Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 08:32:49
Намерила си точния цитат.

Аз не съм икономист по образование но от 93 се занимавам с частен бизнес и е близко до акъла след кое,какво следва.

Нека ,оптимистите във форума да четат и анализират. confused smiley confused smiley confused smiley

Аз пак казвам дори и с 30% да се свие строителството лошо ни се пише.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-13 08:40 от igra4.
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 14:00:36
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 14:41:54
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> [www.investor.bg]


Тоз директор голям оптимистsmiling smiley
Явно не е разбрал, че в България нещата стават винаги по трудния начин!
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 17:27:51
бе мани го тоя некакъв директор -нали не пише във форума значи нищо не разбира.....мани ги и другите специалисти ...и те не разбират ...кво ми се правят :}
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 17:35:32
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> бе мани го тоя некакъв директор -нали не пише във
> форума значи нищо не разбира.....мани ги и другите
> специалисти ...и те не разбират ...кво ми се
> правят


Еххх, май имам странно чувство за хумор..... извинявам се за което.

Ще го кажа по друг начин. И аз бях оптимист, че албания ще ни мине догодина в стандарта а то се оказа, че още тази ни мина.
Сега надявам се да съм малко по-ясен.

А може би човека не е искал да ни стряска с това което ни очаква и ни го е казал по-меко.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-13 17:45 от Huba-Buba.
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 18:50:27
Хуба , виждам че си от песимистите относно имотите , аз лично много бих искал да паднат цените, моля те израяваи се обосновано и ако може така за заради спорта да кажеш и професията си ..... а тези които четат да си направят извод на теб ли да вярват или на разни икономисти и разни специалисти които се цитират в пресата
На теб и на още няколко души им прави кеф БГ да е на някакво дъно и гледате с нескрита ненеавист към процесите които се случват...
Нали не мислиш , че няколко мнения във няколко форума биха повлияли и биха били някакъв барометър относно цените?
От опита които имам мога да ти кажа ,че недвижимостите като такива вълнуват и ще продължават да вълнуват хората не само в БГ а и в целия свят , ако не беше така нямаше изобщо да има подобни форуми
Големи проекти и инвестиции винаги ще има защото голмия бизнес работи за печалби ,а печалбите идват от инвестиции , а не са много местата по света с такава природа като БГ -друг е въпроса че тази държава не се управлява добре ...а съвсем отделен е въпроса дали и колко печелят БГ строителите и дали това ни влиза в работата...
Не веднъж съм казвал и пак ще кажа -тук се коментират само разни панелни килимарници -битието определя съзнанието.......
Има много голям диапазон от недвижимости с отлични перспективи но ти едва ли знаеш това
И накрая -защо приятелите ми които са навън започнаха да се връщат -внимаваи какво ще отговориш ....фоворя за успели хора с добри професии и достоино заплащане...на възраст около 36-38 годишни.... smoking smiley
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 20:50:49
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Хуба , виждам че си от песимистите относно имотите
> , аз лично много бих искал да паднат цените, моля
> те израяваи се обосновано и ако може така за
> заради спорта да кажеш и професията си ..... а
> тези които четат да си направят извод на теб ли да
> вярват или на разни икономисти и разни специалисти
> които се цитират в пресата
> На теб и на още няколко души им прави кеф БГ да е
> на някакво дъно и гледате с нескрита ненеавист към
> процесите които се случват...
> Нали не мислиш , че няколко мнения във няколко
> форума биха повлияли и биха били някакъв барометър
> относно цените?
> От опита които имам мога да ти кажа ,че
> недвижимостите като такива вълнуват и ще
> продължават да вълнуват хората не само в БГ а и в
> целия свят , ако не беше така нямаше изобщо да има
> подобни форуми
> Големи проекти и инвестиции винаги ще има защото
> голмия бизнес работи за печалби ,а печалбите идват
> от инвестиции , а не са много местата по света с
> такава природа като БГ -друг е въпроса че тази
> държава не се управлява добре ...а съвсем отделен
> е въпроса дали и колко печелят БГ строителите и
> дали това ни влиза в работата...
> Не веднъж съм казвал и пак ще кажа -тук се
> коментират само разни панелни килимарници -битието
> определя съзнанието.......
> Има много голям диапазон от недвижимости с отлични
> перспективи но ти едва ли знаеш това
> И накрая -защо приятелите ми които са навън
> започнаха да се връщат -внимаваи какво ще
> отговориш ....фоворя за успели хора с добри
> професии и достоино заплащане...на възраст около
> 36-38 годишни....


Не мисля, че е от значение професията ми. По образование съм магистър икономист. Не се занимавам с покупкопродажба на имоти. Не продавам и не планирам покупка на имоти в краткосрочен или средносрочен план.
Многократно съм твърдял, че при пукането на балона на имотите печелившите ще са много малко. Повечето от хората, включитая мен и мои близки ще понесат негативи от тази случка - не пряко а косвено, защото пукането ще е съпроводено с тежка криза (дано не е катастрофа като при виденов или луканов).
Не може да ми вменяваш грехове, че искам в България да се живее зле. Но не може да обвиняваш вестоносеца за лошите новини. Незная за твоите познати но аз имам познати, които емигрираха в края на 90-те и вече имат големи къщи, коли и въобще не смятат да се връщат тук. Това са хора, които добре просперираха тук, но разбраха, че тук нещата ще си останат така докато не се сменят поне 2 поколения. Не можем да ги обвиним, че искат да живеят човешки - нали?
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 21:03:33
учудвам се на наивността ти Дивал.

В Бг в последните години се случиха много малко хубави неща.
народа се изнесе, икономиката се закри, всичко се разпродаде, задлъжнялостта се утрои. Ти на кой свят живееш? Едно от малкото хубави неща беше влизането в ЕС.
и то предимно от гледна точка на пътуването, зашото в момента Бг е нетен донор на ЕС.

никой по света няма хабер от Бг и като чуя изцепки от рода на това че УС били завиждали на Бг развитието (това от устата на министър) или че Бг щяла да конкурира Китай в поризводството на текстил ми идва да се ощипя за да се уверя че съм буден а не сънувам и че това дето се случва в Бг е реалност (преди 20 години ако някой ми беше казал какво ще се случи с Бг щях да го помисля за луд).

последният ти пост е голям миш-маш, почини си малко и удари една ракийка.
Re: Преглед на печата
13-09-2008 - 21:11:55
Между другото отностно така наречените ни природни дадености ще кажа следното:
Житницата на Европа е Украйна. Тук добивите просто няма как да бъдат като техните. В Египет отглеждат по 3 реколти на година. Нашите занеш колко са. Имахме относително добър потенциал в туризма - бетонирахме го, изсякохме го, изгорихме го. Имахме човешки потенциал - сега той работи за другите икономики.

Още предложения за национална гордост?
Re: Преглед на печата
14-09-2008 - 14:26:20
avatar
Идвало криза,политиците ни били виновни,че са некомпетентни и корумпирани.Ами кажете им какво мислите за тях-трябва ли да продължават да ни управляват.

[www.azsumevropeec.eu]

П.П.Политиката и партиите са ми през ................,ама тия са много вредни за всички нас! :g:
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.