Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Струва ли си такава покупка при моята ситуация?

Публикувано от Pacholv 
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
14-11-2008 - 22:07:32
Pacholv,
Изтраи, още 6 месеца (не ме караи да ти се моля) дето се казава за твое добро
Какво разбрахме до тук
Имаш към 90к лева - кеш
Имаш -400 лв наем
Това което си харесал има общи задължения 15 к лева
6 месеца по 400лв наем = 2400 лв -плазма-плазма и половина ...
стои мирен clap:
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
14-11-2008 - 22:33:39
Е аиде и аз да дам съвет: не купуваи преди нова година.Когато купуваш спазаряваи поне 10% отстъпка.И ако сериозно смяташ да се изнасяш от страната не чакаи 5г. Не чакаи и 1г.- бягаи веднага.Успех!
*beer*
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
14-11-2008 - 22:41:29
Pacholv,

Вече, темата ти е стигнала до стр. 4. Преброй колко човека са ти казали да изчакаш и
колко да купуваш. Става въпрос за 6 месеца.

Законът за ЕЕ е вече подписан и от президента. Т.е. не можеш да продаваш, не можеш да отдаваш под наем без сертификат.
А ако, все пак решиш да напуснеш страната. А там има по-хубави и по-евтини жилища?
Това, какво ще го правиш?

Притесняваш се инфлацията да не ти "изяде" парите.
Инфлация при НИ няма да има. Ще има дефлация!
Ако изчакаш, ще си купиш жилище и ще ти останат пари.

П.с. Гледам, спрял си се на панелка. Дали с този закон ще можеш да я купиш вече?
...............
П.с.2
[www.24chasa.bg]
Никой не пожела да наддава за евтин апартамент в Пловдив

Никой не се яви в понеделник на първия търг за покупка на апартамент в пловдивския жк Тракия. Продажбата на имота бе обявена преди месец от Международната кантора за недвижими имоти Europolis.
Жилището в бл. 322 е 98 кв. м, а първоначално обявената цена бе доста под пазарната - 41 500 евро. Същевременно агенцията обяви апартамента и на свободна продажба, но за сумата от 46 000 евро.
Странното е, че се обадиха десетина потенциални купувачи, а за участие в търга, където цената бе с 4500 евро по-ниска, не се записа никой, коментираха брокерите.


Защо ли?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-14 22:47 от Muza.
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 15:33:11
Ходих на оглед...чакам потвърждение кога е строен...но същевременно си харесах друга оферта...моля за вашето мнение.
Знам че ставеам нахален, но все пак ме интересува до някъде какво ви е мнението...мисля, че офертата е доста интересна...

[www.imoti.net]

*sos* *sos* *sos*
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 16:33:42
avatar
Човече, изчакай няколко месеца, както ти написаха доста хора по-рано и след това ще има да си харесваш оферти, коя от коя по-хубави winking smiley
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 16:53:25


Предимства:

- липса не предстоящи разходи за задължително саниране(ЕПК).
- близост до метрото-
- в Мусагеница няма проблеми с паркиране.
- ако обичаш да се шляеш в гората, Симеоновския лифт е на 10 мин с кола
- никакъв проблем за отдаване под наем на студенти
-ако често пътуваш за Южна България, за времето за което ти ще си в Пазарджик , тръгналият от Люлин в същата посока ще е стигнал най-много до Мусагеница . Превръща се в недостатък ако пътуваш на север през Петрохан
Недостатъци:
- входовете в ЕПК са си цели села . Затова и техните задължения са най-големи. Тук домсъвет звучи смешно ." Домсъвет" на 100 апартаметнта по 4 човека!!!
Работата си плаче за кмет. Кмет на ЕПК вход на доброволни начала....... това е друго нещо.
- доколкото се вижда от снимката, това е преустроена гарсониера-перфектно обаче. За двама е супер, но ако планирате да се възпроизвеждате, след време ако имаш гости в събота вечер(сладки са тези седянки) след 10 часа ще трябва да решаваш кой да гониш-гостите или бебетата..
Успех!
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 17:08:03
абе ,траи бе човек...не можеш ли да осъзнаеш че от 50 човека които ти казаха да траеш поне 5 имат информация (на ухо)
добре изнуди ме - дъното ще е напролет -тогава купуваи и оферти ще има и цените ще са по ниски ...аз поне така бих постъпил...
Спиридон е много прав - за двама става.....бебето евентуално на терасата....
успех каквото и да решиш
*book*
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 17:16:24
Това е просто абсурдно.

Пита ни заслужава ли си.Всички му казват - НЕ , да изчака , но той и неиска да чуе.

Защо тогава въобще отвори темата.
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 17:48:08
ОК...разбрах...ще изчакам...
Просто питам за мнения по оферти...събирам информация...чета всички мнения и уважавам мнението на всеки...
Само да попитам защо всички смятат, че след 4-5 месеца...февруари-март...ще паднат цените???
МОето мнение е следното - Мисля, че повишение на панелки и ЕПК вече няма да има...и на ново строителство няма да има повишение в някой сегменти...в добрите комплекси с перфектна инфраструктура и локация и наистина високо качество мисля, че ще има леко повишение...
Това което търся мисля, че като цяло няма да се повишава, НО мисля и че няма да има понижение...поне не съществено...ЗАЩОТО не виждам защо собствениците на панелки и ЕПК-та ще свалят масово цените...Много малка част ще са на голям зор и ще им трябват пари!А такива каквито търся(офертите които показвам) мисля че ще си държат цената...или поне няма да я свалят с повече от 5%, което за мен е незначително и ми се покрива от дадения наем...
Така мисля, защото тези два апартамента които ви показах са на перфектна локация за даване под наем...до метро...близко до университети...Също така са и ремонтирани добре...За панелката в младост ми каза брокерката, че ако не се продаде до известно време собственика ще го пусне под наем...
кажете ми ако бъркам в разсъжденията ми, и защо според вас?
Re: Струва ли си такава покупка при моята ситуация?
15-11-2008 - 18:11:02
Защото вече нЕма кредити (бяха евтини) вече не са
от там следва че вече няма да има юруш....
някои от ипотекираните просто падат в канала , защото и да имаш пари ,няма да връщаш ипотека на 100к като същия апартамент ще струва вече 50...... трЕбе да си луд....
другото нещо е енергииния паспорт -тази недомислица рано или късно ще отпадне , но до тагава ще стегнира допълнително пазара....
борсата е добър пример какво ще се случи с имотите
всички във форума знаят че аз лично бих те посъветвал да погледнеш към земеделска земя из Добруджа - при криза земята винаги е отлична инвестиция
но конкретно в твпя случаи просто чакаи, събираи оферти, не избързваи , ако харесаш нещо не го плащаи поне до март и се пазари до последно......
Сега никои не сваля цените-чакат......
обаче и никои не купува..и купувачите чакат...
започна надлъгването ..
е предполагам че не искаш да си сред онези които дават да бъдат преметнати
аз понякога направо предлагам -давам 300 евро - обикновенно ме гледат на кръв и ми казват че съм луд , но вчера ми се обадиха и ми казаха аиде добре даваи ...викам ааа не аз като давах се дърпахте сега ще чакам , ако след нова година стои пак ще преговаряме ---- от понеделник купувача ще диктува пазара
питаш се от къде знам - гадая на зарове , хвърлих ама излезе калъч ....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход