Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?

Публикувано от Geto 
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
15-03-2009 - 22:04:06
Донякъде и моите разсъждения бяха в тая посока, но се съмнявах заради своята предубеденост, тъй като съм уговорил майстори още от миналата година и не ми се ще да се отказвам от уговорката, а пък и става въпрос за около 250кв.м и едва ли ще спестя кой знае колко, но от цената за труд ще си опитам късмета.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
15-03-2009 - 22:11:59
Хич не съм му фен на тоя материал и отдавна не съм се интересувал от него.Но изолации си се правят непрекъснато.Не са спирали.Това поне го виждам всеки ден.От това си правя и изводите.Сега идват топлите дни,имаш време за изчакване.Стиропора по-скъп няма да стане.Може да поевтинее или да остане на същата цена.Проблема е дали евентуалната икономия си заслужава изчакването.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
22-03-2009 - 20:34:39
При вчерашната ми обиколка на складовете за стр.мат, констатирах, че за сега има 10%-но намаление на цените на изолационните материали. Не съм се опитвал да договарям още някой друг процент, но си личи, че са склонни. Май в момента каквото и да си купиш, утре ще се окаже че си се минал.
salvador
А какво мислиш за фибрана?
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
22-03-2009 - 22:20:58
Тия материали са два основни вида.Т.е. едно и също нещо,минало през две различни технологии на обработка и съответно-два крайни продукта. EPS-бялото,с видима зърнеста структура,другото ти е XPS-стои като засъхнала пяна и не се рони на зърна.Не знам на кое казваш "фибран".Пуснах думата в гугъл...изкара ми 3-4 снимки и така като гледам-на XPS ми прилича.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
23-03-2009 - 21:28:57
smiling smiley Да точно за XPS-а, ми беше въпроса, съжалявам за неправилния въпрос. След дълго и опстойно ровене из нета се реших да прежаля някой лев повечче и да ползвам XPS, всъщност цената си му е направо двойна, но пък мога да спестя от скъпи бои и мазилки. Сега дилемата ми е, колко да е дебела изолацията.
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
23-03-2009 - 22:16:16
И как точно ще спестиш от бои и мазилки?
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
23-03-2009 - 22:30:30
Ами доколкото разбрах, понеже и аз не съм много вещ, XPS-a e по-устойчив на влага от EPS-a, за който пък добрата мазилка и боя са задължителни и си помислих че мога да направя този компромис, заради ограничения бюджет, да боядисам на шпакловка и да си сложа по-скъпия XPS. Понеже всичко ще се прави от евтини "майстори" и за това ми се налага да си блъскам главата и да търся инфо. smiling smiley
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
23-03-2009 - 22:45:56
Остави евтините "майстори" и си намери читави. И 10 лв повече да ти излезе на квадрат - повярвай ми, струва си! Толкова много не знаеш че сам не знаеш колко. Няма да стане с "търсене на инфо". Не съм майстор или фирма, а "пациент", както се изразява СтефанБ...
Re: А дали наистина цените на СТРОИТЕЛНИТЕ МАТЕРИАЛИ ще започнат да падат?
23-03-2009 - 22:54:40
Амам ще сгрешиш и то сериозно с тези "евтини" и "майстори" От личен опит мога да ти кажа че е най-добре да не пестиш нито от труда нито от материалите.В единия случай рискуваш материалите да отидат на вятъра а в другия да имаш "нещо" на стената което няма да ти върши работа.Затова умната! winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход