Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 12:39:34
Банките, лихварите, кредитните институции, по принцип си искат парите, а не собственост.

Сега, струва ми се, че не е така. Те обаче, не купуват(придобиват) "скъпо".

Спестявания при нас, до един момент...

Как ще се напаснем в цялата тази ситуация, не ми е много ясно.
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 12:47:50
MB2316 Написал:
> Една моя близка брокерка днес ми сподели , че в момента единствените при нея огледи и сделки се
> правят за много скъпи имоти !? Хората си теглят парите от банките и си купували някакви скъпи
> имоти - лукс строителство и земя !

Да не би да ги е страх, че някой скоро ще ги пита - "откъде ги имате тези пари в банките ?"
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 13:01:48
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> MB2316 Написал:
> > Една моя близка брокерка днес ми сподели , че
> в момента единствените при нея огледи и сделки се
> > правят за много скъпи имоти !? Хората си
> теглят парите от банките и си купували някакви
> скъпи
> > имоти - лукс строителство и земя !
>
> Да не би да ги е страх, че някой скоро ще ги пита
> - "откъде ги имате тези пари в банките ?"

Ами! Поредното "баровско" изпълнение.....

Луксозните стоки, по принцип, остават най-незасегнати при криза, доколкото това са луксозни и качествени. Да видим, обаче, докога.


Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 13:33:24
А , я си представете варианта , че някой е казал на баровците да си изтеглят парите ? Да няма римейк на познат и не толкова добре забравен филм ?
Не ме мислете за параноик - аз в банка за повече от 48 часа не съм държал пари никога! Не че съм имал кой знае колко , но те там намаляват просто !smiling smiley

Възможно е и да е опит за избягване на твъъъъъърде неудобни (меко казано) въпроси !?

Действително има лукс , кореспондиращ с качество , а не с кич ! Виждал съм такива "бутикови" апартаменти , че ...... Има имоти , които действително блазнят егото на баровеца ! Не ги мислете - и тяхната не е лесна ! :] :] :] Снобарията е такова робство :] :] :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 13:34 от MB2316.
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 15:40:44
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 16:22:41
bankite Написал:
-------------------------------------------------------
> Има и друга гледна точка. Ето така фалират банки,
> като започнат да се теглят много пари, натрупани
> по сметки.
>
> Избери своя кредит! С една заявка във всички банки
>
> Малко повече за кредитите и банките в България
> Застраховка Гражданска отговорност по интернет -
> избери от 10 оферти

Докато банките не станат като в Европейска държава , няма да прекрача прага им !
Ходих скоро до Пощенска да ги попитам за един бизнес проект и те веднага - ипотека ! Сега наядохте ли се с ипотеки ! Дано се задавят дано !
:] :] :] *beer* *beer* *beer*
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 16:53:06
асене досега най-вече в американските сесии имаше спад на долара
днеска спекулантите сигурно са били лонг а ФЕД правят обратно движение и пак
ги обират
според мен тоя спад не може да продължи дълго щото стадото усеща посоката
и няма далавера ве4е
ако не сега поне след празниците си мисля 4е ще има булиш на долара
ве4е достатъ4но поевтиня
май се изчаква и най тъпите да се усетят и да шортнат усд и след тва ще има обратно
движение

тия в инвестор разправят 4е тези движения ги правли хората а не ЦБ,защото
в САЩ се затваряли заводи за автомобили
ебати тапаците, ше падна
аз смятам 4е такива рязки ,кратки,еднопосочно движения с голям обем са недвусмислени

между другото искам да те питам,защото преди време писа 4е си влязъл на кери
трейд при австрлиеца и ZAR успяха ли да ти прецакат позициите или ти се хеджваш
там,гледам имаше големи движения в обратна посока



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-12-18 17:23 от zloblivi_podhvurlqniq.
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 17:44:43
злокобния,още от лятото не съм в кери трейд-от както петрола почна да пада.
даже не знам кво става с южна африка и турците-само при турците ми беше последния кери трейд преди около 3 месеца,ама,макар и да познах,моментно имаше огромно движение срещу мен и ми занули акаунта-всичко загубих там.
в момента със се оттеглил и от валути и от акции....единственото,което правя е,гоня петрола да падне под 35$.и тва стане ли,излизам от пазарите за дълго време,защото с такива намеси,спекулирането се превръща в комар,а аз не съм комарджия.
и ще чакам,без да се намесвам,докато не видя нещо,което да ми хареса.

ако четеш инвестора ,там са единици хората,които си имат идея за кво иде реч.
мога да ти препоръчам Anon,Kritelin,Herco,Niki5, Absfresh, Zvan76.
всики други спокойно можеш да ги пропускаш.
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 17:57:37
мерси за пропоръката
анон действително е доста добър в фундамента
херко почти не пише
Re: Преглед на печата
18-12-2008 - 22:33:01
Злобливия-вчера ти казах,че което знам е,че очаквам петрола да падне до 30$ до 1-2 седмици.
днес падна с 8% и влезна в нива от 36$ за барел.
са ще ти кажа нещо,което да запомниш-утре е падежа на януарския фючър.
като погледнеме февруарския,мартенския и априлския фючър,цената е паднала само с 2$,докато при януарския,който изтича утре,е паднал със 3,5$.и това стана днес!
това е около 70% по голям спад при изтичащия фючър,сравнение с другите,за един ден.
какво значи това?
утре тези фючъри се превръщат в живи доставки-има прекалено много доставчици,а рафинериите не искат да купуват на тези цени и доставчиците са длъжни да намалят цената,за да им купят петрола.
съответно цената се срива точно преди изтичането на контракта.
отделно раликата в цената между февруарския фючур и януарския е цели 6$,което е около 15%-тва е огромна разлика и до сега такова чудо не съм виждал.
с други думи-днес цената е 37$,но утре този контракт изтича и влиза в сила февруарския,който е 42$!!!!!!!!!
това значи,че има балон-след като се уравновеси утре януарския и като нищо падне още,февруарския влиза със 42$ ,което ще вдигне цената времмено,но после ще се получи същия дисбаланс след месец,когато пък ще изтича февруарския.

ако си спомняш,тук някой беше пуснал анализ за златото,където правеха анализ на фючърите и казваха,че ще поскъпва,защото цената на по далечния фючър е по голяма.
всъщност е точно обратното-когато фючърите преди падеж падат,и става дисбаланс-изтичащия фючър пада повече от останалите,тва значи,че има хора предлагащи повече,отколкото търсещи,а не както в статията се казваше,че не можели да покрият търсенето.
тва те светкам,като коледен подарък-много малко хора ги знаят тези неща.

по този начин и познах,че петрола ще пада още-последните дни януарския фючър падаше повече от останалите,което значи,че има много шпредлагане и малко търсене.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.