Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !

Публикувано от пунди 
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 01:45:24
acen1975 Написал:
-
> с теб не смея и да споря!
> весели празници
>


:]

Весели празници и на теб и бъди щастлив! smiling smiley
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 02:00:14
Не обичам да се майтапя относно емиграция/емигранти,защото съм го изпитал на гърба си ... *tired* , но съм работил с хървати в Англия ,млади и образовани като теб... *book* .Единият беше от фирма в Южна Африка ,а другият от Южна Корея *yes* .От разговорите ми с тях ,относно тези две страни,достигнах до заключението,че и двете биха били достатъчно атрактивни за млади ,образовани хора(или млади семейства без деца ,на първо време).Никога не съм пребивавал в тези две страни,но хърватите ,за 3 месечното си пребиваване(те бяха на курс за сметка на фирмите ,които представляваха),успяха да заслужат доверието не само на мен ,но и на моите ръководители...Така ,че провери и тези две страни.
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 02:44:51
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> хе,Милко,одил си на некое ред нек шоу за ретро
> автомобили.....
>
> у градо-Чикагото,ако не арексваш
> американките,има и
> рускини,полякини,чехкини,французойки,германки,англ
> ичанки,бразилки,венецуелки,пуерториканци,мексиканк
> и,японки,корейки,китайки....че дори и българки се
> навъдиха в поседното десетилетие.
> съмявам се,че има държава с по голям избор от
> сащ и градове като чикаго,ню йорк и лос
> анджелос........
> въобще и не смятам да споря на тема жени и
> къде са най-убави.
>
> що се отнася до живеенето-аз също като теб се чудя
> къде да се установя.
> понеже нямам работа(никой ме неще)....и
> отделно вече и работници нямам......от 2 годинки
> се боря с дилемата(трилемата),къде да живея.
> за сега съм в чикаго,но другите 2 места са
> българия и япония.
> днес се местя в япония,утре решавам,че е
> българия,в другиден в усато най ме кефи.
> като жена съм-всички ги искам .....
> може би бгетовицата най ми приляга,но 90% от
> приятелите с които съм отраснал са "избегали" и
> нещо не искат да се прибират.
> япония-там е дъ бест за мен,но сам не ми се
> преселва.както казват-най-хубаво е там,където са
> приятелите ти.
> обаче европата не е за мен-не съм фен на
> австрия,нито на англия......да не говориме,че
> английската кралица може да си иска
> паундовете,които съм й прибрал в последната година
>
>
> оффф,аре,че се отплеснахме,не сакам да ви
> обременявам с лични проблеми


Асене, все едно, че пишеш историята на живота ми... 12 години в Канада, университет, гражданство, първи брак, работа, после започнахме малък бизнес с 3-ма съдружници. Редовни пътувания из САЩ, Западна Европа. Моята част от работата по бизнеса си я върша по Нет-а, та реших да пробвам и други места. 1 година в Испания, обожавам я, ама взеха да ми липсват удобствата и приятелите в Канада, хайде пак обратно... После се разведох и реших да видя как е в БГ, дойдох през 2002, разликата в стандартите и цените компенсираха тогава нещата, които ме дразнеха тук (4-5 месечни дохода купуваха добър апартамент във Варна). Не съм свързан нито с работа, нито с данъци в БГ, връзки самолетни с цял свят, ако не обръщаш внимание на простотията, не гледаш БГ ТВ, новини и пр. - ОК. Да ама и приятелите повечето ги няма тук вече, цените скочиха и вече не компенсират неудобството от живота тук, от друга страна родителите ми са наблизо и остаряват вече. Сега чакаме бебе и сериозно си мисля дали искам да отрасне и да се възпита в БГ, жена ми (втората и настоящата) взе един конкурс за работа в УК, там пък на мен не ми се живее, а и доларите като ги обърна в паундс, нещо не ми излиза сметката съвсем, в Канада пък не и се признава дипломата, трябва да учи поне 2 години първо... Абе, 100% идеално място няма... В САЩ много ми харесват данъците и климата е по-добър от Канада, ама пък престъпността в много по-висока... Както дойде, ама за БГ хубаво си помисли преди да предприемеш нещо в тази насока. Виждаш какви са переспективите и не можеш съвсем да се скриеш и да си живееш свой си живот без да ти прави впечатление какво става наоколо (аз доколкото мога съм го направил, но не работи на 100%)... Иначе съм ходил в над 35 държави на 4 континента, в някои по много пъти, супер идеално място просто няма...
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 03:02:39
Булкан-верно се едно ми четеш мислите.
много съм разсъждавал и накрая стигнах до извода,че просто човек винаги иска това,което го няма.
като се прибера в бг,почва да ми липсва сащ и ме е яд,че съм си взел обратен билет за толкова дълго време и трябва да си губя времето в бг.после,като се прибера в сащ,мине,не мине известно време и почвам да си спомням колко убаво си беше в бгетовицата.........
също като с казармата-като си спомняш след години,си спомяш само хубавите неща и дори си викаш,абе що само за малко не се върна.........ама като си служил,само си проклинал,че ти заминават годинките за нещо безсмислено,че и да се гърчиш трябва на всичкото отгоре....


Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 03:22:20
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Булкан-верно се едно ми четеш мислите.
> много съм разсъждавал и накрая стигнах до
> извода,че просто човек винаги иска това,което го
> няма.
> като се прибера в бг,почва да ми липсва сащ и
> ме е яд,че съм си взел обратен билет за толкова
> дълго време и трябва да си губя времето в
> бг.после,като се прибера в сащ,мине,не мине
> известно време и почвам да си спомням колко убаво
> си беше в бгетовицата.........
> също като с казармата-като си спомняш след
> години,си спомяш само хубавите неща и дори си
> викаш,абе що само за малко не се върна.........ама
> като си служил,само си проклинал,че ти заминават
> годинките за нещо безсмислено,че и да се гърчиш
> трябва на всичкото отгоре....
>
>
>

Ами ха се върни в казармата де
:}

Аз си спомням като бях войник, толкова се бях откъснал от нормалният свят, че по едно време едва ли не имах чувството, че съм се родил там...

Благодаря на теб, на Куку и Барбарон, че ме предпазихте от една доста глупава постъпка - през Август продадох един мой апартамент тук (тогава ми се подиграваха, че съм се минал да го "дам" за 1230 евро на м2), та исках да доплатя и да взема по-голям във връзка с очакванията за увеличаване на домочадието, без малко да дам 150 000 евро за 110 м2 (от тях 30 000 щях да вземам на кредит от банка и да сложа като колатерал един друг мой апартамент), добре, че попаднах на този форум и се заинтересувах от вашите постинги, после се поогледах и вързах 2 и 2... Много здраве на Чикаго, там имам 2-ма много близки приятели, като живеех в Отава си ходехме на гости...
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 06:56:49
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Аз си спомням като бях войник, толкова се бях
> откъснал от нормалният свят, че по едно време едва
> ли не имах чувството, че съм се родил там...
>
> Благодаря на теб, на Куку и Барбарон, че ме
> предпазихте от една доста глупава постъпка - през
> Август продадох един мой апартамент тук (тогава ми
> се подиграваха, че съм се минал да го "дам" за
> 1230 евро на м2), та исках да доплатя и да взема
> по-голям във връзка с очакванията за увеличаване
> на домочадието, без малко да дам 150 000 евро за
> 110 м2 (от тях 30 000 щях да вземам на кредит от
> банка и да сложа като колатерал един друг мой
> апартамент), добре, че попаднах на този форум и се
> заинтересувах от вашите постинги, после се
> поогледах и вързах 2 и 2...
Много здраве на
> Чикаго, там имам 2-ма много близки приятели, като
> живеех в Отава си ходехме на гости...
------------------------------------------------
дори и носителите на авторски права за глупави постъпки понякога печелят (или така изглежда на пръв поглед)
дори и тези,които са те "съветвали" могат да спечелят понякога !
за такива като теб и "съветниците" ти е вица за втория запечатен плик в космическия кораб "храни прасето и НИЩО НЕ ПИПАЙ "
понеже си "добродушен" по български ще ти кажа , че всички пазари са пирамиди и всички знаещи участват,барабар с незнаещите !
Знаещите знаят кога ще се обърне посоката и дават "съвети" на незнаещите как да "печелят" . Ако съветниците са знаещи-те ще съветват как да изгубиш-щото печалбата им трябва на тях .
Айде сега малко логика,дано в УСата си попридобил такава !
Ако си спечелил и си незнаещ - какви са съветниците ти ......знаещи ?!?!
приятелю , и в тотото има печеливши , но рядко,много рядко и то е за сметка на останалите.Спечелил си от тотото без да искаш , по невнимание !
Печелившите числа не се СЪОБЩАВАТ по форуми , щом се пооглеждаш и връзваш 2 и 2 ще ти е тежко , много тежко
рано или късно всичко си идва на място , водата тече отгоре надолу

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 09:23:46
..krivata mai pak nagore trugna winking smiley
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 10:00:16
Хайде да се посмеем дружно в последният ден на 2008 година,приятели!
Quote

39 От: др. Иванов
30 декември, 20:47

" О глупи,
За Бруксел ти писах, че е квартал тип Фикултето и един дето живее там го потвърди.

За Виена беше пуснал за някакъв бардак, а аз ти изпратих от същият сайт апартамента на цена 12000Е/м2, т.е. 10 пъти по скъп. Представи си сега ако около Доктолската са 3-4 хил., къде са по 300-400.

А Берлин за съжаление не е критерий за нищо, тъй като в Германия пазара на имоти е съвсем различен.

Цените щели да падат поради липса на финансиране? Ами те трябва да паднат 20 пъти за да може всеки да си купи със спестени няколко заплати. Като не дава пари банката и ти нямаш, какво те грее дали апартамента е 120 или 90 хил. или 60? И 20 хил. да стане си гол като пушка, а никой не те кредитира. Висиш на наем, и тогава инвеститорите в наеми вдигат цената. Черният хайвер ако падне от 12 хил. на 8 хил на кило да не се наредите на опашка? А този дето има пари в брой, не е заинтересован цените да падат, защото и за 90 хил. да плати апартамента, утре не може да му вземе и 70, защото той е с пари, купува за бизнес, препродажба или наеми.
Затова чакайте да се подкваси морето. Светът се счупи, тук нищо не пада!Ако през първото полугодие на 2009 г. кризата се задълбочи, процентът на безработицата нарасне, а общата платежоспособност на населението намалее, пазарът на недвижими имоти ще претърпи сериозен спад"
До сега няма отчетено падане на цените дори на панелите , другари. Трудно е да се преглътне но факт. До края на 2009 ще се сбъркате да чакате 5-10% понижение на цените на панелите и най-вероятно стагнирани цени в прайм места и големите градове. Това няма да ви дава мира през 2010 година. А 2009 както казах вече ще носи мъдрост. ха-ха-ха!
Няколко въпроси по темата:
Колко банки са купували от фалшивите американски ипотечни облигации, че да фалират?
Колко купувачи в България са купували със 100% финансиране и могат да махнат с лека ръка и да оставят ключовете на кухненския плот?
Колко пишман емигранти се връщат в БГ и къде ще ги домоустроим другари?
Колко от британските бабички инвеститорки имат ипотека от БГ банка?
Възможно ли е в по-дългосрочен план борбата с кризата в Европа да се води на фронта на оутсорсване за България и Румъния? Пети месец чакаме балона да се спука и сега прехвърлихме чакането за 2009 г. Някой, някъде, нещо казъл. Друг, другаде го цитирал. Първо няма пазар и никой не може да каже как за нещата. Второ сделките даже да ги има не минават през агенциите, за да ги коментират. Няма как търсенето да намалява, а предлагането да расте, защото строителите спряха да строят и сега се веселят кой в Малдивите, кой в Мексико.
Та да чакаме още няколко месеца и да видим какво ще стане. Кога ще се срути тая мръсна кочина България бе!? Умрехме в Америката от кризата а в тая мръсна кочина една дъска не се е разпаянитила, а!?Човек една ракия не може да пие от глупостите ви! Мизерници, нищо няма да изкярите от евентуален спад на цените на недвижимите имоти, защото докато чакате да "спаднат" цените, те ще са тръгнали отново нагоре и вие пак ще събирате фасове от земята и ще дишате праха на джиповете ни.Ма аз купих тая година имот за 70К !!! Вие кво изкате да кажете, че ше стане 55К ?!!!!!!!! Аре глейте си работата и стига ме дразнете. Това не мое да стане!!!И да ви пикая на главите тъпи!

Ха-ха-ха! Уа-ха-ха!
Муа-ха-ха или по коледно
О-хо-хо! "
Бележка на редактора:"Добре, че е др.Иванов да ни весели. Здравната система се скапа и вместо в специализирани заведения, пациентите плъзнаха в интернет-форумите."

Весело изкарване на Новогодишната вечер и Честита Новата 2009 година!!!
*drunk* *beer* clap: clap: :} *drink2* *drink1* *yes*
Re: Времето за ПОКУПКИ идва , кредитите - отново достъпни !
31-12-2008 - 11:36:33
келепирски Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > >
> > Аз си спомням като бях войник, толкова се
> бях
> > откъснал от нормалният свят, че по едно време
> едва
> > ли не имах чувството, че съм се родил там...
> >
> > Благодаря на теб, на Куку и Барбарон, че ме
> > предпазихте от една доста глупава постъпка -
> през
> > Август продадох един мой апартамент тук
> (тогава ми
> > се подиграваха, че съм се минал да го "дам"
> за
> > 1230 евро на м2), та исках да доплатя и да
> взема
> > по-голям във връзка с очакванията за
> увеличаване
> > на домочадието, без малко да дам 150 000 евро
> за
> > 110 м2 (от тях 30 000 щях да вземам на кредит
> от
> > банка и да сложа като колатерал един друг
> мой
> > апартамент), добре, че попаднах на този форум
> и се
> > заинтересувах от вашите постинги, после се
> > поогледах и вързах 2 и 2... Много здраве на
> > Чикаго, там имам 2-ма много близки приятели,
> като
> > живеех в Отава си ходехме на гости...
> ------------------------------------------------
> дори и носителите на авторски права за глупави
> постъпки понякога печелят (или така изглежда на
> пръв поглед)
> дори и тези,които са те "съветвали" могат да
> спечелят понякога !
> за такива като теб и "съветниците" ти е вица за
> втория запечатен плик в космическия кораб "храни
> прасето и НИЩО НЕ ПИПАЙ "
> понеже си "добродушен" по български ще ти кажа ,
> че всички пазари са пирамиди и всички знаещи
> участват,барабар с незнаещите !
> Знаещите знаят кога ще се обърне посоката и дават
> "съвети" на незнаещите как да "печелят" . Ако
> съветниците са знаещи-те ще съветват как да
> изгубиш-щото печалбата им трябва на тях .
> Айде сега малко логика,дано в УСата си попридобил
> такава !
> Ако си спечелил и си незнаещ - какви са
> съветниците ти ......знаещи ?!?!
> приятелю , и в тотото има печеливши , но
> рядко,много рядко и то е за сметка на
> останалите.Спечелил си от тотото без да искаш , по
> невнимание !
> Печелившите числа не се СЪОБЩАВАТ по форуми , щом
> се пооглеждаш и връзваш 2 и 2 ще ти е тежко ,
> много тежко
> рано или късно всичко си идва на място , водата
> тече отгоре надолу
>
> ===========================
> Доверието,Оптимизмът и Песимизмът
> са синоними на - .........сещате ли се ???
> ====================


Абе Пунди, хайде всеки да си решава на кого да вярва на кого не. Още повече, че тези хора излязоха прави, поразрових си и в архива на форума и видях техни стари постинги също. Я виж цените на имотите как са в момента, има срамежлив спад през последните 3 месеца - говорим даже за офертни цени, сигурен съм, че при пазар поне 1/3 от продавачите ще свалят още 20% ако им кажеш, че утре получават парите. Ти с присъщият си балкански манталитет изобщо не можеш да повярваш, че някой може да дава съвети без да има келепир от това, не те съдя явно хората около теб са такива и това знаеш.

По постингите можеш да рабереш доста за хората пич... Кой какъв е, умствен багаж, достойнство... Аз винаги събирам съвети за много неща, от различни източници, пречупвам ги през собственната си глава и си вземам свое решение, но съветите са ми насочили мисълта на някъде в сфери, за които не съм се интересувал особено... Ти също помагаш - човек като прочете нещо от теб, трябва да мисли точно обратното :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход