Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ

Публикувано от AlximikA 
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 20:45:50
Ееее, така я налазихте тая Камелия, че чак ми стана симпатична :-) Не е чак толкова страшно в панела, споко, както навсякъде, всичко зависи от качеството на строителството. ИМам панел от 68 година и си е още с оригиналната фасада, без да му е станало нищо. Ако сградата се поддържа като общи части, не виждам какъв и е проблема сравнимо с другите типове строителство. Имам и ново строителство, но живея в панела, защото ми е по-широко. На мен лично по-подтискащи винаги ми са били големите 20-етажни ЕПК-та, т.нар. вертикални села, отколкото вход с 15 апартамента, но пък познавам хора, които се чустват идеално там, така че явно е до свикване..
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 21:53:48
avatar
Като гледам 50% от постовете нямат нищо общо с темата,а тя беше за спиращото кредитиране на панелните жилища.Имаче и панела,и новото са боклук.въпрос на компромис.Но не и с цената-като ще е компромис,ще е ефтино.Поне аз си ценя труда и спечелените парички.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 21:58:40
avatar
След сряда мога да ви дам информация кое, как и до колко процента се кредитира се кредитира за да не се водят излишни спорове.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 22:10:00
Ками, извинявай, че фамилиарнича. Говорехме за "качество на живот".
Обичаш да изброяваш. Аз също:
1. ЧЖП няма нищо общо в случая. При панелките РАЗПОЛОЖЕНИЕТО е константа, т.е. каквото си получил - с това се оправяш. Нямаш вариабилност. Всичко е носеща конструкция. Искрено ми е интересно да разбера, какво ще се случи с панелки, претърпели сериозно вътрешно преустройство!
2. Може и да си интелигентна жена - не знам, опитваш се да спориш разумно - това говори добре за теб. Я ми анализирай, АМА ЧЕСТНО, съседите си. Нивото клони към нула по Келвин.
3. Нещо беше казала за надзора - той все още е никакъв, независимо за какъв тип сграда става въпрос.
Чакай да се върна конкретно към поста ти:
- Друга голяма част, строени с гръцките тухли, които са тънки и непригодни за нашите температури.
Добро попадение, ако си гледаше топлообменната константа на самата тухла, без изолацията. В случай на допълнителна изолация - кръгла НУЛА като аргумент.
- По- ниски тавани, с по- малко светлина
Тука вече говориш пълни глупости, освен ако не визираш апартаменти строени межди 1993 - 1995г. Забрави ги! те са изключение!
- Асансьори, в които влезат ли 4 души, трябва да се прегърнат и плътно да допрат бузи.
Хм, тук пак не съм много съгласен! КОЛИЧЕСТВОТО ХОРА, КОИТО ТРЯБВА ДА ПРЕВОЗИ АСАНСЬОРА ЗА ЕДИНИЦА ВРЕМЕ Е В ПЪТИ ПО-МАЛКО!!!
-Тесни стълбища, по които се разминаваш на ребро, а как се носят мебели, е друг разказ
Баси, в много хубава панелка живееш бе, момиче!
- Липса на връзка с канализацията- Манастирски ливади, където са на изгребни ями. Даваш ли си сметка какво означава? А на колко други места е така?
Манастирските, както и още едно тотално НЕДОМИСЛИЕ не влизат в сметката. Знам много добре какво означава, въпреки че термина ти не е правилен!
- Огромния брой горди собственици, не можещи да се преборят с вечния конденз
Тука вече се оля!!! Откога не си подновявала инфото си!
- Пред и около блока- кал до колене
Пак ли визираш единствено и САМО Манастирските?
- Липса на училища и детски градини
За това не се кахъри много-много. Частният бизнес за това е частен - за да запълва такива дупки!
- Липса на градинки и ДЪРВЕТА
Започвам верно да се питам къде точно живееш!?! Баси панелния комплекс!
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 22:45:05
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> с наи голямо уважение към всички които подкрепят
> панелите , но мисля че ерата им просто
> свърши.....
> ако в софия има някаккъв интерес към панелните
> апартаменти - познаите какво става в
> провинцията......
> наи накрая българина ще осъзнае че по принцип
> 70-80к евро са си пари.....
> да си кажа чесно никога не съм харесвал
> панелките-сякаш живееш в някаква комуна ....и
> постоянно има някакви спорове било за чистачка,
> било за ток , било за друго...... и горе долу в
> които и панелен блок да влезеш -е много много
> мръсно , както вътре във входа така и около
> блока....дълго се чудих с какъв акъл трябва да
> дадеш такива пари и евентуално до края на живота
> си да газиш в наилонови торбички и боклук ...
> добре че банките спряха да кредитират това
> уникално архитектурно постижение , че иначе още
> щеше да се купува....
> колко ли струва сега един панел????


Дивал, хората ли правят боклука, или вида строителство?
Какви са тези, купуващи ново строителство- лордове, князе, хора със синя кръв? Не- средностатистически българи, дошли от всички краища на България.
Колко време им даваш да докарат блоковете до състоянието на всеки един неподдържан , та ако ще и от злато да е построен?
Новите блокове са натъпкани с хора, на квадратен метър много повече отколкото в панелите............
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 23:19:48
Ако някоя банка наистина е спряла приемането на ипотека върху панелно жилище, то дали не би приела ипотека върху друго, а парите да отидат за панелното?!?
Сега сещате ли се кой иска да паднат цените на панелките - тези, които могат да заложат друго! По този начин офертите "предлага" за панелки въобще ще изчезнат!
Доста хора ще решат - по-добре панелка с топла вода, парно и инфраструктура, отколкото "лукс" с кал и студ!
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 23:58:25
Описанията на Ками са много точни.

Резюме:

gamper:
Иначе и панела,и новото са боклук.въпрос на компромис.Но не и с цената-като ще е компромис,ще е евтино.Поне аз си ценя труда и спечелените парички.

Парцалев:
Ако някоя банка наистина е спряла приемането на ипотека върху панелно жилище, то дали не би приела ипотека върху друго, а парите да отидат за панелното?!?
Сега сещате ли се кой иска да паднат цените на панелките - тези, които могат да заложат друго! По този начин офертите "предлага" за панелки въобще ще изчезнат!
Доста хора ще решат - по-добре панелка с топла вода, парно и инфраструктура, отколкото "лукс" с кал и студ!


Дали човек ще избере панелка или ново, е просто въпрос на личен избор, който би следвало да се уважава.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
13-10-2008 - 00:01:49
avatar
[news.netinfo.bg]

И всичкото това за да сринат цените на българските панелки.Накъде е тръгнал този свят???
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
13-10-2008 - 00:04:19
avatar
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками, извинявай, че фамилиарнича. Говорехме за
> "качество на живот".
> Обичаш да изброяваш. Аз също:
> 1. ЧЖП няма нищо общо в случая. При панелките
> РАЗПОЛОЖЕНИЕТО е константа, т.е. каквото си
> получил - с това се оправяш. Нямаш вариабилност.
> Всичко е носеща конструкция. Искрено ми е
> интересно да разбера, какво ще се случи с панелки,
> претърпели сериозно вътрешно преустройство!


Ще ти кажа- каквото с всички, независимо от вида строителство. И аз не искам да мисля какво ще стане с хубавите тухлени кооперации по центъра, на които избушиха стените , за да направят магазини. Не ми се мисли и за новото строителство- колко ли ще издържат колоните с китайското арматурно желязо?
А ЧЖП има огромно значение!


> 2. Може и да си интелигентна жена - не знам,
> опитваш се да спориш разумно - това говори добре
> за теб. Я ми анализирай, АМА ЧЕСТНО, съседите си.
> Нивото клони към нула по Келвин.

Защо си убеден, че съседите ми са "втора ръка"? Ако си от София, би трябвало да знаеш, че до 1990г., да купиш жилище, трябваше да си " крайно нуждаещ се". Т.е., да живееш с родителите си, в техния апартамент. Е, като знаеш, че имаше и софийско жителство, какви според теб, са били хората, населили квартала? Ще ти кажа- и работници, и лекари, и адвокати, и артисти, и писатели. Родени в София и бъдещи наследници на жилище в престижните квартали......които тогава просто вече бяха застроени.

> 3. Нещо беше казала за надзора - той все още е
> никакъв, независимо за какъв тип сграда става
> въпрос.

Тук си кривиш душата! Офисът ми е в сграда от 1909г.- пруски свод. Не е мръднала на йота. Жилището на родителите ми- от 1964г.- тухла- преживя земетресенията без никакви последствия. Панелите- от 1960г. досега- няма паднал.
По това съдя за надзора........


> Чакай да се върна конкретно към поста ти:
> - Друга голяма част, строени с гръцките тухли,
> които са тънки и непригодни за нашите температури.
>
> Добро попадение, ако си гледаше топлообменната
> константа на самата тухла, без изолацията. В
> случай на допълнителна изолация - кръгла НУЛА като
> аргумент.

Добре, а ако искаш да забиеш един пирон? Какво става? И защо, попиташ ли някой зидар, ти казва- бързо се зида с тях, ма недей, че се чупят с поглед....

> - По- ниски тавани, с по- малко светлина
> Тука вече говориш пълни глупости, освен ако не
> визираш апартаменти строени межди 1993 - 1995г.
> Забрави ги! те са изключение!

Така, значи задраскваме тези до 1995г.
Няма как да ги забравя, обаче, по една проста причина- строени са от СЪЩИТЕ хора, които и досега строят.............и които чрез лобито си, успяха да променят Наредба №5 на наредба №7 с всичките последствия за купувачите.


> - Асансьори, в които влезат ли 4 души, трябва да
> се прегърнат и плътно да допрат бузи.
> Хм, тук пак не съм много съгласен! КОЛИЧЕСТВОТО
> ХОРА, КОИТО ТРЯБВА ДА ПРЕВОЗИ АСАНСЬОРА ЗА ЕДИНИЦА
> ВРЕМЕ Е В ПЪТИ ПО-МАЛКО!!!

Да, безшумни са, да лъскави са, да бързи са..........но и от техните размери се икономисва..........за сметка на амортизацията и по- големите сметки за ток..........

> -Тесни стълбища, по които се разминаваш на ребро,
> а как се носят мебели, е друг разказ


> Баси, в много хубава панелка живееш бе, момиче!

Ами, не е лоша, да ти кажа. И стълбите й са по старите норми, и осветеността им, и стаите големи, и фасадата направихме, ма не в онова умопомрачително сигнално жълто със сини, зелени и пембени ивици, дето сега му рязаха лентата......


> Манастирските, както и още едно тотално НЕДОМИСЛИЕ
> не влизат в сметката. Знам много добре какво
> означава, въпреки че термина ти не е правилен!

Е, ти всичко , което е минус, все не го слагаш в сметката!
Нищо, да ти дам пример и на теб със сградата на "Аспекти"? Разрешителното й за ползване е от 2007г. Описвала съм я какво представлява и като архитектура, и като изпълнение.......


> - Огромния брой горди собственици, не можещи да се
> преборят с вечния конденз
> Тука вече се оля!!! Откога не си подновявала
> инфото си!

За съжаление, инфото ми е прясно. Все пак, нали професията ме задължава да ходя по огледи. Виж какво е написал един "горд собственик" след поста ми

> - Пред и около блока- кал до колене
> Пак ли визираш единствено и САМО Манастирските?

Не, разбира се! На която и посока да хванеш- все някъде ще наджапаш. Че и няма да знаеш къде си- оказва се, че някои блокове и улици нямат, камо ли адреси.
И не са малко........

> - Липса на училища и детски градини
> За това не се кахъри много-много. Частният бизнес
> за това е частен - за да запълва такива дупки!

Нещо не схващам!? Частният бизнес може да построи частно училище, ако гушне общински терен. А един квартал има нужда от училище за всички деца там, и детски градини пак за всички. Та, тази дупка, ще запълни общината, ма "когато му дойде времето".

> - Липса на градинки и ДЪРВЕТА
> Започвам верно да се питам къде точно живееш!?!
> Баси панелния комплекс!

В Люлин живея, не крия. А там, разстоянието между презрените панелки е голямо- има въздух- чист при това и градинки в междублоковите пространства. Някои са поддържани- като нашата. Други са занемарени. Някои чисти- други с боклуци. Също като при новите блокове.........


Пак ще кажа, че не хваля панелите. Разбира се, че тухлата дава друго усещане. Но, нашето ново строителство е наистина трагично, безбожно скъпо и.............всичко, на което наблегнах горе. Интереса на " предприемачите" и банките е да се купува на всяка цена. Затова и е натискът и воят срещу панелите. Не ми харесва, че хората се ловят лесно на въдиците.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
13-10-2008 - 02:21:45
Ама вие съвсем се отнесохте.
Хайде намерете някакви данни...какъв процент от пазара са примерно панелите.Нещо сигурно.Само така ще се знае със сигурност дали спирането на кредитите е постоянно или временно явление.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход