Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?

Публикувано от Ivanchoto 
Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 11:03:08
Спират процедурите по смяна статут на заменени земи по Черноморието - какво ще се случи с цените на готовите парцели ? Или с каква скорост ще поскъпват малкото останали добри парцели ?

- огромен "брой" огромни "парцели" по Черноморието ще останат земеделски земи завинаги - хиляди дка!! А центе на вече готовите парцели с променено предназначение накъде ?
От утре двойно поне:]
Земеделската земя ще е повече от двойно надолу със сигурност от утре!!
Не се тревожи. Това решение е валидно само до 01.07. После, както винаги, ще измислят нещо.

Освен това става дума за от 1 до 100 - 2000 м. от бреговата линия. Нищо не е. То и без това вече всичко е презастроено в този обсег.
Е, има тук -там добри терени, останали кой знае по каква причина още /като района между Албена и Кранево/, но ще измислят нещо. Я със специално разрешение на някоя инстанция, я това-онова. Ще се повиши мизата на черно.

05 Февруари 2010, 09:46
Източник: News.dir.bg
Мораториум върху промяната на предназначението на земеделските земи от държавния поземлен фонд край морето наложи вчера Народното събрание. По този начин парламентът забрани строежа върху тях до 1 юли тази година. Дотогава депутатите трябва да разпишат изменения в закона, които да регламентира по нов начин промяната на статута на терените, съобщава "Монитор".
ами чува се и за нови държавни такси по чл.17 от ЗОЗЗ ... до няколко месеца !!

Така че се очаква:

- намалено предлагане на читави парцели УПИ.
- трудна, неясна и много по-дълга процедура по смяна предназначение на земеделската земя и то ... АКО изобщо е възможна.
- огромни такси при завършване на процедурата по промяна на предназначението на земеделската земя и то ... АКО изобщо завърши.

и много други все ЛОШИ неща ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 12:04 от Ivanchoto.
Re: Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 12:01:46
avatar
Първо трябва да изринат бетоните безумия, да рекултивират площите под тях и едва след това, може да говорим за каквато и да е цена на парцели по морето winking smiley
Quote
valsodar
Първо трябва да изринат бетоните безумия, да рекултивират площите под тях и едва след това, може да говорим за каквато и да е цена на парцели по морето winking smiley

Някъде да съм споменал бетоните безумия ??? - ти четеш ли или само си драскаш ???

Бетонните безумия са В курортите... там нещата са ясни! Там УПИ-тата не ги касае този процес - там е като в градовете в БГ !!

Аз говоря за НОВИТЕ курорти - там където Умниците като теб ще искат да ходят след като решат че са достатъчно замогнати да си го позволят smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 12:11 от Ivanchoto.
Re: Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 12:09:50
avatar
Ivanchoto защо не звъннеш на ttodorov да си се оплаквате взаимно? :] Освен ако не си същия.
dodo2 - изненада ме интереса ти към НЕИНТЕРЕСНИТЕ ИМОТИ !!! или и ти като другите и киселото грозде smiling smiley

или ти както се казва само от любопитство си тук ... а за предположението: Не, не съм нито "ттодоров", нито "дивал", нито "норманфостер" - друг съм !!!!!!!!!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 12:36 от Ivanchoto.
Re: Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 12:19:59
avatar
Няма никога да им стъпя нито на Новите, нито на старите курорти на мутрите по Черноморието.

Осраха тотално една великолепна природа, с която се гордеехме пред света, та и по тази причина от 10 години насам, черноморието е спряло да ми бъде вариант за почивка.

Ако искаш да слушаш чалга, да зяпаш цигани и мутри, насред гора от бетон - то защо ти е да биеш път до морето, когато бетонните гета на София са ти насреща?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход