Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 02:28:44
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво следва?Агенцията е длъжна да поема и спазва
> стриктно своите ангажименти,само към КЛИЕНТИТЕ
> СИ.Случайно обадил се,не ми е клиент и аз нямам
> задължения към него.

:} :} :} :} :}
clap: clap: clap: clap:
с тази логика и подход, телефона ти ще хване паяжина smiling smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 07:44:57
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
> nikolase Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > МОЛЯ БЕЗ ТУНЕЯДЦИ ПОСРЕДНИЦИ.АКО ИМА ХАРАБИИ
> НА
> > КОИТО ЕВРОТО РАСТЕ ПО ДЪРВЕТАТА -ДА ЗАПОВЯДАТ
> В
> > АНИ,ТАМ ЩЕ ГИ "ОБСЛУЖАТ"
>
> nikolase, ти очевидно си голям враг на АНИ-тата и
> на теб ти се струва, че не вършат нищо а само
> скубят грешни пари, нали?
> Ти лично разбираш ли от този бизнес, че така го
> негативизираш или просто завиждаш, че някой е
> по-способен от теб и си вади хляба по-лесно от
> теб?
> Ако е първото, то е ясно защо не би използвал
> услугите на АНИ-тата. То и адвокатите не ходят по
> адвокати, когато имат правен въпрос.
> Но на мен ми се струва, че не е първото, защото и
> ти като Скаридата не би бил толкова негативно
> настроен към услугите на АНИ-тата, ако беше
> по-добре запознат с тях. Това го заявявам при
> условие, че не слагаш всичките агенции под един
> знаменател.


Ето една причина да не се занимавам с АНИ:
В форума много АНИ прогласиха,че защитавали интересите на купувача-Въпросът ми е как става това,като по принцип комисионната на АНИ е % от цената.В такъв
случай Продавача и агенцята имат интерес да продават на по-висока цена.А интереса на купувача е разбира се по-ниска цена.Да не говорим ,че много пъти съм ял "попарата"на тъпи брокери,които например ме водят на оглед на имот ,далеч от очакванията ми,(които надлежно съм обяснил на брокера),незнаят къде точно се намира имота,нямат никакъв договор с продавача и са копнали обявата от нета.Как тогава да плащаш и за какво?Трябва да си простак за да се занимаваш в такъв случай с АНИ тата confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley
ПАЗИ БОЖЕ.Да не говорим,че тъй като съм Юрист по професия толкова пъти съм се сблъсквал с такава некомпетентност,че просто думите са слаби да я опишат..
ЗАТОВА НЕКА ДИРЕКТНО СИ НАМЕРИМ ПРОДАВАЧА
ТОЙ ЩЕ СЕ ЗАРАДВА-НАЗДРАВЕ clap: clap: clap: :ami:
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:03:52
nickhristov Написал:
-------------------------------------------------------

>
> с тази логика и подход, телефона ти ще хване
> паяжина


Тц!Много сте далече от истината!При нас нещата не са на ниво кварталната бакалия.Просто ценим времето си.То е- пари! winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:19:53
Г-н Маренко сега разбирам защо сте толкова курназ и призовавате за прескачането на агенциите, а вие сте били адвокат winking smiley От там трябваше да започнете.
Аз да бях на ваше място и аз бих си свършил работата сам със знанията, които бих имал като адвокат, но вие разбирате ли какво лоша услуга вършите на всички, които не са и се вслушат в думите ви? Част от тях ако са късметлии да си купят имот без всякакви тежести ще са ви благодарни. Но какво да кажем за тези, които попаднат на недобросъвестен нотариус, който да скрие важна информация за предлагания имот с цел лично облагодетелстване ( а такива има много)? Тях какво ще посъветвате? Вашето предложение ДА ПРЕСКОЧИМ АГЕНЦИИТЕ ми звучи като вица за гаргата и мечката в самолета, който се развалил по време на полет и гаргата предложила на мечката спокойно да скача без значение дали може да лети, а после ще му мислели (след скока).
Така и на вас адвокат Маренко (nikolase) е лесно да го кажете ама какво да правят останалите???? Нека се нашият а вие ще гледате доволно и ще се подхилвате, търкайки ръце. Не, така не е хубаво адвокат Маренко sad smiley .
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:29:40
Хуба туба и Николас -ВИЕ НЕ СТЕ КЛИЕНТИ НА АНИ и никога няма да бъдете.Просто сте невменяеми и някой друг взима решенията вместо Вас!!Вашите попечители явно са в затруднение от вашето поведение, и аз ги разбирам.Разбирам също ,че и лекуващите ви лекари влагат всичко от себе си ,но УВИ..Искрено Ви пожелавам да се чуствате добре във света в който живеете.Но това не е реалният свят,а вашият, в който макар и социално изолирани и понякога с осмирителни ризници вие понякога сте щастливи.Щастливи сте когато ви препоръчат" виртуална терапия"за да контактувате с реалния свят и да се опитате ,макар и за малко, да се приобщите към него..Наистина обществото в което живеем е неблагосклонно към хора като Вас,но моля разберете,че брокерите не са виновни за това..От сърце пожелавам и на двамата спокойствие..На лекуващите ви лекари много търпение ,на близките ви също.Иначе с каквото можем ще помагаме.. Благодаря.. :ami:
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:42:12
nickhristov Написал:
-------------------------------------------------------
> komin4e Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Какво следва?Агенцията е длъжна да поема и
> спазва
> > стриктно своите ангажименти,само към
> КЛИЕНТИТЕ
> > СИ.Случайно обадил се,не ми е клиент и аз
> нямам
> > задължения към него.
>
>
>
> с тази логика и подход, телефона ти ще хване
> паяжина


Много са ми интересни такива, като тебе. Вие очеизвадно сте си въобразили, че ние просто си умираме да търпим такива, като тебе и се изпотрепваме от зор да си губим времето с комплексари, които кой знае защо решават да си изкарват всички негативи от собствения си живот върху брокерите.

Ще ти открия една ВЕЛИКА ТАЙНА! Изобщо нямаме зор да се занимаваме с хора, които не са тръгнали да търсят имот за покупка, а са тръгнали да си избиват комплексите. Те се усащат още от първите 2 думи, които кажат по телефона, предимно по тона. Изобщо нямаме зор да се разкарваме напразно по огледи с хора, които не са наясно какво искат или по-точно са кисели, защото вече им се е изяснило, че парите им стигат приблизително за 1/3 от имота, който им се иска да купят.

Лично аз такива ги усещам моментално и с всички средства гледам да ги разкарам да не ми губят времето и да не ме занимават с глупости.
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:43:38
>>>>>>>>>>>>>В форума много АНИ прогласиха,че защитавали интересите на купувача-Въпросът ми е как става това,като по принцип комисионната на АНИ е % от цената.В такъв
случай Продавача и агенцята имат интерес да продават на по-висока цена>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

николасчо, мамино умниче, бях решил да не ти обръщам внимание, ама нали съм добър човек, ще се опитам пак да ти го обясня и ще пиша бавно, щото знам, че не можеш да четеш бързо - РАЗЛИКАТА В КОМИСИОННАТА ПРИ ЦЕНА ОТ 50000 ЕВРО И 48000 ЕВРО /примерно/ ЗА БРОКЕРА Е 18 ЕВРО И ЗА НЕГО В КРАЙНА СМЕТКА Е ЕДИНСТВЕНО ВАЖНО ДА СТАНЕ СДЕЛКА , ДА УСПЕЕ ДА СПОРАЗУМЕЕ СТРАНИТЕ , НЕ ТИЯ МИЗЕРНИ 18 ЕВРО ! СЕГА РАЗБРА ЛИ, СЛЪНЧЕВО МОМЧЕ ?
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:50:29
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> didodido Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > nikolase Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > МОЛЯ БЕЗ ТУНЕЯДЦИ ПОСРЕДНИЦИ.АКО ИМА
> ХАРАБИИ
> > НА
> > > КОИТО ЕВРОТО РАСТЕ ПО ДЪРВЕТАТА -ДА
> ЗАПОВЯДАТ
> > В
> > > АНИ,ТАМ ЩЕ ГИ "ОБСЛУЖАТ"
> >
> > nikolase, ти очевидно си голям враг на
> АНИ-тата и
> > на теб ти се струва, че не вършат нищо а
> само
> > скубят грешни пари, нали?
> > Ти лично разбираш ли от този бизнес, че така
> го
> > негативизираш или просто завиждаш, че някой
> е
> > по-способен от теб и си вади хляба по-лесно
> от
> > теб?
> > Ако е първото, то е ясно защо не би
> използвал
> > услугите на АНИ-тата. То и адвокатите не
> ходят по
> > адвокати, когато имат правен въпрос.
> > Но на мен ми се струва, че не е първото,
> защото и
> > ти като Скаридата не би бил толкова
> негативно
> > настроен към услугите на АНИ-тата, ако беше
> > по-добре запознат с тях. Това го заявявам
> при
> > условие, че не слагаш всичките агенции под
> един
> > знаменател.
>
>
> Ето една причина да не се занимавам с АНИ:
> В форума много АНИ прогласиха,че защитавали
> интересите на купувача-Въпросът ми е как става
> това,като по принцип комисионната на АНИ е % от
> цената.В такъв
> случай Продавача и агенцята имат интерес да
> продават на по-висока цена.А интереса на купувача
> е разбира се по-ниска цена.Да не говорим ,че
> много пъти съм ял "попарата"на тъпи брокери,които
> например ме водят на оглед на имот ,далеч от
> очакванията ми,(които надлежно съм обяснил на
> брокера),незнаят къде точно се намира имота,нямат
> никакъв договор с продавача и са копнали обявата
> от нета.Как тогава да плащаш и за какво?Трябва да
> си простак за да се занимаваш в такъв случай с АНИ
> тата
> ПАЗИ БОЖЕ.Да не говорим,че тъй като съм Юрист по
> професия толкова пъти съм се сблъсквал с такава
> некомпетентност,че просто думите са слаби да я
> опишат..
> ЗАТОВА НЕКА ДИРЕКТНО СИ НАМЕРИМ ПРОДАВАЧА
> ТОЙ ЩЕ СЕ ЗАРАДВА-НАЗДРАВЕ


Говориш за някакви теоретични постановки. Ти как си представяш продавача да продава на възможно най-висока цена, пък купувача да купува на възможно най-ниска цена? Нали всеки знае каква е пазарната цена за даден имот? Ти хората за глупаци ли ги мислиш? Освен това нали не смяташ, че заради някакви 60 евро повече комисиона /защото за един апартамент не виждам как може да бъде повече от 2000 евро разликата от най-високата до най-ниската цена и 3% от тая сума е точно 60 евро/ ще взема да уговарям купувача да ги плати и продавача да не ги свали и да разваля готова сделка? Малко повече мисли преди да пишеш! Полезно е.

А ако си намериш директно продавача, но без да ме занивамаш мен, няма лошо. Купувай! Но, ако си ми влязал в офиса и аз съм те завела на имота, като юрист би трябвало да ти е ясно какво ще последва. Вярно е, че много колеги гледат през пръсти на документите, които съставят и подписват, но не се надявай всички да са такива! Все някой ден ще паднеш на хора и ще ти разплачат майката, както си юрист.
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 10:52:56
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
> Г-н Маренко сега разбирам защо сте толкова курназ
> и призовавате за прескачането на агенциите, а вие
> сте били адвокат От там трябваше да започнете.
> Аз да бях на ваше място и аз бих си свършил
> работата сам със знанията, които бих имал като
> адвокат, но вие разбирате ли какво лоша услуга
> вършите на всички, които не са и се вслушат в
> думите ви? Част от тях ако са късметлии да си
> купят имот без всякакви тежести ще са ви
> благодарни. Но какво да кажем за тези, които
> попаднат на недобросъвестен нотариус, който да
> скрие важна информация за предлагания имот с цел
> лично облагодетелстване ( а такива има много)? Тях
> какво ще посъветвате? Вашето предложение ДА
> ПРЕСКОЧИМ АГЕНЦИИТЕ ми звучи като вица за гаргата
> и мечката в самолета, който се развалил по време
> на полет и гаргата предложила на мечката спокойно
> да скача без значение дали може да лети, а после
> ще му мислели (след скока).
> Така и на вас адвокат Маренко (nikolase) е лесно
> да го кажете ама какво да правят останалите????
> Нека се нашият а вие ще гледате доволно и ще се
> подхилвате, търкайки ръце. Не, така не е хубаво
> адвокат Маренко .


Човекът явно си създава клиенти тука. Съветва ги да заобикалят агенциите и после ще им се предложи за адвокат :}
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 11:47:24
avatar
Хуба, възхищавам се на желанието да обясниш на няколко брокера, че дадена практика противоречи на закона.

Rdena, Вие не прилагате тази практика за свързано продаване на стока и услуга, аз което Ви поздравявам. Но искам да се спра на някои Ваши тълкувания на ЗЗП.

цитат на Радена


> Това е Законът за защита на потребителите и знаеш
> ли за какво става въпрос в него? За предпазване на
> потребителите от нелоялни ТЪРГОВСКИ практики и
> нелоялни ТЪРГОВЦИ. Знаеш ли какво е търговец? Ето
> ти още един цитат от същия закон за справка:
>
> "2. (доп. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от
> 08.09.2007 г.) "Търговец" е всяко физическо или
> юридическо лице, което продава или предлага за
> продажба стоки, предоставя услуги или сключва
> договор с потребител като част от своята търговска
> или професионална дейност в публичния или в
> частния сектор, както и всяко лице, което действа
> от негово име и за негова сметка."
>
> Т.е., когато чичо си продава имота, той въобще не
> попада в хипотезите на този закон, защото не е
> търговец.


Радена, грешите. Физическо лице е всеки човек, който предлага нещо за продажба, т.е "чичо, който си продава имота" е търговец и закона важи и за него.


Раздел IV. Нелоялни търговски практики (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.)

Чл. 68в. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Забраняват се нелоялните търговски практики.
Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните заблуждаващи търговски практики:

6. покана за покупка на стоки или услуги на посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на друга стока или услуга търговецът: а) откаже да предостави на потребителя стоката или услугата, която е била обект на рекламата;


За да стане по-ясно в текста по-долу съм променила в ед.ч и съм сложила думите имот вместо стока и посредническа пред услуга.
Ето това е незаконното:

Нелоялна търговска практика е и следната заблуждаваща търговска практика:

6. покана за покупка на имот на посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на посредническата услуга търговецът:
а) откаже да предостави на потребителя стоката-имот, която е била обект на рекламата

И да, радена, права сте, ако освен това ме задължите да си платя и за стригане от страна на Вашата агенция, също е нарушение на закона.
.



Блондинка по душа
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.