Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?

Публикувано от Ivanchoto 
Quote
Potential_Buyer
много лоша е тази новина за мен лично, защото имаме доста дка, които са както до плажа, така и до 2 км от плажа.

Би трябвало цените на готовите парцели да скочат по офертни цени, но за сделки - по-скоро затишието е голямо и сделки с много дка в скоро време няма да видим.

Иначе цените на тези, които ще си останат земеделски земи, ще паднат. За мое най-голямо съжаление. Все пак това е за сега временна мярка и съм сигурна, че са си оставили вратички, за "големите играчи". А дребните собственици пак са прецакани. Ами няма да продаваме и това е, ще изчакаме година-две да видим как вървят нещата, може и повече да изчакаме.

Да, мярката е временна, но само до пренаписване на законите които да я направят постоянна!

Процедурите ще се усложнят и оскъпят толкова много, че никой няма да ги извършва скоро ...

Цените на готовите парцели ЩЕ скочат ... но собствениците трябва да устискат известно време!

А за атрактивните зем.земи ... съжалявам но не виждам переспектива. Особенно след въвеждане на данък в/у земята! Моето мнение е -> колкото по-атрактивна - толкова по-лошо -> загубата ще е по-голяма!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 16:44 от Ivanchoto.
Quote
valsodar
Какво точно да нямаме?
Да нямаме шанса за една лайняна почивка на супер цена?

Мерси за такива оферти. winking smiley

Аз за почивка не се сещам да съм говорил някъде ?
Re: Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 16:48:38
avatar
Quote

Спират процедурите по смяна статут на заменени земи по Черноморието - какво ще се случи с цените на готовите парцели ? Или с каква скорост ще поскъпват малкото останали добри парцели ?
- Според теб с каква цел са се правили заменките? За да се откриват нови производства? winking smiley
Re: Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 16:50:32
avatar
Quote
Ivanchoto

Ками, защ ми се струв че не виждаш по-далеч от панелката си ?

Съжалявам и не искам да те обиждам, защото не те чета но нямам нищо против теб... но защо поне не разгледаш крайбрежието с ГугълМапс като не си го обходила наживо? Не че си длъжна да го обикаляш, но не си длъжна и да се изказваш по тема до която не си никак близо!

Ами, разкажи, с интерес ще те чуя...........а междувременно, ето "тесногръдото" ми мнение............
Няма държава, в която всичката земеделска земя да е със сменен статут, да са настроили хотел до хотел и да са прокопсали, внасяйки всичко за прехрана отвън. Няма и такава, дето нищо друго да не произвежда, освен фекалии, изсипващи се в морето. Просто няма. Тук, 20г. само това се прави. Не може всички собственици на земеделска земя да станат баровци. Все някога трябва да свърши- кой успял, успял. И не смятам да се просълзявам затова, че някой е направил заменка от вида "кон за кокошка", пък котка му е минала път.
Нито че друг няма да смени статута на земята си- и моята си стои земеделска, както и на 90% от хората, на които е върната, така че, не е болка за умиране.
И друго ще ти кажа- получил си наследствена земя, която дори не си знаел, че съществува. Една стотинка не си дал за нея, нито за поддръжката й толкова години вече. Хем искаш да й смениш статута, че да се нагушиш, хем не искаш да плащаш висока цена. Е, крайно време е гювеча да спре, докато не сме се затрили съвсем.
*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 19:01 от Ivanchoto.
Re: Спират смяната на статута на заменени земи - какво ще се случи с цените на готовите парцели ?
05-02-2010 - 17:05:50
avatar
Quote
Ivanchoto


Уаууу... наистина тесногръдо мнение !! Не съм очаквал толкова ...

просто не знам от къде да започна и изобщо има ли смисъл ? Явно си нямаш пртедсава от почти нищо свързано с парцели, земя и черноморие! Водили са те само в долнопробни градски тип ефтини курорти ... а за другите държави или за разпределението на частната, държавната и общинска собственост в БГ и хабер си нямаш... А.. и за това как, къде, на колко дка и кой сменя предназнаение ХАБЕР СИ НЯМАШ !!!

А относно СУПЕР тесногръдото "И друго ще ти кажа- получил си наследствена земя" - само ще отговоря - НЕ СЪМ ПОЛУЧИЛ НИЩО, БЪРКАШ МЕ С КОМШИЙКАТА !!!

Ами, нали затова те подканих да разкажеш къде те стяга чепика?
Вече разбрах- купил си земя, или си направил заменка. Карай нататък, че да схванем каква ти е мисълта..........:smiling smiley
*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-14 19:02 от Ivanchoto.
Quote
камелия

Ами, разкажи, с интерес ще те чуя...........а междувременно, ето "тесногръдото" ми мнение............
Няма държава, в която всичката земеделска земя да е със сменен статут, ....

Понеже Сама не разбираш колко "ти е тесногръдо мнението", ще ти намекна че ако беше вярно предположенето ти, БВП на БГ трябваше да е над 5 пъти по-голям от настоящия и то за 100 години напред!!! Таксата за държавата при промяна предназначението на зем.земя е 2000 - 6000 лв/дка!! Та сама сметни ако се смени предназначението на "всичката земеделска земя" в САМО една община, за какви пари става въпрос...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 17:32 от Ivanchoto.
ако може дайте линк за тази информация, за спирането на смяната на статута на зем. земи, че нещо не мога да намеря инфо. Само за заменените имоти (т. нар. "заменки"winking smiley ли става дума или за всички???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-05 17:41 от Potential_Buyer.
[www.parliament.bg]

А "Potential_Buyer" ти къде имаш земи ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход