Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Струва ли си такава покупка при моята ситуация?

Публикувано от Pacholv 
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 18:20:48
Абсолютно съм съгласен с мнението...точно така мисля да направя...просто си събирам оферти и инфо..
За сертификата за ЕЕ нещо обаче не ми е ясно...яко го рабирам в прав текст - това означава, че почти нито една пналка,ЕПК или старо строителство няма да може да се продавва или отдава под наем?!?!?Никога в едно ЕПК от 100 апартамента няма да има единомислие...нито при панелките с бабите...даже и в старата тухла...
Това озачава да спре пазара като цяло на старо...
Това за мен означава, че тези които имат ЕЕ ще вдигнат леко цената, а тези които са много зле и не могат да имат ЕЕ росто ще отпаднат...далавера за покупка може да има точно преди влизането му в сила...но пък след като купя няма да има перспектива за отдаване под наем или продажба...
Правилно ли тълкувам?!?!?
Може ли да приемат толкова абсурдно нещо...(ясно ми е защо го правят де...и е фирми за саниране имат..)
Както казва Барбарон във Франция си е на всеки апартамент отделно...просто за цяла сграда звучи ненормално, абсурдно и откачено...
Така ли е???
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 20:21:05
Искам само да подкрепя думите да dival.

Пазара на имоти е в стрес.След 10 години луд бяг на ценита в посока нагоре сега се оказва , че трябва да тръгват наобратно.Но продавачите просто неискат да го приемат и се инатят.Но пазара ще ги принуди и ще го направят.Банките ще помогнат - от една страна със затягане и намаляване на кредитите от друга страна ще притиснат строителите да си връщат взетите.И когато те почнат да падат с цените ще помъкнат със себе си и панелки и ЕПК - та.

Затова трябва да изчакаш.Пазара да тръгне в нормалната посока за икономическата ситуация в света и страната.

И да се върна на поста на dival за плазма , плазма и половина.Тези 90 000 лева сложени в разумен депозит ще покрият наемите и ще останат.При всички положения нямада да загубиш.Успех.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-15 21:00 от bibise.
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 09:57:51
Хм, не знам...
Струва ми се, че много тежка отговорност поемат пишещите тук, толкова уверено съветващи да се чака. Като че ли с кристално кълбо разполагат...
В годините се изясни, че нито една прогноза не се оказа вярна. Защото утре ще се появят неизвестни досега обстоятелства, я законови, я природни, я обществени, които ще тласнат нещата в съвсем друга, непредполагаема днес посока.
Аз мисля така - кой когато му трябва нещо, да го купува, като си премери по джоба.
Бебешките обувки струват 30лв. и аз ги купувам, като ми трябват днес, независимо, че преди 20г. бяха 5лв. Ама днес ми трябват, не тогава...
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:04:20
Sagitta Написал:
-------------------------------------------------------
> Хм, не знам...
> Струва ми се, че много тежка отговорност поемат
> пишещите тук, толкова уверено съветващи да се
> чака. Като че ли с кристално кълбо разполагат...
> В годините се изясни, че нито една прогноза не се
> оказа вярна. Защото утре ще се появят неизвестни
> досега обстоятелства, я законови, я природни, я
> обществени, които ще тласнат нещата в съвсем
> друга, непредполагаема днес посока.
> Аз мисля така - кой когато му трябва нещо, да го
> купува, като си премери по джоба.
> Бебешките обувки струват 30лв. и аз ги купувам,
> като ми трябват днес, независимо, че преди 20г.
> бяха 5лв. Ама днес ми трябват, не тогава...

--------------------------
много си далече от истината,или масите са далече от твоята (за съжаление)
*angel*
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:11:28
По-далеч тези маси от мен! Особено ако са отрупани с пиене и мезета!
Фигура трябва да поддържам! :-[
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:14:21
Pacholv

Така като ти чета мненията си решил да купуваш, но искаш и одобрението на форума. Решението си е твое пич, не може да очакваш някой да ти каже какво да правиш. Ясно е че ние сривльовците нама да одобрим покупка /особенно панел/, ясно е че другата страна ще ти каже давай,взимай, евтиния е.....Така че си направи сметката сам и действай или пасувай.
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:14:26
Sagitta Написал:
-------------------------------------------------------
> По-далеч тези маси от мен! Особено ако са отрупани
> с пиене и мезета!
> Фигура трябва да поддържам!
-----
фигуративна ли си ? *rose*
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:25:21
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Последната седмица се колебая много какво да правя
> и моля за съвет....
>----------------------------------------

един луд ми каза,че на житейските кръстовища нямало пътни знаци,нито регулировчик!
една банка рекламира със следния слоган:онова,което не знаеш ще ти струва много скъпо или всичко!
аз ти давам (най-добрият безплатен съвет)!!!!!!!
--------------------
не купувай реклама-купувай маркенинг !!!
----------
ако питаш колко струва,пояснявам: срещу 3 % при спекулант/т.н. брокер можеш да изгубиш останалите 97 %
идеята НЕ Е да спечелиш-такива като теб НИКОГА не печелят !!!

Идеята ми е да не изгубиш всичко - малката загуба е голяма печалба за такива като теб *angel*
основното правило на пазара е: това,че комшията е спечелил,не означава че и ти ще спечелиш и обратното !
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:37:27
брех да вземем да вдигнем един паметник на пундю нандурски!
само той знае само той може! всички други нищо незнаят нищо не могат!

и после да бием всеки който не прави *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* пред паметника на пандурския!
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
17-11-2008 - 10:54:19
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> брех да вземем да вдигнем един паметник на пундю
> нандурски!
> само той знае само той може! всички други нищо
> незнаят нищо не могат!
>
> и после да бием всеки който не прави
> пред паметника на пандурския!

---------------------------------
не,приятелю , не си прав!
прочети долното мнение на Sagitta , опитай да го осмислиш и ще видиш,че и други заслужават "адмирациите " ти -не знам как ще се справиш с паметниците само !!
съмнявай се,не бъди уверен !
очевидното не винаги е истина
жена ми има следните принципи:
---------
-разумът не е ДАДЕНОСТ -даденост е само умът
-свободата не е спокойствие-спокойствието е робство
-истината не е комплимент - комплиментът е лъжа

---------------------------------
какво иска принципно Авторът на темата ???
иска да му се каже КАК и КОГА да купи изгодно - т.е. ДА СПЕЧЕЛИ ПАРИ !?!?
т.е. някой да му подари пари ?!?!
--------------
или ще получи съвет от заинтересован как да НЕ спечели пари
или ще получи съвет от говорилник ......със същия ефект
----------
опитай се да разсъждаваш-животните също мислят,но ги колят




Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
Изпратено от: Sagitta (IP съхранено)
Дата: November 17, 2008 09:57AM


Хм, не знам...
Струва ми се, че много тежка отговорност поемат пишещите тук, толкова уверено съветващи да се чака. Като че ли с кристално кълбо разполагат...
В годините се изясни, че нито една прогноза не се оказа вярна. Защото утре ще се появят неизвестни досега обстоятелства, я законови, я природни, я обществени, които ще тласнат нещата в съвсем друга, непредполагаема днес посока.
Аз мисля така - кой когато му трябва нещо, да го купува, като си премери по джоба.
Бебешките обувки струват 30лв. и аз ги купувам, като ми трябват днес, независимо, че преди 20г. бяха 5лв. Ама днес ми трябват, не тогава...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход