще се изплати за 2 сезона, направи императорски апартамент, и го даваи за 1М на вечер, за 2 седмици си изплатил целия хотел !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 13:47 от gekko.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 13:45:33
Аз ще те светна защо "трябва" :]
Трябва да се изплати за 10-12-14 години за да е атрактивна инвестиция. Ти понеже не си инвеститор явно тази концепция ти е чужда. Ти ако искаш и на 50 години за изплащане може да си доволна, но аз бих потърсил друга инвестиция в този случай smiling smiley

А защо тогава банките давали ипотека за 30-40 години. С този "довод" ме уби smiling smiley
Банките дават такава ипотека ,защото иначе вноската ти по заема ще е много-много непосилна и много-много над нивата на наемната цена за подобно жилище. Сега по- ясно ли е , или пак мъгла?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-18 13:47 от 465798.
Re: Панически срив на цените в София
18-01-2009 - 14:21:21
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега сте на фаза отричане на истината, следващата
> е ярост, отчаяние, депресия. Потърсете
> квалифицирана помощ.

Ни мисля. По- скоро- на фаза реализъм спрямо моментното състояние на нещата. Защо ти и другите , които сте навън, тънете в дълбока депресия, без да търсите помощ, не знам.
Допитах се до чичко Гугъл- написах "сл. бряг- имоти първа линия море". Давам ти линк към първите три резултата. Ако ти представлява интерес- проследи и другите.
В тези оферти, по 300-400Е цени не видях.
може пък, да съм гледала " неправилно".
тук

тук
тук :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход