Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:03:00
Еми ако борда падне, аз ще започна да произвеждам стъклени буркани...доста ще се търсят...за зимнина, за храни, за пари в брой smiling smiley
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:08:25
Julius

Другите родни индекси също падат здраво. И да борсата е представителна за икономиката. Там се вижда ясно какво става с хора които са инвестирали спестявания и заеми /репа/ в актив който пада. Вижда се и липсата на чужденци /инвестиции/. Професионализма на родните икономисти и "грижовността" на мажоритарите също лъсва.
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:09:09
hrabar

Ако борда падне самолетният билет ще е много добра инвестиция moody smiley
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:18:38
Barclays може да купи част от Lehman16.09.2008 11:33

Английската банка Barclays може да закупи американският брокерски отдел на Lehman, съобщи Ройтерс, цитирайки източници, близки до сделката.

Преговорите се водят за закупването само на американският бизнес на Lehman, който включва консултантски отдел, облигационен отдел и други. Служителите в тези отдели са между 8 и 10 хиляди.


Хм, настана пир за лешоядите...ама така е някои животни в гората като ядат до преяждане.

bender
Верно е така...аз с моята професия все ще си намеря работа по широкия свят...ами финансистите...те сигурно ще кандидатстват за работа в Леман...

Аз онова нещо дето го писах а някой модератор го е изтрил, че преди да падне борда, ще запаля една точно определена сграда в София за да не падне(борда не сградата)...дори и да не съм аз...ще има поне още няколко хиляди които ще го направят...
Том Джоунс пее "Fight fire with fire"!
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:22:00
hrabar

При 4 лева за евро има всички шансове да има обесени политици. Ипотекарите знаят защо....
Майтап, майтап, но нищо чудно и някои брокери да тръгнат с охрана....
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:24:25
bender
Ама те и охранителите ипотеки изплащат...smiling smiley
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:29:35
Мдааа съдейки по мненията, форумците се консолидират около идеята че на България и требе един чисто нов Закон за защита на държавата (ЗЗД), около 4-5 хиляди избесени комунисти, царедворци, депесари и прочие дармояди и 10 години звенарско управление, без партии и политически сдружения. Сама че къдя ти вече такива българи като Кимон Георгиев? Не останаха, продадоха се: кой на отговорните работници, кой на Световния капитал, кой на двете заедно.
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 12:50:38
avatar
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> Julius
>
> Другите родни индекси също падат здраво. И да
> борсата е представителна за икономиката. Там се
> вижда ясно какво става с хора които са инвестирали
> спестявания и заеми /репа/ в актив който пада.
> Вижда се и липсата на чужденци /инвестиции/.
> Професионализма на родните икономисти и
> "грижовността" на мажоритарите също лъсва.
>

Гледам, разбираш от борса, та да питам. При положение, че за текущо потребление населението харчи 75лв. на всеки произведени 100лв., какъв ли % са тези, които са инвестирали на борсата и сега губят? След като спадът е вече повече от половин година, как става така, че през първото тримесечие БВП нарастна със 7%, а второто- със 7,1%? Това са данните от НСИ. Има разбивки и по отрасли. Разстиеневъдството се оказва, че е с най- висока добавена стойност- 11,7%. Не знам, произвелите тази продукция, дали са сред играчите? Дали имат фирми на борсата?
На запад, домакинствата са свикнали да купуват разни книжа, да инвестират във фондове. Тук, освен в бурканбанк, внасяме и в истинските банки. Не мислиш ли, че това е нещото, което трябва да имаме предвид, когато правим прогнози?
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 13:00:34
Чудя се дали на около 750 пункта(Софикс в момента е на 890...мале) да не вляза на борсата с едни 20 хил. Евро. Щото на къде повече да се пада не виждам.
Re: Преглед на печата
16-09-2008 - 13:09:41
Optimista kazal , moje mojesmiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.