Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 12:06:01
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Хуба, възхищавам се на желанието да обясниш на
> няколко брокера, че дадена практика противоречи на
> закона.

Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 12:24:59
Здравейте на всички брокери, които защитават името си в този форум и на всички завистници, на които брокерите са им трън в очите.
На първите ще кажа, не си губете времете с тези зевзеци, защото ако те разбираха от този бизнес, самите те биха станали и установили като брокери. Подчртавам УСТАНОВИЛИ, защото едно е да ислаш, друго е да можеш.
А на зевзеците-опортюнисти ще река в прав текс:
Когато една сделка излезе чиста, без всякакви тежести, проблеми и т.н., на вас ви се вижда че брокера нищо не е свършил. Тука се доближавате до истината. НО ако сделката има подмолни камъни и благодарение на посредника-брокер те се забележат овреме и се отстранят, тогава ще кажете да добре че ползвахме услугите на агенция. [bgcolor=red]И тъй като повечето сделки са чисти и необременени, цари тази масова психоза че АНИ-тата са паразитите на обществото и като пиявици ПРОТИВОЗАКОННО смучат кръвчицата на народа. ДА ама НЕ. Истината е че преди да се натресеш на тези подводни камъни, нчма начин да знаеш, за тяхното съществуване.[/bgcolor] Ето тук идва ролята на агенциите. Дали човек ще се обърне към услугите на агенциите, които не само ще защитават интересите му, ще го консултират по куп въпроси (които не са тема на този блог), ами и ще рекламират безплатно имота (до евентуална сделка) или търсене на такъв си е негова работа.
:]
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 14:16:10
АБЕ НИКОЛАСЧО ,братко мили..какъв юрист си ти бре.Ти си дал яре да вземеш основно бе приятелю скъп..Освен това видно от малоумните ти изцепки си го взел в помощно училище..Къде се редиш и ти...Разбирам ч,че имаш нужда от виртуална терапия,но преди да се изказваш,говори с лекуващият си психотерапевт..Там където си в момента не си ли в компанията на Мусолини ,Наполеон,Александър Македонски ..И Юлийй Цезар..и да са те кръстили Николас...юриста... :} :} :}
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 14:18:09
Евгения -Кое противоречи на закона??? moody smiley: moody smiley:
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 14:23:38
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
Quote

НО ако сделката има подмолни камъни и благодарение на посредника-брокер те се забележат овреме и се отстранят, тогава ще кажете да добре че ползвахме услугите на агенция.

Това е МНОГО МНОГО ВЯРНО! НО то само ПОТВЪРЖДАВА МОЯТА ТЕЗА!
Защо?
Защото, ако клиента купувач СЕ ДОВЕРИ на брокера на ПРОДАВАЧА няма гаранции, че ВСИЧКИ тежести ще бъдат забелязани на време!!!!
За това Клиента КУПУВАЧ, НЕ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВА УСЛУГИ НА ПО-ГОРЕ упоменатия БРОКЕР а да си намери КОМПЕТЕНТНО лице, КОЕТО ДА ЗАЩИТАВА НЕГОВИТЕ ИНТЕРЕСИ! И именно на това лице той трябва да заплати за услугите му.


Quote

Дали човек ще се обърне към услугите на агенциите, които не само ще
защитават интересите му, ще го консултират по куп въпроси

А това е ОЩЕ ЕДНА ТЕЗА В МОЯ ПОЛЗА!
Защо?
Защото ВСЕКИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК прави разлика МЕЖДУ "търсене на услуга от агенция" И "запитване по обява на конкретен имот"!
В първия случай е ЯСНО УПОМЕНАТО, че клиента ЖЕЛАЕ да ПОЛЗВА УСЛУГИ на АГЕНЦИЯТА, а тези услуги както знаем са: консултиране за състоянието на пазара, търсене на имот по указани от клиента критерии, запознаване на клиента със подходящите имоти, помощ при договаряне на цената, консултиране и спомагане при оформяне на сделката.
Във втория слячай имаме КОНКРЕТЕН ИНТЕРЕС на КЛИЕНТА към ОБАВЛЕНИЕ ЗА ПРОДАЖБА! В този случай, този който е ДАЛ обявлението е длъжен да даде ВСИЧКИ НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ КАСАЕЩИ осъществяване на СДЕЛКАТА и за тези ДОКУМЕНТИ ТОЙ НЯМА ПРАВО ДА ИСКА КАКВИТО И ДА БИЛО ПАРИ, ОСВЕН АКО НЕ Е УПОМЕНАЛ ТОВА В ОБЯВАТА!


П.С. Отностно напъните на камилчето че тя е посредник. Ще и кажа само следното - когато видя ТВОЯ ОБЯВА КОЯТО съдържа СЛЕДНИЯ ТЕКСТ: "Посреднича при продажба на имот ...... за ххххххххх евро, цена за посредничеството х%" Тогава ще приема, че ти си ПОСРЕДНИК!
Докато няма такава обява - ти си си ПРОДАВАЧ!
И ти си толкова продавач, колкото и касиерката в супера, която е ОПРАВОМОЩЕНА да продава стоките на СОБСТВЕНИКА!




Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 14:36:03
Дъфка -Ами то трябва да променят и сайтове за имоти и преса и т.н
А и на всеки трамвай трябва да има надпис -Превоза на пътници е разрешен само с билети и карти за градски транспорт.За пенсионери ученици и студенти има карти с намаление..Разбира се и ценоразпис на услугата..
Иначе се нарушава закона!! :} :} :} :}
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 15:04:44
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Дъфка -Ами то трябва да променят и сайтове за
> имоти и преса и т.н
> А и на всеки трамвай трябва да има надпис
> -Превоза на пътници е разрешен само с билети и
> карти за градски транспорт.За пенсионери ученици и
> студенти има карти с намаление..Разбира се и
> ценоразпис на услугата..
> Иначе се нарушава закона!!


Еми качи се на един трамвай и виж какво пише.
И между другото, това че вие нарушавате закона не означава, че другите не го нарушават.
За мен е безумно например състоянието на услугата ТЕЦ.
Но там си направиха закон за да си узаконят безобразията smiling smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 15:20:11
Това е МНОГО МНОГО ВЯРНО! НО то само ПОТВЪРЖДАВА МОЯТА ТЕЗА!
Защо?
Защото, ако клиента купувач СЕ ДОВЕРИ на брокера на ПРОДАВАЧА няма гаранции, че ВСИЧКИ тежести ще бъдат забелязани на време!!!!
За това Клиента КУПУВАЧ, НЕ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВА УСЛУГИ НА ПО-ГОРЕ упоменатия БРОКЕР а да си намери КОМПЕТЕНТНО лице, КОЕТО ДА ЗАЩИТАВА НЕГОВИТЕ ИНТЕРЕСИ! И именно на това лице той трябва да заплати за услугите му.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Цитат:
Дали човек ще се обърне към услугите на агенциите, които не само ще
защитават интересите му, ще го консултират по куп въпроси


А това е ОЩЕ ЕДНА ТЕЗА В МОЯ ПОЛЗА!
Защо?
Защото ВСЕКИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК прави разлика МЕЖДУ "търсене на услуга от агенция" И "запитване по обява на конкретен имот"!
В първия случай е ЯСНО УПОМЕНАТО, че клиента ЖЕЛАЕ да ПОЛЗВА УСЛУГИ на АГЕНЦИЯТА, а тези услуги както знаем са: консултиране за състоянието на пазара, търсене на имот по указани от клиента критерии, запознаване на клиента със подходящите имоти, помощ при договаряне на цената, консултиране и спомагане при оформяне на сделката.
Във втория слячай имаме КОНКРЕТЕН ИНТЕРЕС на КЛИЕНТА към ОБАВЛЕНИЕ ЗА ПРОДАЖБА! В този случай, този който е ДАЛ обявлението е длъжен да даде ВСИЧКИ НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ КАСАЕЩИ осъществяване на СДЕЛКАТА и за тези ДОКУМЕНТИ ТОЙ НЯМА ПРАВО ДА ИСКА КАКВИТО И ДА БИЛО ПАРИ, ОСВЕН АКО НЕ Е УПОМЕНАЛ ТОВА В ОБЯВАТА!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>



П.С. Отностно напъните на камилчето че тя е посредник. Ще и кажа само следното - когато видя ТВОЯ ОБЯВА КОЯТО съдържа СЛЕДНИЯ ТЕКСТ: "Посреднича при продажба на имот ...... за ххххххххх евро, цена за посредничеството х%" Тогава ще приема, че ти си ПОСРЕДНИК!
Докато няма такава обява - ти си си ПРОДАВАЧ!
И ти си толкова продавач, колкото и касиерката в супера, която е ОПРАВОМОЩЕНА да продава стоките на СОБСТВЕНИКА!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Дъвка, дъвка, дъвчице, колко още да го дъвчем не знам ! Май няма смисъл, защото нищо от това, което благоволяваме да ти "светнем" не ти влиза в главата, там са си само и единствено твоите мъдри мисли и никой не може да ти промени мнението. Все пак ще опитам отново, ако пак не успея, давам ти съвет - иди при николасчо, там ти е мястото.

"Защото, ако клиента купувач СЕ ДОВЕРИ на брокера на ПРОДАВАЧА няма гаранции, че ВСИЧКИ тежести ще бъдат забелязани на време!!!!
За това Клиента КУПУВАЧ, НЕ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВА УСЛУГИ НА ПО-ГОРЕ упоменатия БРОКЕР а да си намери КОМПЕТЕНТНО лице, КОЕТО ДА ЗАЩИТАВА НЕГОВИТЕ ИНТЕРЕСИ! И именно на това лице той трябва да заплати за услугите му. " казваш любезна ми дъвке . И кое е това компетентно лице ? Може би любимата ти касиерка от любимият ти супермаркет ? Или монтьорчето, дето ти сменя накладките ? Или все пак компетентният човек пак е брокер ? Нямало гаранции казваш, още едно доказателство, че хабер от понятие си нямаш от сделки с недвижимости , иначе щеше да знаеш, че като ми се обадиш по някаква оферта и искаш да гледаш и евентуално да купиш имота, ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ И НЕВЪЗМОЖНИ ПРОВЕРКИ ще ти бъдат представени преди да си дал лев ! Защо продължаваш да злобееш не знам, от десет кладенеца вода извади да доказваш колко сме извън закона, некомпетентни и пр. и пр. и след стотици изписани редове ти пак си знаеш твоето. Честно казано вече ми става тъпо и досадно да ти обяснявам елементарни неща, явно съм надценил интелигентността ти. Съжалявам. Заради теб.


Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 15:36:02
didodido Написал:
-------------------------------------------------------
> Г-н Маренко сега разбирам защо сте толкова курназ
> и призовавате за прескачането на агенциите, а вие
> сте били адвокат От там трябваше да започнете.
> Аз да бях на ваше място и аз бих си свършил
> работата сам със знанията, които бих имал като
> адвокат, но вие разбирате ли какво лоша услуга
> вършите на всички, които не са и се вслушат в
> думите ви? Част от тях ако са късметлии да си
> купят имот без всякакви тежести ще са ви
> благодарни. Но какво да кажем за тези, които
> попаднат на недобросъвестен нотариус, който да
> скрие важна информация за предлагания имот с цел
> лично облагодетелстване ( а такива има много)? Тях
> какво ще посъветвате? Вашето предложение ДА
> ПРЕСКОЧИМ АГЕНЦИИТЕ ми звучи като вица за гаргата
> и мечката в самолета, който се развалил по време
> на полет и гаргата предложила на мечката спокойно
> да скача без значение дали може да лети, а после
> ще му мислели (след скока).
> Така и на вас адвокат Маренко (nikolase) е лесно
> да го кажете ама какво да правят останалите????
> Нека се нашият а вие ще гледате доволно и ще се
> подхилвате, търкайки ръце. Не, така не е хубаво
> адвокат Маренко .


Кой е казал,че е адвокат?нещо броколите пак са объркали адреса.......некомпетентна работа nikolase Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > МОЛЯ БЕЗ ТУНЕЯДЦИ ПОСРЕДНИЦИ.АКО ИМА
> ХАРАБИИ
> > НА
> > > КОИТО ЕВРОТО РАСТЕ ПО ДЪРВЕТАТА -ДА
> ЗАПОВЯДАТ
> > В
> > > АНИ,ТАМ ЩЕ ГИ "ОБСЛУЖАТ"
> >
> > nikolase, ти очевидно си голям враг на
> АНИ-тата и
> > на теб ти се струва, че не вършат нищо а
> само
> > скубят грешни пари, нали?
> > Ти лично разбираш ли от този бизнес, че така
> го
> > негативизираш или просто завиждаш, че някой
> е
> > по-способен от теб и си вади хляба по-лесно
> от
> > теб?
> > Ако е първото, то е ясно защо не би
> използвал
> > услугите на АНИ-тата. То и адвокатите не
> ходят по
> > адвокати, когато имат правен въпрос.
> > Но на мен ми се струва, че не е първото,
> защото и
> > ти като Скаридата не би бил толкова
> негативно
> > настроен към услугите на АНИ-тата, ако беше
> > по-добре запознат с тях. Това го заявявам
> при
> > условие, че не слагаш всичките агенции под
> един
> > знаменател.
>
>
> Ето една причина да не се занимавам с АНИ:
> В форума много АНИ прогласиха,че защитавали
> интересите на купувача-Въпросът ми е как става
> това,като по принцип комисионната на АНИ е % от
> цената.В такъв
> случай Продавача и агенцята имат интерес да
> продават на по-висока цена.А интереса на купувача
> е разбира се по-ниска цена.Да не говорим ,че
> много пъти съм ял "попарата"на тъпи брокери,които
> например ме водят на оглед на имот ,далеч от
> очакванията ми,(които надлежно съм обяснил на
> брокера),незнаят къде точно се намира имота,нямат
> никакъв договор с продавача и са копнали обявата
> от нета.Как тогава да плащаш и за какво?Трябва да
> си простак за да се занимаваш в такъв случай с АНИ
> тата
> ПАЗИ БОЖЕ.Да не говорим,че тъй като съм Юрист по
> професия толкова пъти съм се сблъсквал с такава
> некомпетентност,че просто думите са слаби да я
> опишат..

> ЗАТОВА НЕКА ДИРЕКТНО СИ НАМЕРИМ ПРОДАВАЧА
> ТОЙ ЩЕ СЕ ЗАРАДВА-НАЗДРАВЕ




Re: Брокерите да отговорят моля
17-09-2008 - 15:36:29
dicho Написал:
Quote

И кое е това компетентно лице ? Може би любимата ти касиерка от любимият ти супермаркет ?
Дали е брокер, адвокат, ани няма никакво значение - ти толкова ли си малоумен че не може да различиш две неща като - ПРАВО НА ИЗБОР и ПЛАЩАНЕ НА УСЛУГА???

КЛИЕНТА ИМА ПРАВО ДА ИЗБЕРЕ КОЙ ДА ГО ПРЕДСТАВЛЯВА И ДА СЕ ДОГОВОРИ С НЕГО ЗА ЦЕНА НА УСЛУГАТА!!!!
НАТРАПВАНЕТО НА УСЛУГАТА С ОБЕКТА НА СДЕЛКАТА Е НЕПРАВОМЕРЕН!!!!
Не случайно в щатите масово го забраняват!

ПО ЗАКОН КОГАТО СЕ ПРОДАВА СТОКА ИЛИ УСЛУГА ПРОДАВАЧА Е ДЛЪЖЕН ДА ПРЕДОСТАВИ ДОКУМЕНТАЦИЯТА НЕОБХОДИМА ЗА СДЕЛКАТА И ЗА ПОСЛЕДНОТО НЯМА ПРАВО ДА ИСКА ДОПЪЛНИТЕЛНО ЗАПЛАЩАНЕ,ОСВЕН АКО НЕ Е БИЛО УПОМЕНАТО В ОБЯВЛЕНИЕТО ЗА ПРОДАЖБА!!!!

пример - ако си купите DVD продавача иска ли ви пари за фактурата или за упътването за ползване?

Не злобея, задавам логични въпроси на които ОЧЕВИДНО не желаете да отговорите, защото са във препиканата ви територия.

Моля само да не се сърдите от това, че мирише! Мирише защото е опикано а не защото аз съм го казал!




За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.