Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ

Публикувано от AlximikA 
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 13:02:22
avatar
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Уважаеми hrabar, аз съм съвестен, ама явно не съм
> толкова умен да предвидя това, дето ти и други
> предвиждате, не ми стигат знания, кураж, познаване
> на пазара явно. Затова ще помогна на клиента да си
> направи сделката, освен това смятам, че е добра за
> него.

Малко лицемерно е това, съвсем малко, но е лицемерно winking smiley
Сега остава да кажеш, че сделката е супер за клиента ти, защото панелите ще се качват в бъдеще...
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 14:01:50
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> dicho Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Уважаеми hrabar, аз съм съвестен, ама явно не
> съм
> > толкова умен да предвидя това, дето ти и
> други
> > предвиждате, не ми стигат знания, кураж,
> познаване
> > на пазара явно. Затова ще помогна на клиента
> да си
> > направи сделката, освен това смятам, че е
> добра за
> > него.
>
> Малко лицемерно е това, съвсем малко, но е
> лицемерно
> Сега остава да кажеш, че сделката е супер за
> клиента ти, защото панелите ще се качват в
> бъдеще...


Дичка-Кичка, брокерче мамино, ами ако клиентът ти се окаже и той леко лицемерен и реши, че е добре за теб да полежиш известно време в Пирогов за добрата сделка.

С какви очи можеш да му кажеш когато панелите се срутят тройно, че ти си му мислил доброто. Ами предишните клиенти, които си налъгал, даже да не са толкова колкото се хвалиш.

Срам вие брокерите нямате тъй или иначе, ама инстинкта за самосъхранение поне не ви ли работи?
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 14:13:51
"Преустановява се напълно приемането като обезпечения по ипотечни кредити на панелни имоти както и урегулирани поземлени имоти; "
Вай, вай sad smiley Малии, мали

"Увеличението по нови кредити е: 1% за EUR & 1.5% за лв. "

Ами сега?

Добруване за клиента, добруване за Дичката, мойто момче гледай паричките ама си гледай и здравето.

Не знам, аз за панел не давам повече от 10 бона
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 15:42:36
Добре, за някои от панелите да кажем, че са с поизтекъл ресурс, но това, че няма да кредитират и парцели и къщи извън градовете какво ви говори? На мен ми прилича повече на ограничаване на кредитирането по принцип, защото е раздадено в повече. Тогава естествено ограничението ще започне от по-трудно ликвидните имоти. Банките, които не са си раздали "лимитите" вероятно ще продържат да кредитират "проблемни" имоти, но за по-къс срок и с по-малък процент при по-висока лихва.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 15:46:40
avatar
Pe6o_S Написал:
-------------------------------------------------------

> Дичка-Кичка, брокерче мамино, ами ако клиентът ти
> се окаже и той леко лицемерен и реши, че е добре
> за теб да полежиш известно време в Пирогов за
> добрата сделка.
>
> С какви очи можеш да му кажеш когато панелите се
> срутят тройно, че ти си му мислил доброто. Ами
> предишните клиенти, които си налъгал, даже да не
> са толкова колкото се хвалиш.
>
> Срам вие брокерите нямате тъй или иначе, ама
> инстинкта за самосъхранение поне не ви ли работи?

Пешо С, и ти голям специалист се извъди. От това, което пише Дичо, става ясно, че човекът купува жилище за да живее в него. Не за инвестиция. С колко ще падне цената, не го вълнува. Той иска да реши проблема си .И защо смяташ, че всеки който реши да си купи панел е излъган? Може би, защото и понятие си нямаш от този вид строителство и папагалски повтаряш четено и чуто.
1. Панели по на 50г. не са мръднали. Глупостите за хлебарките и миризмата на кисело зеле, само показват, че срещу начина им на построяване нищо съществено не може да се каже. Ако някой е мърляч и дворец ще превърне в кочина. Панели има и в Германия, Франция, и други страни. И не са паднали.
2. В квадратурата на панелите, чистата жилищна площ няма нищо общо с лисичите дупки, в които се свират купувачите на ново строителство.
3. Новите сгради са лъскави в първите 3-5г., после заприличват на бомбардирани. Другото, обаче е по- важно- как са строени. Как се налива бетон при -20 градуса, хем с пластификатор, хем с вода- за икономия. Можеш ли да знаеш, дали арматурното желязо е в нормите, или е китайско? А кондензът, избил в почти всяко помещение?
4. С какви очи бих те посъветвала да си купиш ново строителство на "шпакловка, замазка и тапа"- български патент? След като после ще ти трябват още 20000Е, за да го довършиш? С какви очи да ти кажа да си купиш ново строителство, обявено като 80кв.м., а да се свреш в една "обща" стая от 35кв., с изводи за мивка и печка и в едно стайче от 12кв., в което сложиш ли легло, трябва с лъвски скок от вратата да се мяташ? И този кимизарник е кръстен "двустаен". Можеш ли да го сравниш с двустаен панел, където имаш хол от 22кв.м., стая- 15кв.м., кухня- 9 кв.м.? Да не говорим за двата балкона по 5,25 кв.м.
Мога ли да те приспивам с приказки, че е без значение имаш ли улица пред блока, или газиш кал до колене? Че след 10г. нищо чудно и училище, и детска градина да построят?

5. Кой може да каже, колко години ще издържи новото строителство, след като надзорните фирми са дъщерни на строителните?

Това, че банките са вързани с инвеститорите, че имат интерес те да им се издължат, всеки с поне два грама акъл би разбрал.
Това обясняваме на клиентите си. Точно защото мислим за тях и защото имаме чувство за самосъхранение. smiling smiley
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 15:47:52
Broki Написал:
-------------------------------------------------------
Банките, които не са си раздали "лимитите" вероятно ще продържат да кредитират "проблемни" имоти, но за по-къс срок и с по-малък процент при по-висока лихва.


това подчертаното означава само едно - по-ниска цена за имота.
Като добавим и вече обезценените панелки какво се случва?



Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 16:23:19
Здравейте,

Лично по мое мнение се създава малко грешна психоза.Според мен ситуацията има две страни:

ОТ ЕДНА СТРАНА ПАНЕЛА
1. Нека не забравяме че 65-75% от жилищата в София са панел
2. Минусите на панела не могат да се отрекат:
- сглобката на конструкцията (ако няма корозия това не е проблем - но знае ли някой - единствения вариант е рентгеново експониране на сглобките за да се каже състоянието на блока)
- ниската термо-изолационна функция на панелните плочи
- времето на прехода което взе своето тъй като тогава никой не мислеше как да подържа панела, а по скоро себе си.

ОТ ДРУГА - НОВОТО СТРОИТЕЛСТВО
1. Как е строено то?
2. Какви материали са използвани?
3. Спестявано ли е материали от строителя?
4. Самия проект издържан ли е противоземетръсно - навремето след 2та паднали блока в Свищов тогавашните специалисти казаха че колонно строителство не е подходящо за района на Балканския полуостров -> това си е явен проблем при новото строителство със цел продажба на партерни помещения за магазини и тн.

НО ВСЕ ПАК В СРЕДА НА ПАЗАРНА ИКОНОМИКА КАКВО СЕ СЛУЧВА И ЗАЩО ПАНЕЛИТЕ СТАНАХА "2 за 1лев":

1. ПОЛИТИКА НА ВСИЧКИ ИНВЕСТИТОРИ - > които се оказаха с огромна квадратура непродадена площ (апартаменти,гаражи,офиси и т.н.)
2. БАНКИТЕ -> нормална реакция на фона на световната криза -> основните им приходи на банките не са от контракти с промишлени фирми, а физически лица имащи заветната цел да имат собствен имот

И СПОРЕД МЕН: Спирането (намаляването) на кредитирането на панелни сгради ще е във времеви срок, сле дкоето ще се нормализира поради простичкия пазарен принцип -> ЦЕНАТА И ЛОКАЦИЯТА!

Пример -> Ако:

1. Локацията е една и съща (например районите около Южен Парк)
2. Новото строителство е на цена 3 СТАЕН -> 170-220 000 Евро
3. Панелното Строителство е на цена 3 СТАЕН -> 70-90 000 Евро

Въпрос 1: -> Кой ще е по достъпния продукт за средностатистическия клиент?(изключая хората със възможности)
Въпрос 2: -> Процентно къде ще бъдат сключвани повече сделки?

Неминуемо падането на панела на стойности 50-70 000 Евро и оставане на новото строителство на 170-220 000 евро (или леко повишение) ще е в полза на продажби на панела и застой на новото строителство.От тук има и база на въстановяване на стойностите на панела с корекция на горе и съответно корекция на новото строителство на долу (което въпреки конкурентните си предимства) с цел конкурентноспособност

Поздрави,




smoking smiley
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 16:33:14
Според мен тези промени удрят не само панелите, но и строителите без оборотни средства:
"Въвеждат се ограничения по отношение приемането за обезпечения по ипотечни кредити на имоти в процес на строителство /без издадени Актове Образец 15 или Образец 16- Разрешение за ползване/, както следва :

Преустановява се напълно финансирането на покупки, строеж и довършване на имоти с инвестиционна цел"

УПИ-тата също вече не се приемат от Пощенска банка за обезпечение, т.е. тези които тепърва ще строят независимо дали за собствени нужди или с инвестиционна цел.

Така удрят директно новите стоители, които нямат голям обхват и са от скоро на пазара. Покупката "на зелено" стане още "по-изгодна", защото тези строители ще имат трудности с финансирането от банките и ще търсят ресурс дирекнто от клиентите, намалявайки още цените "на зелено". Но рисковете за тези клиенти ще станат още по-големи, защото не се знае дали строителя ще успее да завърши обекта.

От тук насетне покупката "на зелено" ще е дооооста рискова.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 16:37:23
ivo107 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Лично по мое мнение се създава малко грешна
> психоза.Според мен ситуацията има две страни:.........................
>



Този анализ може и да е верен, ако се отнасяше за имотите на Марс.
Спри! Поогледай се, ослушай се, виж какво се случва по света.
Кризата приближава с пълна скорост, а последното за което хората си мислят по време на криза, е дали да изберат панел и ново.
Яденето винаги е с предимство.

Който бил излъган - излъган.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
10-10-2008 - 16:57:29
Няма да има достатъчно кеш за панелките според мен. След като дори и за ремонт няма да приемат панелките като обезпечение, то е ясно че банките вече са ги отписали тези панелки и ги оставят на свободно падане (за цените) и на доизживяване. Който не си е продал панелката, ще си я държи докато рухне - най-общо казано.

Тенденцията е към приемане на обезпечение на ново строителство с Акт 16 или старо строителство, т.е. на пазара ще останат тези строители, които добре са си направили сметката и имат достатъчно оборотни средства и/или достатъчен запас от построени, но непродадени апартаменти от минали години. Тези строители най-общо казано ще диктуват цените на новото строителство и ако няма достатъчно търсене при определената от строителите цена, те може би отново биха предпочели да си ги държат тези апартаменти непродадени, за да могат да си финансират строителството на бъдещите обекти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход