Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Струва ли си такава покупка при моята ситуация?

Публикувано от Pacholv 
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
03-12-2008 - 18:55:35
Здравейте на всички...
Доста мнения е събрала темата ми smiling smiley
Не бях влизал известно време и очаквах вече да не е на първа страница smiling smiley
Продавач,
офертата която е в архива е ЕПК-то от Мусагеница...беше продадено на 3-тия ден...не мисля, че е ббило зарибявка защото не ми предлагаха друго...мисля, че си беше реална оферта и си е продадена...както и да е...
За сега следя офертите и ако ми хареса нещо много ще ходя по огледи и ще коментирам цената...Но мисля активно да търся след празниците...
Почти се отказах от панела...сега съм на вълна ЕПК...но не съм решил нищо още...
Благодаря за всички мнения и съвети...
За хората, които предричат спад от 50% до нива 500-600 евро/м2(че и по-малко) - все ми се струва, че чак такъв апокалипсис няма да стане...спад ще има но не в такива мащаби, защото хората няма да продадат, но няма да свалят цената на половина.Това си е мое мнение.Държа да отбележа - говоря за старо строителство!!!
Ново строителство не гледам много...мисля, че за 50 000 евро мога да си взема доста добро ЕПК на доста добро място...докато ново строителство 50-55 чисти м2 под 70 000 евро за момента няма...та дори и да паднат с 20-30% то пак няма да ме устройва много, защото мисля че ще паднат такива, които са в Дружба 2 и Малинова долина и др "топ локации"...аз предпочитам да живея в ЕПК на добро място с нормална инфраструктура, отколкото в малинова долина без път и на 2 метра от другата сграда...а и качеството на новото строителство(това което мога ди си позволя) ми се струва че ще е много по-зле от ЕПК-то...Това ми е обяснението защо съм се насочил към ЕПК...
Пак казвам, това си е лично мое мнение...Ето и една оферта, която мисля да видя:
[www.imoti.net]

Ако всичко е както е описано...мисля че си заслужава...продава се поне от месец, така че ако сваля 3-4000 евро, то мисля че наистина си заслужава...така за 1000евро/м2 чиста площ ще си взема изцяло ремонтирано жилище...Еквивалента му на шпакловка и замазка в момента е 1200евро/м2 чиста площ на места с по-лоша инфраструктура и на ш/з...та дори и след 4-5 мерсеца да паднат цените на новото строителство с 20-30% пак ЕПК-то ми се вижда по-разумна покупка...
Мое мнение...може и мноооого да бъркам...но затова пиша във форума...да видя и други мнение...нека който мисли че бъркам в разсъжденията си да ми отговори обосновано..
Поздрави на всички и давайте малко по-ведро smiling smiley ...идват празници...а виждам много злоба в този форум...преди не беше така smiling smiley...
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
03-12-2008 - 20:43:11
Хаджи Димитър срещу Гейарена си е Стефан Караджа.
Е срещу БатеБорисовата градина цените са други. winking smiley
Това в рамките на шегата, но всъщност не подценявай мястото. Много е важно. Виждам, че за теб е водещо състоянието, но това е нещо, което може да се промени, а мястото не може.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
04-12-2008 - 00:15:51
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Хаджи Димитър срещу Гейарена си е Стефан Караджа.
> Е срещу БатеБорисовата градина цените са други.
> Това в рамките на шегата, но всъщност не
> подценявай мястото. Много е важно. Виждам, че за
> теб е водещо състоянието, но това е нещо, което
> може да се промени, а мястото не може.
>

Мисля, че драгула е прав, локацията е много важна, а моето мнение е, че тази определено не е много добра. Освен това, висок първи етаж си е пак първи етаж с всичките му недостатъци. По отношение на ЕПК-то съм на мнение, че е много по-добро от панелките, но да живееш в "общижитие" с още 500 или 600 човека, които не се познават, е ужасно. По правило, входовете на тези кули са неподдържани, понеже трудно се събират общите пари за входа, при което дори и съвестните съседи в един момент отказват да плащат сметките и на останалите /ниплащащите/ съкооператори.

Мисля, че за тези 50000 може да се появи нещо и в по-домър район.
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
04-12-2008 - 14:40:06
Човекът каза че ще гледа,не че ще купува!И аз съм против първите етажи/пък били те и "високи"/,освен ако не си над 70год.
По-лошото в случая е че апарт.е напълно необзаведен.И ако разполагаш с точно определена сума,дали ще ти останат за обзавеждане?Трябва да си приготвиш поне още 7000-10000лв.
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
04-12-2008 - 14:49:28
хей гледай да не си на първи и последен етаж гадни са и като веднъж се забиеш там си остават на практика вечно твой или продаваш със значителни загуби но много трудно!!! :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход