Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ

Публикувано от AlximikA 
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 01:17:07
avatar
не става ли с PayPal.Не съм пробвал да плащам с дебитна там,може и да може да се добави,струва си да провериш според мен.Пък и ако имаш Visa Debit в Американска банка трябва да става за плащане.Българските сигурно ще е по-скъпо,трябва и те да стават,но предполагам,че повече ще чаржат.
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 01:36:17
avatar
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, не се излагай, бе! Ако имаш ?70000 трябва
> да си идиот, за да си купиш панел (всъщност,
> трябва да си идиот, за да си купиш каквото и да е
> в този момент, но това е друга тема). Това е като
> да си купиш фабрика на 8.09.1944г.
> Ти май си от "брокерите". Я си направи сметка
> какви клиенти са купували панелки през последните
> две години и дали са вадили за тях пари кеш. Май
> наистина не разбираш, че ГОЛЕМОТО купуване свърши
> и който има кинти ще купува качество, а не коптор.


Всъщност, искаш ли да коментираш, или просто ти е мерак да се разпишеш?
1. За теб купуването на каквото и да било няма смисъл- това за фабриката и 9 септември вече го писа няколко пъти. И като сравнение е напълно несъстоятелно, но щом ти харесва- продължавай.
Аз съм от брокерите и точно затова имам представа от търсенията и нуждите на хората.
За последните две години, по- голямата част от купуващите панел, го купуваха в брой. И понеже са "глупави", според теб, държаха да купят чиста квадратура, с ТЕЦ, до училища и детски градини, и градски транспорт. А, да, и до градинки и дървета.
Ти, откъде знаеш какво е качеството на новото строителство? И как определяш кое е " коптор"? Апартамент с реални 65кв. , или с виртуални толкова и реални 50?
Или за теб е достатъчно лъскавата фасада?
Не става въпрос за "голямото" купуване, а за критерия за качество на живота в едно жилище, който и при теб се определя единствено от фасадата........
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 01:47:32
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, не се излагай, бе! Ако имаш ?70000 трябва
> да си идиот spinning smiley sticking its tongue out

Тя и без 70 000 отговаря на условието! :} :} :}
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 01:48:17
"Качество на живот"? В панелка? Ти живяла ли си в такова нещо? Или никога не си, или и до сега живееш!
Вярно е че писах за деветосептемврийското купуване няколко пъти, но го правя за широката аудитория. Другите сравнения ще предизвикат безкрайно и безцелно ровене в Гуглю и в крайна сметка ще задръстят мрежата с излишни справки - затова залагам на сигурното и познатото.
Нямам мерак да се разписвам. Интересно ми е да ви провокирам вас, "брокерчетата". Винаги излиза по нещо интересно, като например това, че панелки се купуват с пари кеш. Моята информация е съвсем различна и идва от източника на средствата - най-голям процент рискови ипотечни кредити са отпуснати точно за панелки.
Фасадата и изпълнението са друг въпрос - там трябва да си спец smoking smiley . А понеже такива са малко, по-лесно им е да заложат на 10000 заварки, изпълнени от полупиян социалистически виетнамски труженик, току що преял с кучешко :}
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 12:02:48
[money.ibox.bg]

Данни за 2007.Едва 13% от кредитите са за панели.

Сега някой да намери и каква част от сделките са за панелни жилища и ще можем да преценим дали Камелия е права...Защото ако срещу 13% кредити стоят 25% сделки...какво да ви кажа... :}
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 14:51:18
avatar
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> "Качество на живот"? В панелка? Ти живяла ли си в
> такова нещо? Или никога не си, или и до сега
> живееш!

Да, живея в панел. Преди това съм живяла в два тухлени- строен през 1925г.- пруски свод и строен 1964г.- от ГУСВ. Та, мога да правя съпоставка с новото строителство. Хайде, ще изброя "екстрите" му, пък ти ме поправи ако бъркам:
- ЧЖП с 20% по- малко от обявената, но я плащаш като съществуваща
- една голяма част, строени с Итонг, който в белите страни се използва само за вътрешни преградни стени. Защото пие влага като за световно.
- Друга голяма част, строени с гръцките тухли, които са тънки и непригодни за нашите температури.
- Обявените за двустайни, всъщност са гарсониери- една стая с изводи за бяла техника и едно стайче, никога не надхвърлящо 12кв.в. Същото важи и за т.н. тристайни- клиентите получават кимизарник, в който няма как да си поканят гостите, без да ги омиришат на готвено и пържено. Много комфортно!
- По- ниски тавани, с по- малко светлина
- Асансьори, в които влезат ли 4 души, трябва да се прегърнат и плътно да допрат бузи.
-Тесни стълбища, по които се разминаваш на ребро, а как се носят мебели, е друг разказ
- Липса на връзка с канализацията- Манастирски ливади, където са на изгребни ями. Даваш ли си сметка какво означава? А на колко други места е така?
- Строителството е без истински надзор. Надзорните фирми са дъщерни на строителната.
- Огромния брой горди собственици, не можещи да се преборят с вечния конденз
- Пред и около блока- кал до колене
- Липса на училища и детски градини
- Липса на градинки и дървета
- Линиите на градския транспорт остават "някъде там".
За това се сещам.......


> Фасадата и изпълнението са друг въпрос - там
> трябва да си спец . А понеже такива са малко,
> по-лесно им е да заложат на 10000 заварки,
> изпълнени от полупиян социалистически виетнамски
> труженик, току що преял с кучешко

Фасадите , изпълнени от пияния виетнамски труженик, са НАЙ-МАЛКО на 20г. Защо не се разходиш и да поогледаш новото "строителство"- това от 1995г., например? И да видиш какво представлява " пост- социалистическата" фасадка, че да направиш адекватно сравнение?

Не възхвалявам панелите, знам им всичките кусури. Опитвам се да обясня, че воят срещу тях е подклаждан от определени интереси- при всички случаи, обаче, не и на редовия купувач.
А че купувачите на панели бяха в повечето случаи без ипотека, си има обяснение. Те купуват сега, нанасят се сега, искат реална квадратура.И инфраструктура. Тези четири компонента липсват при новото строителство........

Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 15:34:36
avatar
Tъй.Панелките ги оправихте.А какво друго пишеше.За ново строителство-ипотека най-рано след Акт 15,до 75% за големите градове.Такааа,колко е сега едно такова средностатистическо жилище-май около 80-90 000,ако не е мн малко-около40 м2.
Значи говорим за 20-25 000 Е самоучастие. След няколко години балониране, като почти всеки се пробва да си купи имотче, при предстояща зима с неясно отопление за столичани,за август май имало 13% спад в производството, засега неясни за масовия българин икономически перспективи.
Май няма да засегне само панелките.Връщането към реалните за покупвателната способност на населението цени ще засегне всички видове имоти.
На мен ми е по-интересно каква част от започнатите строежи ще останат недовършени и какво ще ги правят в последствие.
Почвам да обмислям идеята да си спретна Демолюшън бригада и да разширявам бизнеса. cool smiley
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 17:56:15
Kato cheta, vigdam kolko e prava Kamelia.
Eto harakternite i tipichni za novoto stroitelstvo negativi, koito se otnasyat i za moy 2-st. apt.
1. ЧЖП с 20% по- малко от обявената, но я плащаш като съществуваща.
1a) Da ne govorim za izmamnite kvadraturi na staite, koito arhitektat e izchislil, ta dori, vzemayki predvid obshtite chasti na sgradata.
2. Обявените за двустайни, всъщност са гарсониери- една стая с изводи за бяла техника и едно стайче, никога не надхвърлящо 12кв.в. Същото важи и за т.н. тристайни- клиентите получават кимизарник, в който няма как да си поканят гостите, без да ги омиришат на готвено и пържено. Много комфортно!
3. По- ниски тавани, с по- малко светлина
4. Асансьори, в които влезат ли 4 души, трябва да се прегърнат и плътно да допрат бузи.
5. Тесни стълбища, по които се разминаваш на ребро, а как се носят мебели, е друг разказ
6. Огромния брой горди собственици, не можещи да се преборят с вечния конденз. 6a) Nalogi se da kupy vlago-absorbirashta pechka na naematelite , za da se spasyt ot muhala nad prozorzite.
Giveeyki v kashta ot 210m2 ne misly, che tova moge da se kage 2-staen apt.

Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 20:08:19
с наи голямо уважение към всички които подкрепят панелите , но мисля че ерата им просто свърши.....
ако в софия има някаккъв интерес към панелните апартаменти - познаите какво става в провинцията......
наи накрая българина ще осъзнае че по принцип 70-80к евро са си пари.....
да си кажа чесно никога не съм харесвал панелките-сякаш живееш в някаква комуна ....и постоянно има някакви спорове било за чистачка, било за ток , било за друго...... и горе долу в които и панелен блок да влезеш -е много много мръсно , както вътре във входа така и около блока....дълго се чудих с какъв акъл трябва да дадеш такива пари и евентуално до края на живота си да газиш в наилонови торбички и боклук ...
добре че банките спряха да кредитират това уникално архитектурно постижение , че иначе още щеше да се купува....
колко ли струва сега един панел????
Re: ВЕЧЕ НЕ СЕ КРЕДИТИРАТ ПАНЕЛИ
12-10-2008 - 20:18:46
Такива проблеми са си по идея характерни за многоетажното строителство.Има ги навсякъде.Живял съм в блок и извън БГ...там пък се караха за място за паркиране и за един контейнер за болкук дали да е до сградата или по-далеч от нея...Същото е като тук,никаква разлика.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход