Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 12:22:41
нали щях да купувам 3 декара -франция за 1200 евро ...еи големи легенди .....
барба мен бг ме кефи нищо че се плюе по форума smiling smiley
Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 14:30:35
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Америката маи въведе комунизма

ЕВРИКА!

Дивале, преди около две години с едно приятелче, си говорехме и тогава му казах, че за мен капитализма на Запада се развива по начин по който неминуемо ще доведе до...комунизъм! Имах предвид точно това, че в някакъв момент основно в резултат на глобализацията(и други процеси и причини), ще останат няколко МЕГА-компании които да движат цялата индустрия и икономика. И държавата ще не-ще ще трябва да ги контролира...ами не се ли случва точно това. Фани Мей и Фреди Мак държат общо официално над 50% а чрез дружества в които са акционери близо 100% от ипотеките в САЩ. И сега правителството за да се предпази от невероятната криза до която може да доведе фалита на тези компании...поема контрола над тях...днес е 8.09.2008...изпреварихме ги с 64 години без един ден smiling smiley
Следват Кока Кола, Дженерал Мотърс, Дженеръл Илектрик, Груман-Нортроп и т.н.

Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 14:43:33
после кои бил 100 години назад....и леко встрани :}
Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 17:15:12
На пазара в столицата в момента се продават над 20 хиляди апартамента, други 65 хиляди са в етап на строеж.

и какво до година и половина имаме 80000 апартамента построени за по 350 евро квадрата и тука ще ми твъдят, че още ще има шарани дето да ги купуват по 1200. я се приземете!
Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 17:49:15
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Не щат бре! eye popping smiley
>
> Луда работа! smoking smiley


smiling smiley

Greenbul, сметката излиза.smiling smiley

Масларова вкарва виетнамци , те наемат апартаментите за 12евро/м. Слабички са -ще се съберат повече.smiling smiley
И..... 12*100=1200
С един куршум -2 заека:
-спираме да се чудим какво ще ги правим (апартаментите);
-решаваме проблема с работната ръка;
А, и още един заек:
-решаваме проблема със заплатите -да не са високи, щото инфлацията ще скочи(то пък ако са високи, какво ли има още да скачаconfused smiley

А сега по темата (избрано от Julius)smiling smiley

Цяла Европа ни поставя под финансова карантина
Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 19:55:21
щатите бяха принудени от икономическата ситуация в която се намират в момента да национализират Фани Мей и Фреди Мак. Прекалено много държави се явяват инвеститори в тези компании включая Япония, Китай, Русия и прочее.

щатите ще поемат негатива а в замяна ще си издействат облекчения в други области (например намаляване цените на петрола...). всъщност това си е сделка. ипотеките са за 5 трилиона от който може би 2 ще са загубени и ще трябва да се покриват от американския данъкоплатец. ако не го бяха направили щяха да задвижат световна финансова катастрофа. всъщност нямаха избор.

балъците с ипотеките обаче няма никой да ги спаси, в Детройт продадоха къща за 1 долар. цените ще продължават да се сриват в УС поне до 2010 година.

според мен УС все пак правят грешка, не може да насърчаваш с дълги години безотоворно финансово поведение и накрая да спасяваш безотговорните и алчните за сметка на данъкоплатците. явно работат е много осрана или пък са успели да си издействат облекчения в други области (например обещание от някои страни да не продават УС долари от резервите си и както вече споменах падане на цените на петрола).

и все пак да уточним - само горните 2 компании ше бъдат спасени и само заради чуждите държави инвеститори. частните банки раздавали заеми на поразия ще го издухат.
Re: Преглед на печата
08-09-2008 - 22:42:06
avatar
А,те и японците я окъсали.При 0,5 % ОЛП.
[imoti.investor.bg]

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Преглед на печата
09-09-2008 - 09:55:53
"според мен УС все пак правят грешка, не може да насърчаваш с дълги години безотоворно финансово поведение и накрая да спасяваш безотговорните и алчните за сметка на данъкоплатците"
Може Куку - в извратен свят живеем. Както казах в една друга тема - 21 век ще е века не на образования , а на измамника. "Кьорав карти не играе" е основния девиз. Радвам се, че поне си почнал да разбираш, че България не е изключение от общото правилоsmiling smiley
Re: Преглед на печата
09-09-2008 - 10:31:58
kakво стана , нали Америка беше наи -наи и по наи ....сега тук куку ми ръси оправдания....аиде къде са ти формулите и логиката ,защо държавата се намеси????
работата стана дебела нали? 300 евро на квадрат им е скъпичко маи маи .....еееехххх освен виртуална има и една друга реалност .......смешки smiling smiley
Re: Преглед на печата
09-09-2008 - 13:53:38
Хм...ей сега ще се появи някоя Найт Франк или друга агенция и ще ни обясни акк навсякъде буквално навсякъде цените се сриват а тук, само нсгоре, само и едниствено нагоре!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.