Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?

Публикувано от Geto 
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
24-10-2008 - 12:46:16
а някой да е забелязал, че цените на горивата есенно време започват да растат???
по твоята логика да очакваме щъркелите тези дни....
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
24-10-2008 - 17:24:03
clap:
Буба, трябва да призная, че понякога mи харезаш! Това последното беше наистина mного сладко clap:
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
25-10-2008 - 09:01:18
Geto, ето и моята страна

чакам да ми излезне разрешенито и съм решил да искарам поне до кота нула,частна къщурка,нито съм агенция нито фирма,та по смисъл бях си намерил още преди фирмите от които искам да си вземам материалите та сега само проверявам как са цените та като стана готов с документите да преценя дали да почвам или да изчакам още малко,та пак по смисъл,юни месец като проверявах цените(имам готови оферти за обекта,ходих на място) желязото беше 1.70-1.75 лева за кг без ддс-това е за заготовка за 20т,бетона Б15 на 120лева с ддс и Б20 на 125лв,като за транспорта по 8 лева на км,аз сам на 3км но ги пресметнаха 4е са 6км,не говоря за отиване и връщане,та 48лв на бетоновоз,бетон помпа е 7 лв на м3 или мин 180лв+60 лева да дойде до обекта,тухлите-0.75лв за четворки но ако заява количество може и 0.70,та като проверих цените миналата седмица нещата взеха да придобиват друг характер,та желязо 1.15 за заготовка без ддс за същите количества 20т,бетона го намерих от друго място 86лв за Б15 със частично ддс с включен транспорт,за Б20 93лв със транспорт,бетон помпа по 5 кинта на м3 без да трябва да плащам 60 лв за транспорт-като имам уговорката че бетона ще го поръчвам само от тях,ще ми издадат сертификат сащо,количествата са 100м3 Б20 и около 150м3 Б15-общо 250м3,та тухлите ги бутнах 0.65лв-четворката(това е със ддс без транспорт),исках да си направя колибката с поротерм но много си вдигнаха цените,та може външните стени с тях а пък всичко друго с четворки,така или иначе ще имам външна изолация това е за пловдив. spinning smiley sticking its tongue out :} clap:
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
25-10-2008 - 12:14:04
avatar
Абе Пешо, поста ти е интересен, ама как можа да напишеш едно изречение на 12 реда smiling smiley Слагай по една точка тук-там, че трудно ти се проследява мисълта smiling smiley
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
25-10-2008 - 14:05:34
аз съм забелязал, че зимните цени на шнорхели, плажни чадъри и джапанки са мощен дефлационен фактор. spinning smiley sticking its tongue out
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
25-10-2008 - 17:29:14
dedepene Написал:
-------------------------------------------------------
> аз съм забелязал, че зимните цени на шнорхели,
> плажни чадъри и джапанки са мощен дефлационен
> фактор.


Я погледни цените на пианата и цуктромбоните да видиш дефлация!
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
25-10-2008 - 20:44:13
Я пак ми кажете разбирачите от шнорхели и др.:коя есен досега цените на стр. м-ли паднаха,че нещо не мога да се сетя?И в тази тема мисля,че коментираме не задържане,а падане.Макар че достигането на миналогодишното ниво на цените дефакто не е падане,а нормализиране.Да оставим настрани факта,че качеството на стр. м-ли непрекъснато се влошава.Аз лично се замислям дали да не си купя тухли единички втора употреба,и то не по финансови съображения,а защото новите трябва да ги доизпичам у нас в печката.И кво ли още не.......
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
30-11-2008 - 22:04:00
Интересно, както е тръгнало с тази скорост до къде mогат да паднат цените *huh*
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
07-12-2008 - 22:18:24
  Имам намерение през следващата пролет да си правя топлоизолация на къщата, та въпроса ми е, да се надявам ли на спад в цените на топлоизолационните материали до тогава или в малко по далечно бъдеще, понеже и ремонтът ми не е неотложим и мога да почакам за една, да речем 50%-на промоция. Блгодаря предварително.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
09-12-2008 - 01:18:36
Да не би въпросът ми да е бил риторичен? smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-09 01:19 от amam.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход