Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 19:10:51
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
ОСНОВНИЯ ВЪПРОС: ЗАЩО ДА ИЗПОЛЗВАМЕ УСЛУГИТЕ НА АНИТАТА
Отговор - защото си ги натрапват!

1. Всеки знае че информацията струва скъпо, а едно от нещата с които търгува АНИ е именно Г-ЖА ИНФОРМАЦИЯТА.
това може да го перефразираме - Всеки знае, че най-скъпото нещо за което се грижи рекетьора е сигурноста и здравето - ако искате да не са ви счупени крачетата моля не му отказвайте услугите да ви защитава.

Пример: Аз знам от къде да набавя това, което ти търсиш-Х и то струва-У. Ако теб те устройва да купиш Х за У пари, не те засяга аз каква печалба ще извлека от сделката. Просто нали????
Просто но не е вярно - когато купувача търси сам и попадне на твоя обява значи вече е решил, че има интерес. Ти ако искаш да то ползват услугите пускай обяви, че предоставяш твоите услуги а не конкретни имоти. Тогава ако някой ти се обяди няма основание да не му искаш пари за услугите си! Клиента не го интересува печалбата ти, но го интересува какво ще получи срещу парите си. Ако е НИЩО с основание може да се сърди!

2. Използването на каквито и да е услуги, включително и посредническите не е задължително и никой не ви кара насила. - като не е задължително защо ги натрапвате заедно със имота?

3. Посредическите услуги на АНИ-тата нямат нищо противозаконно, иначе не знам как все още има АНИ-та и не само че има а и се увеличава броят им. - услугите не са противозаконни, начина на натрапване е незаконен.


4. НЕ СЛАГАЙТЕ ВСИЧКИ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ.
Не ги слагаме - тук една от брокерките каза, че взима комисионна само от продавача. Това е логичния и правилен подход.
Защо - защото, по този начин брокера е гарантиран, че няма да бъде прескочен. По този начин брокера няма притеснения да рекламира имота както намери за добре и да води клиенти на оглед. Така, нещата се ускоряват и за продавача и за купувача. Като купувача не остава с впечатления, че са го измамили.

Проблема в тази схема е преди всичко продавача, който иска да вземе максимално пари, та дори и за сметка на някой който му върши работа.

Извада - причината за абсурдната ситуация са алчноста, глупоста и слабохарактерноста.
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 19:25:26
Huba-Buba, добре де, не е ли нелогично ти да ни казваш какво и как да правим ? Кой си ти ? Законодател ? Мария Мургина ? Или си просто защитник на слабите и бедните , на горките продавачи, дето някакъв пореден суперспец обяви, че им взимаме по 6,2 % ? Или на простите и тъпите купувачи, които ползват услугите ни и си плащат за това, без да се оплакват ? Явно си потомък на партизански род, призванието ти е да въздаваш справедливост, дерзай братушка !
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 19:33:26
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba, добре де, не е ли нелогично ти да ни
> казваш какво и как да правим ? Кой си ти ?
> Законодател ? Мария Мургина ? Или си просто
> защитник на слабите и бедните , на горките
> продавачи, дето някакъв пореден суперспец обяви,
> че им взимаме по 6,2 % ? Или на простите и тъпите
> купувачи, които ползват услугите ни и си плащат за
> това, без да се оплакват ? Явно си потомък на
> партизански род, призванието ти е да въздаваш
> справедливост, дерзай братушка !



Всъщност съм наследник на репресирани от партизаните.
Та именно твоето поведение е типично партизанско - "кой си ти да даваш мнение?" ме питаш а не отговаряш по логичен начин на въпросите ми. Това си е сталинизъм в действие, а децата на сталинизма са именно партизаните. И именно те са запушвали устите на хората които са питали, мвесто да им отговорят.

Не разбираш ли, че аз дори ви правя услуга? Време ви е вече да се съберете и да се разберете как се работи по-лесно за вас и клиентите ви. Нима не разбиреш, че точно вашето хитреене е повод за вашите загуби?

Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 19:40:42
Не разбираш ли, че аз дори ви правя услуга? Време ви е вече да се съберете и да се разберете как се работи по-лесно за вас и клиентите ви. Нима не разбиреш, че точно вашето хитреене е повод за вашите загуби?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Господи, колко си добър Дъвчице, страшно съм ти благодарен за съветите ! Най - после някой да ни обясни как бихме работили по -добре, че да е по -лесно и на горките клиенти ! Апропо, някой да ти е казвал, че търпим загуби ? Или да ти е искал съвет ? Кой си ти, да даваш съвети как да се работи в област, от която понятие нямаш ?
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 19:51:21
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Не разбираш ли, че аз дори ви правя услуга? Време
> ви е вече да се съберете и да се разберете как се
> работи по-лесно за вас и клиентите ви. Нима не
> разбиреш, че точно вашето хитреене е повод за
> вашите загуби?
>
> <<<<<<<<<<<<&l
> t;<<<<<<<<<<<<
> <<<<<<<<<<<<&l
> t;<<<<<<<<
>
> Господи, колко си добър Дъвчице, страшно съм ти
> благодарен за съветите ! Най - после някой да ни
> обясни как бихме работили по -добре, че да е по
> -лесно и на горките клиенти ! Апропо, някой да ти
> е казвал, че търпим загуби ? Или да ти е искал
> съвет ? Кой си ти, да даваш съвети как да се
> работи в област, от която понятие нямаш ?
>


И хората, живеещи в чужбина ти го написаха - взима се една комисионна - от продавача. И аз ви постнах - двойно агентство не само, че не е препоръчително а е и забранено в повечето щати.
Сега ти ми кажи - кой е по-умен ти или целия цивилизован свят?

Всъщност на партизански наследник мандри и аванта му дай. Той от друго не разбира!
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 20:00:17
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Всъщност съм наследник на репресирани от
> партизаните.

Хи,хи,хи! И чакаше сега да получиш привилегии като наследник на активни борци против комунизма! Ма, ядец! Най- после разбрах защо всички и за всичко са ти виновни. Голям майтап, дъвке! Да мечтаеш за доживотна рента, пък да трябва да работиш. ....

> Не разбираш ли, че аз дори ви правя услуга? Време
> ви е вече да се съберете и да се разберете как се
> работи по-лесно за вас и клиентите ви. Нима не
> разбиреш, че точно вашето хитреене е повод за
> вашите загуби?

Че ни правиш услуга- вярно е. За сетен път се убеждаваме, че компромиси в работата си не бива да допускаме- без договор, никакво водене никъде. За да не търпим загуби. Ако нямаше такива тарикати като теб, щяхме да продължим да вярваме, че понятия като "джентълменска уговорка" имат място и у нас.
Прави са хората, че трябва да се сменят няколко поколения, че да се облагороди семката на такива като теб........ winking smiley

Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 20:48:02
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------


До вчера бяхме- активен борец,до активен борец.

Сега сме-репресиран,до репресиран.
>
> Че ни правиш услуга- вярно е.
>

Обява: Продавам.................
град...........
кв...............
цена...........
и т.н. подробности.........

САМО ЗА КЛИЕНТИ НА АГЕНЦИЯТА

Все по-често ще виждате подобни обяви.

winking smiley winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 20:48:21
камелия Написал:
Quote

Хи,хи,хи! И чакаше сега да получиш привилегии като наследник на активни борци против комунизма! Ма, ядец! Най- после разбрах защо всички и за всичко са ти виновни. Голям майтап, дъвке! Да мечтаеш за доживотна рента, пък да трябва да работиш. ....

Другарко камилке, да съм отварял тема за компенсации??
Моля покажете ако съм го правил някъде!
Но ти с пословичната си наследствена ПРОСТАЩИНА и сто компенсации да ти дадът пак ще си останеш проста като селски галош, каквито са били и родителите ти и техните родители.


Quote

Че ни правиш услуга- вярно е. За сетен път се убеждаваме, че компромиси в работата си не бива да допускаме- без договор, никакво водене никъде. За да не търпим загуби. Ако нямаше такива тарикати като теб, щяхме да продължим да вярваме, че понятия като "джентълменска уговорка" имат място и у нас.
Прави са хората, че трябва да се сменят няколко поколения, че да се облагороди семката на такива като теб........
Мила ми камилке, не разбра ли, че колкото и да хитреете все ще ядете дървото, защото сте прости и нагли. А това само подтиква хората да ви го сложат. Хубавото в случая, че дълоко в теб това последното ти харесва и следователно няма да имаш особени психиатрични конфликти, които да породят натоварване на здравната ни система с още един дефектирал комуноид!
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 20:57:50
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> Другарко камилке, да съм отварял тема за
> компенсации??
> Моля покажете ако съм го правил някъде!


> Мила ми камилке, не разбра ли, че колкото и да
> хитреете все ще ядете дървото, защото сте прости и
> нагли. А това само подтиква хората да ви го
> сложат. Хубавото в случая, че дълоко в теб това
> последното ти харесва и следователно няма да имаш
> особени психиатрични конфликти, които да породят
> натоварване на здравната ни система с още един
> дефектирал комуноид!


Не разбрах друго, освен че ревльовци като теб, няма как и да помислят да купят нещо. Затова разиграват сценарии и пишат безумни правила. Ти си като Станишев- без нищо да знаеш, искаш да нареждаш кой как да работи. Смешна и тъжна картинка си ти, дъвке!
"Хуманоид" се пише, ма нейсе! Аз проблеми нямам- ако няма работа в тази професия- ще работя друго. И пак ще се справя и ще постигна това, което искам. И няма да оревавам орталъка. Схващаш ли разликата, или чертеж да ти направя?
Re: Брокерите да отговорят моля
18-09-2008 - 21:58:46
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> didodido Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> ОСНОВНИЯ ВЪПРОС: ЗАЩО ДА ИЗПОЛЗВАМЕ УСЛУГИТЕ НА
> АНИТАТА
> Отговор - защото си ги натрапват!
>
> 1. Всеки знае че информацията струва скъпо, а едно
> от нещата с които търгува АНИ е именно Г-ЖА
> ИНФОРМАЦИЯТА.
> това може да го перефразираме - Всеки знае, че
> най-скъпото нещо за което се грижи рекетьора е
> сигурноста и здравето - ако искате да не са ви
> счупени крачетата моля не му отказвайте услугите
> да ви защитава.
>
> Пример: Аз знам от къде да набавя това, което ти
> търсиш-Х и то струва-У. Ако теб те устройва да
> купиш Х за У пари, не те засяга аз каква печалба
> ще извлека от сделката. Просто нали????
> Просто но не е вярно - когато купувача търси сам и
> попадне на твоя обява значи вече е решил, че има
> интерес. Ти ако искаш да то ползват услугите
> пускай обяви, че предоставяш твоите услуги а не
> конкретни имоти. Тогава ако някой ти се обяди няма
> основание да не му искаш пари за услугите си!
> Клиента не го интересува печалбата ти, но го
> интересува какво ще получи срещу парите си. Ако е
> НИЩО с основание може да се сърди!
>
> 2. Използването на каквито и да е услуги,
> включително и посредническите не е задължително и
> никой не ви кара насила. - като не е задължително
> защо ги натрапвате заедно със имота?
>
> 3. Посредическите услуги на АНИ-тата нямат нищо
> противозаконно, иначе не знам как все още има
> АНИ-та и не само че има а и се увеличава броят им.
> - услугите не са противозаконни, начина на
> натрапване е незаконен.
>
>
> 4. НЕ СЛАГАЙТЕ ВСИЧКИ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ.
> Не ги слагаме - тук една от брокерките каза, че
> взима комисионна само от продавача. Това е
> логичния и правилен подход.
> Защо - защото, по този начин брокера е гарантиран,
> че няма да бъде прескочен. По този начин брокера
> няма притеснения да рекламира имота както намери
> за добре и да води клиенти на оглед. Така, нещата
> се ускоряват и за продавача и за купувача. Като
> купувача не остава с впечатления, че са го
> измамили.
>
> Проблема в тази схема е преди всичко продавача,
> който иска да вземе максимално пари, та дори и за
> сметка на някой който му върши работа.
>
> Извада - причината за абсурдната ситуация са
> алчноста, глупоста и слабохарактерноста.
>



Моля без търтеи -нахални брокери,присвояващи си частните обяви.Днес запитах една брокерка,която предлагаше имот,за който знам че цената е доста по-различна с знак минус защо си е вдигнала самоволно цената-тя каза-защото Ани така работят.затова докъто не се научат да работят както трябва
НЕКА СЕ СВЪРЖЕМ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА-ЩЕ СЕ СБЪДНЕ НАЙ-ГОЛЕМИЯ СТРАХ НА БРОКЕРА.ПРОСТО ПРАТЕТЕ ВАШ ПРИЯТЕЛ НА ОГЛЕДА И ПОСЛЕ СИ НАМЕРЕТЕ СОБСТВЕНИКА.НИКАК НЕ Е ТРУДНО,А И АКО БРОКЕРА СИ Е ВДИГНАЛ САМ ЦЕНАТА С ОЩЕ ЕДНА КОМИСИОННА НА ВАШ ГРЪБ ПРОСТО ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ И ВМЕСТО ДА ВИ ПРЕЦАКА ТОЙ ,ЩЕ ПИЕ ЕДНА СТУДЕНА ВОДА...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-18 22:25 от nikolase.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.