Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко

Публикувано от trader 
ей gamper ти малоумен ли си да smiling smiley ти не можеш един подпис да съчиниш грамотно, но се произнасяш по въпроси, свързани с НИ. Я виж пак в любимият ти гугъл(заместващ най-вероятно майка ти и баща ти) какво означава простотията, която ползваш за подпис. Ако искаш да кажеш на някого, че му пикаеш отгоре на английски пишеш I am here JUST to PISS YOU OFF! в твоя аспект на мисли. А [pist] е произношението на pissed. А словосъчетанието "to pissed off" може да означава и "дразня, ядосвам" т.е. ти си тук за да дразниш и ядосваш хората и освен това използваш произношението на чужди думи вместо това как се пишат , което ме навежда на мисълта, че си един недорасъл, спекъл селтак, комплексар, на който всичко и всеки му е крив. Предлагам ти да си потърсиш добър психиатър преди да ползваш услугите на брокерите.
Към всички недоволни хора тук: на пазара има огромен брой услуги с различно качество и цена. Това на кои ще се спрете си е ваш избор. Това, че сте се набутали на някоя малка и неизвестна АНИ не е причина да обиждате всички останали брокери. На пазара има утвърдени фирми, ползвайте техните услуги, осведомете се от брокера, който ще работи за вас какви услуги ще ви предложи за тази комисионна. Това, че се срамувате да питате ще бъде причина да ви подведат и да се получи недоразумение, което вие ще платите на края. Във всеки сайт на по големите фирми - Адрес, Явлена, Мирела и т.н. има достатъчно информация, предназначена за клиентите - документи по сделката, условия за сключване на различни договори, кога и как се плаща комисионна и много друга информация, която е за хората и цели да ги ограмоти (между другото най-трудно се работи с неграмотни хора, защото за малкото време, с което разполагаме с клиентите вместо да се опитаме да ги опознаем и създадем профил за тях, с цел по-бързо намиране на подходящият имот за тях, ние губим време да им обясняваме елементарни неща от рода на - какво е ЕПК, каква е разликата м/у жълта и червена тухла, сигурен ли е строителят" и други, които хората спокойно биха могли сами да си прочетат в интернет).
И последно - брокерите не продават имоти, те не защитават клиентите, това е работа на адвокатите. Целта на брокера е много по-трудна от това - из между цялото множество от хора да намерят тези двама, които ще си стиснат ръцете и ще реализират сделка на цената, която пак брокера трябва така да договори, че да е взаимноизгодна и за двете страни. Целта на брокера не е клиентът да остане доволен, а да бъде удовлетворен, защото ако единият е доволен другия няма да бъде със сигурност. Брокерът постига баланс м/у страните, работата му е 30% знания за имотите и 70% психология. Който мисли обратното означава, че нищо не разбира от работа с хора. Тук срещам много гневни коментари и чак ми става тъжно sad smiley
Предполагам, че голяма част от коментарите са писани от персони, седящи пред мониторите в разни офиси - програмисти, счетоводители и т.н. , които не работят с хора, а с кодове и цифри и не знаят естеството на работата ни. :cry:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 13:18 от tino76.
tino76, човек който разбира от работа с хора, за какъвто явно се имаш, никога не би обиждал непознати хора и не би ги пращал на психиатър. Демонстрира много лошо възпитание, което не ме учудва. А Адрес, Мирела и Явлена не ми препоръчвай - наблюденията ми са крайно негативни.
smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 14:05 от tino76.
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Какво възпитание к'ви 5 лева тука си е направо няк'ва дива комбинация м/у "Размисли и страсти" + "Искрено и лично" + Волен Сидеров + "Сигнално жълто" + "Шоуто на Слави" winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
18-08-2008 - 14:06:58
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се занимавайте с брокери или ако се
> занимавате избирайте професионалистите.Другите
> просто ще осерат нещата.Казвам го от гледната
> точка на пострадал


Познавам няколко агенций в които работят баби на
> преклонна въздраст-нищо против възрастните хора
> нямам но тези са направо кукундели-едната е между
> 80 и 90.Онзи ден ме извика,че имала личен интерес
> към мой имот,после като се срещнахме каза че го
> предлагала на клиенти от столицата след това се
> появи и друга версия.Беше забравила и
> първоначалната цена и започна да се разправя.След
> няколко дена в едно кафе случайно се оказах на
> съседна маса.Бабата вдигаше скандал,че сладоледа
> бил скъп,направо изкукундясала и за да не съм
> голословен според правилата на форума ще посоча
> агенцията ТОНИКО-Пловдив а бабата се казва ТИНКА
> КАРАТАНЕВА
> ЗАТОВА ОЩЕ ВЕДНЪЖ ПРИЗОВАВАМ УМНИТЕ ХОРА-НЕ БЪДЕТЕ
> ЖЕРТВЕНИ АГНЕТА В РЪЦЕТЕ НА ПОДЛИ,НАДУТИ И
> ГЛУПАВИ БРОКЕРИ.ТЕ ОПРЕДЕЛЯТ ЦЕНИТЕ КАКТО ИМ
> ОТЪРВА-БЕЗ ЯСЕН КРИТЕРИИ И ЯСНИ ПРАВИЛА,АКО МИНЕ
> НОМЕРА МИНЕ.и ВИЕ ПЛАЩАТЕ КОМИСИОН НА ХОРА,ЗАРАДИ
> КОИТО СА НАДУЛИ ЦЕНАТА НА ИМОТА-ЗНАЧИ ДВОЙНО СТЕ
> ПРЕКАРАНИ.
> ЗАТОВА-СВЪРЗВАЙТЕ СЕ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА-ТОЙ ЩЕ
> СЕ ЗАРАДВА.АКО ОТИДЕТ НА ДРУГИЯ ДЕН И СЕ
> СВЪРЖЕТЕ С СОБСТВЕНИКА ИЛИ РАЗПИТАТЕ
> СЪСЕДИТЕ,ТАКА ЩЕ ОТКРИЕТЕ СОБСТВЕНИКА.АГЕНЦИЯТА
> ЕДВА ЛИ ВЪОБЩЕ ЩЕ СЕ СЕТИ ЗА ВАША МИЛОСТ .
> ТАКА ВСИЧКИ ЗАЕДНО ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО ЩЕ
> НАКАРАМЕ АГЕНЦИИТЕ ДА СВАЛЯТ ЦЕНИТЕ НА СКЪПИТЕ СИ
> УСЛУГИ,КОИТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ НАРИЧАМ АГЕНЦИИ ЗА
> ЗАПОЗНАСТВА,ЗА КОИТО Е НАЙ ВАЖНО ДА
> "ГУШНАТ"КОМИСИООНАТА А ВИЕ СИ ЧУКАЙТЕ ГЛАВАТА
> ПОСЛЕ




ДА МАХНЕМ ТУНЕЯДЦИТЕ!!!!!!!!!
До всички недоволни от брокерската услуга.Ето едно скромно мненние ,защо сте недоволни!!Първо имате все още манталитета от "щастливото минало ",че всичко сам си праим"Да да ама не!!Второ пускате си сами обяви/ваше право/да си продавате имота и ви се лепят"псевдо ани -домашни брокери и т.н..които само чакат да се обяви частна обява и .."Е...А си майката Жозеф "Имота ви излиза по сайтове на различни цени и ..малии страх...Освен това вместо да се обадите и да искате да ви спрат рекламирането на имота ,вие с тъпите си мисли решавате "аз искам чисто толкова..комисионната ОТГОРЕ ..ОХА КАКВА ДЕЛАВЕРА!!!И после недоволни...Е нема как циркът е пълен.
Е има от какво да сте недоволни..НАРИЧА СЕ СОБСТВЕНА ПРОСТОТИЯ И ЛАКОМИЯ..
smoking smiley
Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
18-08-2008 - 15:16:43
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До всички недоволни от брокерската услуга.Ето едно
> скромно мненние ,защо сте недоволни!!Първо имате
> все още манталитета от "щастливото минало ",че
> всичко сам си праим"Да да ама не!!Второ пускате си
> сами обяви/ваше право/да си продавате имота и ви
> се лепят"псевдо ани -домашни брокери и т.н..които
> само чакат да се обяви частна обява и .."Е...А си
> майката Жозеф "Имота ви излиза по сайтове на
> различни цени и ..малии страх...Освен това вместо
> да се обадите и да искате да ви спрат
> рекламирането на имота ,вие с тъпите си мисли
> решавате "аз искам чисто толкова..комисионната
> ОТГОРЕ ..ОХА КАКВА ДЕЛАВЕРА!!!И после
> недоволни...Е нема как циркът е пълен.
> Е има от какво да сте недоволни..НАРИЧА СЕ
> СОБСТВЕНА ПРОСТОТИЯ И ЛАКОМИЯ..
>



Грешиш Турбозол.Вече 20 тина години ви чакахме вашето брокерско съсловие да влезе в релсите.Ама да ме разхождат нагли и нахални брокери по обяви,които не са видяли,да се опитват да ми пълнят главата с техните си глупости...какво можело да стане.Да си качват комисионната отгоре,по същата логика аз например искам комисионната да е отдолу.Просто не си заслужавате парите това е истината .ДА ПРЕМАХНЕМ НЕНУЖНИТЕ ПОСРЕДНИЦИ ОТ ПАЗАРА,КОИТО ПАРАЗИТИРАТ НА НАШ ГРЪБ
ЗА ПАЗАР БЕЗ ТУНЕЯДЦИ


turbozol, хайде пак - клиентите са виновни за всичко, брокерите са ангелчета. Много е несериозно това.
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Грешиш Турбозол.Вече 20 тина години ви чакахме
> вашето брокерско съсловие да влезе в релсите.Ама
> да ме разхождат нагли и нахални брокери по
> обяви,които не са видяли,да се опитват да ми
> пълнят главата с техните си глупости...какво
> можело да стане.Да си качват комисионната
> отгоре,по същата логика аз например искам
> комисионната да е отдолу.Просто не си заслужавате
> парите това е истината .ДА ПРЕМАХНЕМ НЕНУЖНИТЕ
> ПОСРЕДНИЦИ ОТ ПАЗАРА,КОИТО ПАРАЗИТИРАТ НА НАШ ГРЪБ
>
> ЗА ПАЗАР БЕЗ ТУНЕЯДЦИ
>
>


Абе да ти кажа, то това не е само при тях. Докторите например колко хора утрепват всеки месец. И не можеш ги осъди, щото и те вътре се ядът един друг но като ги атакуват отвън са на принципа гарван - гарвану...
Същото е и с даскалите
Таксетата и т.н.
То си е нацинална черта
при нас нищо не е наред а ти искаш брокерчетата. Няма как да стане това.
До Строма -Напротив къде съм казал,че клиентите са виновни за всичко?Специално във твоя случай в Пернишко причината е в брокерката ,която пордава без да е уточнила цена ,договор със собственик и т.н.. И този тъпак "колега",който бръмчи да вдига ценитеТака ,че не си ме разбрал..,ако съм бил не достатъчно ясен .."сори" smoking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.