Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?

Публикувано от Geto 
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
18-10-2008 - 15:00:15
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Тук комай стана кавага Така е, напрежението се
> повишава и често нервите не издържат. Ааа холан, я
> се стегнете се, че не ни прилича така
>
> Сега за Келепирски,
>
> Първо най-малко за УСА-та може да се каже че са
> нормални, но тук не това обсъждаме. В постът си
> направих опит да отговоря на колегата който
> правилно заяви, че цената на суровини като желязо,
> петрол и т.н. се определят на световните борси и
> така идват при нас Аз не съм финансов експерт от
> твоята величина, но ако бях едва ли щях да си губя
> времето в спорове по форумите.
В УСА-та обаче
> научих що е туй "Форум", каква е идеята зад него и
> какво би трябвало да бъде поведението на
> участниците в него. Ти къде си учил не зная, но
> явно си пропуснал урока "Форуми и как да се
> държим", както очевидно и повечето тук от нас
>
> Сега сериозно.
> Спадът на цените на суровините е сериозен,
> включително и при златото и не се знае колко още
> ще продължи свободното им падане! Даже много
> анализатори плашат със световна дефлация! Вярно е
> че сме остров на стабилност, но все пак
>
> Ножа е дървен, изтупайте прахта от "Капитала" и
> залягайте


------------------------------------------------------------------------
Гето,
световните борси са за нормалните държави-дадох ти пример с петрола !!!
на борсата няма свободно падане-това е термин за такива като теб-там всичко се знае предварително !!!
60 % спад в цената на суров петрол- в БГ 10 % спад в цената на бензина - нещо не ти ли поприсветва ?????
-
колкото до губенето на време във форумите :
- писах ти,че във форумите има две категории (наивници/говорилници и заинтересовани)
приеми ме за наивник,защото в обратния случай трябва да дефинираш интереса ми а виждам че не е по силите ти !!!

колкото до въпросът ти и твоето участие тук :

ЖОКЕР: металургичните заводи,произвеждащи желязо за арматура (Кремиковци и Стомана Перник) - работят на природен газ ,който скочи с 27 % от 01.10.т.г.Китайското желязо -ЕВТИНОТО в момента се криви с поглед , освен това то също се произвежда с природен газ !!!
Трите циментови завода в БГ които произвеждат СЪЩО работят на природен газ ,от този,повишения преди две седмици !!!
Турският "цимент" от евтиният - вече произвежда проблеми на шараните,хванали са въдицата на евтинията !
Големите Тухларни също изпичат тухли с природен газ , пак от същия ,скъпия !!!
Дюлгерите ,получаващи заплати на програмисти едва ли ще намалят цени - защо да го правят,заради такива като теб ?!?!
----------
сещаш ли се Гетооо,
други са правилата (твоите са само за академичните зали)
има принцип на търсене и предлагане,има принцип на работа с монополисти,има принцип на работа с безмозъчни консуматори.......изобщо има много принципи и ти не си в правилната посока


има милиарди ЕВРА за усвояване по ИСПА (ще ги деблокират от Евросъюза , защото трябва да бъдат усвоени от посочени от тях фирми , които пък да върнат определени проценти за благодарност).така че тази индустрия (металургични заводи,циментови,тухлени ,строителни компании и пр.........) тепърва ще ВДИГА ЦЕНИ защото ще има кой да плаща........така че твоите мечти за падащи цени на стр материали .........
поне това да беше научил в УСАТА - че няма безплатни понижения на цените на МОНОПОЛИ -трябва НЯКОЙ да го иска , а този НЯКОЙ не е като теб и подобните ти
--------
епилог: ако не си много вътре със "инвестицията" зарежи я и си живей живота там !
по-добре е да загубиш 50 000 евра отколкото 250 000
щом цитираш борси,трябва да знаеш ,че пазарите са ДВУПОСОЧНИ !

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 00:16:15
Според наблюденията на Българската стопанска камара,цените на строителнитe материали и трудовото възнаграждение ca спаднали драстично.

цитат: Кризата удари цените в строителството


Кризата вече удари сериозно оборотите и цените в строителството у нас. Надниците на общите работници са паднали от 60 на 30-35 лв. на ден, поставянето на плочки е поевтиняло от 40 до 20 лв. на квадрат, желязото, което се продаваше по 1600 лв. за тон, сега струва около 900 лева. Това сочат наблюденията на Българската стопанска камара.
Бумът в строителството и търговията с недвижими имоти свърши, а свиването на търсенето и поръчките в тези сектори ще удари цялата икономика, предупреди вчера председателят на БСК Божидар Данев. Колосалните инвестиции в строителството досега бяха основен двигател на разцвета на много други браншове - металургия, циментов, стъкларски, производството на кабели, химическите заводи, бетоновите възли, мебелна индустрия, машиностроене, ел. техника, транспорт и т.н.
[www.segabg.com]
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 00:53:18
gorje clap:

Превари ме, тъкмо и аз се канех да цитирам същата статия.

Според Келепирски правилата у нас били други winking smiley но то ще си покаже :ami:
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 01:19:58

Geto Написал:gorje

Превари ме, тъкмо и аз се канех да цитирам същата статия.

Според Келепирски правилата у нас били други но то ще си покаже
-------------------------------------------------------------------------------
Келепирски може да си прави всякакви прогнози(негов проблем).
Мене ме интересува действителноста в Бг .Твърде много зачеcтиха статиите употребяващи думата "криза" в БГпресата.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 01:32:51
geoje,smiling smiley
Не се притеснявай! По БТВ министър Димитров каза, че даже ще спечелим, може би.
Чуждите инвеститори ще ни предпочетат, заради стабилната ни банкова система и заради идеалните условия за бизнес тук. "Ще има производства, каквито преди това не сме очаквали."
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 01:42:05
Muza ,"министър" Димитров трезвен ли беше по време на интервюто?
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 01:43:45
:}
Не можах да го подуша.smiling smiley
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 04:31:59
Да вярвам или да не вярвам за спад на цените.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 07:36:47
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> > Geto Написал:gorje
>
> Превари ме, тъкмо и аз се канех да цитирам същата
> статия.
>
> Според Келепирски правилата у нас били други но
> то ще си покаже
> --------------------------------------------------
> -----------------------------
> Келепирски може да си прави всякакви
> прогнози(негов проблем).

> Мене ме интересува действителноста в Бг .Твърде
> много зачеcтиха статиите употребяващи думата
> "криза" в БГпресата.
>

--------------
абсолютно прав си - това НЕ е само мой проблем....той е общ , всички сме в една лодка smoking smiley
--
считам,че не е далече времето,когато на повече БГ-та ще започне да им попремигва ламБата , че всички пазари са като ТОТОТО-колкото повече улучват / толкова по-бързо спира ИГРАТА spinning smiley sticking its tongue out
----------------
в GB има пазар от 450 год (сещаш ли се ако там работи безотказно толкова време) , каква е ситуацията в БГ-то confused smiley confused smiley confused smiley
май стана много сложно , "опростявам" :
ако всички разбират от имоти/този пазар отдавна да е спрял (а той НЯМА да спре) , вервай ми

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
21-10-2008 - 08:46:42
келепирски
има една чисто математическа логика която нещо не се вписва в твоите съждения някъде нагоре...

суровината може да е паднала 60%, но дори да не включваме постоянните разходи при производство (рафиниране) , които са относително еднакви(напр. 50 ст./л), имаме и една величина наречена акциз - айде сега плати на държавата по 60 ст. на литър дизел, на бензина - 68.5, и сега си сметни как се отразява суровината в крайния продукт - колкото и да е - няма да е 60% ... и после се радвай на бюджетния излишък, страдащите и болни деца за които няма пари и почивките и добавките на пенсинонерите и дебелеещите министри....
А и да не забравяме натиска на Лукойл върху дистрибуторите на горивата и картелното споразумение с 2-3 от най-големите вериги, за което никой не смее да говори - че си въртят високи отстъпки помежду си , а за останалите свиват отстъпките и по-този начин е ясно че нямаме никакъв свободен пазар в сектора ..

За природния газ нещо също не те разбрах ..... да не би в Австрия където се цитират цени от 0.36 цента срещу 2.40 лв. тук, да не изпичат тухлите с газ ??????

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход