Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 18:17:40
То и БНБ ще започнат да печата по някое време (аз не знам защо даже имам известни съмнения, че печатат от няколко години - предимно банкноти от 20 лева, най-малко се набиват на очи), няма къде да се ходи, ама дай сега народа да си накупи пшеница, кой колкото пари има :} Как така като изтегля пари от някой банкомат в БГ, 20-ите са все едни нови-новенички? smiling smiley
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 18:49:48
Ами аз нямам милиони, че да го мисля чак толкова. За каквото имам смятам, че съм взел правилно решение в съотношение м-у валути, имоти и вещи. Ако се прецакам, ще се прецакам. Най-важното от всичко е човек да не му спират доходите, усилията си ги влагам там, всъщност най-важното е да сме здрави, а за другото баланса м-у материалното и духовното да не куца, всеки си го преценява за себе си smiling smiley
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 20:49:53
BulCan Написал:

> Колкото и да ви се струва наивно, аз си имам
> някъкво доверие в щатската икономика в по-далечен
> план, не че особено харесвам държавата.
.....
>Най-важното от всичко е човек да не му спират доходите, усилията си ги влагам там, >всъщност най-важното е да сме здрави

Мъдро разсъждаваш , и си на правилни позиции вкл.финансови ... според мен


*ok* *beer*
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 21:50:34
Повечето съвети обикновенно са, спестяванията да се държат в няколко валути, но как тогава ще си гарантираме запазването на стойността спрямо стоките, когато ние ще ги харчиме в една валута и имайки на предвид дефлацията, не е ли по-добре да са във валута в която смятаме да ги харчим?
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 22:44:51
Това ще бъде съкрушителен удар за долара. Мога само да си представя ако и петролните сделки минат в евро, какво ще се случи с долара!
Друг е въпросът дали ще се случи!
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 22:51:58
Отдавна искат да направят така, че доларът да не е основно международно платежно средство... а сега им дават още основания, не че досега Щатите не са си печатили парички... *huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-19 23:32 от gogolcho.
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 22:54:58
amam Написал:
-------------------------------------------------------
> Повечето съвети обикновенно са, спестяванията да
> се държат в няколко валути, но как тогава ще си
> гарантираме запазването на стойността спрямо
> стоките, когато ние ще ги харчиме в една валута и
> имайки на предвид дефлацията, не е ли по-добре да
> са във валута в която смятаме да ги харчим?

Да де, то това именно е дилемата. Дали да се харчат от валутата, която е изгодна в момента, но така пък остава като спестявания повече от валутата, която е неизгодна и в бъдеще може да стане още по-неизгодна. Понеже аз не мога да се съглася, че има някой простосмъртен, който знае с точност какво ще стане с валутния пазар, по-добре е да се кара "по слух" като се държи някакъв баланс м-у валутите. Има значение и в каква валута са доходите, аз лично предпочитам да харча от тази, в която са ми доходите, а спестеното да го държа (в моя случай) 50/50 ЕUR/USD. Това са си основните световни валути, както и да го въртим, а и не ми се занимава с трета и четвърта.

По въпроса за стоките вместо пари... Ами търговията все още не е разменна, от какъв зор да държиш стоки, които не ти трябват, а със стагнацията е все по-малко вероятно да може да се продадат. Правилото е повече от всякога, че лесно се купува и трудно се продава.
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 23:07:53
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------

> В превод за бавностоплящите като Камелия и д-р
> Иванов, краят на кризата се не види скоро !
> Затегнете коланите, изхвърлете брокерите зад
> борда и се наслаждавайте на влакчето на ужасите -
> имотен пазар.


Напомняне, за кой ли път, за бавноразвиващите се като теб- за тази криза се подготвях две години. И никъде не съм твърдяла, че ще приключи утре. Нито съм давала мнение кога ще приключи.
Само пълен дебил може да се наслаждава на влак, идващ срещу него, само затова, че ще отнесе и Вуте.
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 23:08:20
zloblivi_pоdhvurlqniq Написал:
-------------------------------------------------------

> кое му е мъдрото ако е на 50/50 евро/долар
> стиснал е валутите къде то се чака най яко да
> бъхтят печатниците

Аз не претендирам за особена мъдрост, има нещо, което се казава "common sense", така и не мога да се сетя как да го преведа на български, може би, защото в България не е особено разпространено или пък аз не мога да намеря израза.

Да "стискаш" какво би трябвало да означава? Да не ги харчиш или да не ги играеш на forex? Аз до момента не съм видял никой ТРАЙНО (повече от година и половина-две да е на +) забогатял от форекс трейд.

Ти например като предричаш крах и на долара и на еврото, в какви стоки или валути си държиш спестяванията? Злато? Имоти? Левчета?
Re: Преглед на печата
19-03-2009 - 23:19:44
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
?
>
> Да де, то това именно е дилемата. Дали да се
> харчат от валутата, която е изгодна в момента, но
> така пък остава като спестявания повече от
> валутата, която е неизгодна и в бъдеще може да
> стане още по-неизгодна. Понеже аз не мога да се
> съглася, че има някой простосмъртен, който знае с
> точност какво ще стане с валутния пазар, по-добре
> е да се кара "по слух" като се държи някакъв
> баланс м-у валутите. Има значение и в каква валута
> са доходите, аз лично предпочитам да харча от
> тази, в която са ми доходите, а спестеното да го
> държа (в моя случай) 50/50 ЕUR/USD. Това са си
> основните световни валути, както и да го въртим, а
> и не ми се занимава с трета и четвърта.
>
> По въпроса за стоките вместо пари... Ами
> търговията все още не е разменна, от какъв зор да
> държиш стоки, които не ти трябват, а със
> стагнацията е все по-малко вероятно да може да се
> продадат. Правилото е повече от всякога, че лесно
> се купува и трудно се продава.
>


Нямах в предвид купуване на стоки с цел да ги държа, като спестявания, а въобще. Ако смятам да ги харча в БГ и съм 50/50 ЕUR/USD то за мен са възможни следните варианти:
-поскъпва доларът - добре, обръщам в евро и купувам, че и ми остават
-поскъпва еврото - зле, получавам по-малко евро за доларите си и не ми стигат или половината къща(примерно) я купувам тук, половината в САЩ smiling smiley
Ако всичките са в евро, то тогава единственото което ще трябва да следя е дали предстои дефлация или инфлация.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.