Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
13-08-2008 - 17:41:53
Цитат: А и след като говориш за балони (особенно за имотни) би следвало да знаеш, че се надуват с години... и никой който има зор за жилище няма да чака 5 год. да се върнат на нивата, на които е можел да купи навремето...
........................................................................................................
Значи пристига господин "някои" от село "Х" във София-сити със пет лева в джоба,за да работи и купи апартамент на момента!
И по кой начин господин "Х" ще намери 100000? за да се сдобие с имот на момента-кредииит?? -да ама не!
И тогава кво следва??(болни фантазии!!)При определени обстоятелства господин "някои"сигурно ще почака!

Re: Преглед на печата
13-08-2008 - 19:00:46
ами като искаш да живееш в абсурдистан ще я имаш тази дилема, как няма да я имаш. скоро дилемата ще е дали да ядеш или да плащаш ипотеката.
ами ако искаш да имат децата ти добро образование, да си в добро здраве...
тогава егати дилемата.

има и друг аспект на проблема който поставяш - едно жилище иска поддъжка, почистване на стълбищата, иска ремонт, има данъци и прочее който като наемател не ги плащаш, те се прехвърлят на собственика.

а най-лесното решение на проблема е да си вземеш шапката и да се разкараш като оставиш тарикатите да си плащат сами сметките.

решението на проблема с тарикатите е да се избият баламите.
Re: Преглед на печата
13-08-2008 - 19:03:20
а ти как ще коментираш дилемата на японеца например купил апартамент преди 20 години дето сега струва половината оттогавашната цена като абсолютна стойност, без да се отчита инфлацията, при това платил значителна лихва?

искаш да ми кажеш че бил спечелил защото не бил живял под наем ли?
Re: Преглед на печата
13-08-2008 - 19:30:36
море лиииииии никога повече в бг

знам че се пишат серьозни работи тук ама и това е от значение

[vbox7.com]

сега ками ще каже

Нима всичко е от значение
:} :} :} :}
Re: Преглед на печата
13-08-2008 - 19:40:40
Що не направите малко сметки,а?
Примерно Апартамент-2 стаи 80м със "общи" части.
1.дава се под наем за 300?
2.Продава се за 70000?

Калкулатор:ипотека при 8% за 25год..- месечна вноска:540?
извод:460? лихви/80? главница(погасяване на ипотека)
Е и де е Илия на кирия?
Re: Преглед на печата
13-08-2008 - 22:50:31
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> море лиииииии никога повече в бг
>
> знам че се пишат серьозни работи тук ама и това е
> от значение
>
>
>
> сега ками ще каже
>
> Нима всичко е от значение
>

Какво мислиш че ще кажа, така и не разбрах!confused smiley
Знам само, че аз от години не ходя на почивка по нашето черноморие, като изключим гостуването във Варна, но и тогава почти не стъпвам на плажа.
Изглежда, не си забелязал отношението ми към новото строителство- без значение къде е. А, ако искам да бъда сред кипежа на новото мутростроителство, ще отида в Манастирски ливади......... :}
Re: Преглед на печата
14-08-2008 - 10:01:28
Джулис току що гледах по рестарт тв акцент точно за дефицита по текущата сметка ,ще цитерам по памет приблизително

За същият период миналата година е бил 245 мил.Е, а за тази същият период е 620мил.Е
А и напоследък доста телевизии взеха да обръщат внимание на това.Дали тъпите комунисти не си подготвят почвата за сваляне на борда а?

Гледам също и че взеха да се напъват порт Бургас да бъдел основен център за изпращане на хуманитарни помощи за Грузия .Не ми се мисли кво ще стане с порт Бургас и Русе след като Кремиковци спре напълно дейност
Имам приятел който има да взима над 2 мильона от кремиковци ,дали ще си ги вземе?невярвам

Да ама човеко има кредити и всичко му е ипотикирано ,отделно има и 50 работника.Май ще ги освобождава.А тези работници и те с кредити

Вчера се рових доса из мобилето за да си търся кола ,направи ми впечатление че доста от новите коли които се продават са лизингови и се искат примерно 10 000 лв но оставали незнам си колко вноски по 800 лв. примерно
Според мен е на лице вече невъзможноста да се изплащат лизинговите коли






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-14 10:03 от igra4.
Re: Преглед на печата
14-08-2008 - 11:04:04
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз обаче ти предлагам да гледаме дефицита на края
> на годината - или поне след като ТОВА стане факт!
>

Абе аз мернах някъде, че в "другата" Европа имали били много лоша зърнена реколта като качество - тоест, много като количество, ама ставала само за фураж - не помня заради какво - влага ли беше....

Ако нашата е добра и по качество, вероятно ще можем да изнесем на добри цени. Е, ще видим.


Re: Преглед на печата
14-08-2008 - 14:37:27
Куку,

Не съм казал, че не си ми интересен, а че си недостоверен, нелогичен, противоречащ си и глупав. Ти нищо не виждаш, ти само искаш апартаментите да се върнат на цените, на които ти си продал твоя за да заминеш за Канада. И всичките ти теории изхождат от този твой "wishful thinking". Това последното е за да те подсетя, че англииските думи, транскибирани на кирилица не стават български. Агресивността може да ти помага там където си, но във форума не може да скрие колко си кух.
Re: Преглед на печата
14-08-2008 - 15:04:32
Агенции за недвижими имоти излизат от бизнеса
[pazari.dnevnik.bg]

Сега по Черноморието, скоро и в други градове. Sad but true....
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.