Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?

Публикувано от tao 
tao
Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 05:58:10
А строителите не разбраха ли че колкото повече се връткат повече влиза?
Ми много е просто, има 2 цени за София:
-300 евро на м2 за апартаменти.
-500 евро/м2 за супер топ локейшън. ( + изцяло юг да не пропусна)
Всичко друго е матрица.
Вие матрицата гледали ли сте?
Не сте.
Ми земете си я на ди-ви-ди и си я гледайте.
Поучително е.

Боли ли?
Не се притеснявайте, казват че болката е малка ама срама е голям.
smiling smiley

ПП>>А най големи смешници са новото строителство. Особенно като земат да вкарват на Баба Пена кенефа в общи части, че и тераса ми броят за квадратура. И дълбокомислено заявяват: " ..има наредба, сичко се брои!"

Абе серсемино!
Брои се само това което НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КЛИЕНТА ПЛАЩА!
Клиента не го интересува на Бай Хасан стълбището нито го интересува колко % обезщетение си дал. като не ти оттърва има 2 варианта:
-Или фалираш
-Или се съгласяваш с клиента.

Такива ми ти работи.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-26 06:06 от tao.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 07:30:15
ТАО ,
ти май редовно започна злоупотребата с етикети (черни и червени)
мини на "финландска" , може и да пробваш с "подделка - руският вариант на домашната"
А и рано,в 5:58 .....това е смущаващо !
------------
колкото до темата ти - и тя също може да впечатли есеистите , толкова прозрения и дълбок смисъл има в тях.....

[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
-------
вземи се в ръце или предупреди близките си,когато си "етикиран" да ти спират НЕТА , твориш безумия
------
никой няма да купува на 300 ЕВРО , прав си-такава цена има само в мокрите сънища на пролетариата
новините ли те активират или метиловият алкохол - не знам , но не е гот да твориш "благоразумия" от подобен род clap:

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 10:05:35
2005-та имаше цена от 450.Чисто нова и според мен прилично построена сграда.Познавам техническия-подреден и съвестен човек,бригадите на строителя-едни турци,с които тоя строител работи от 10 години поне.На строежа случайни хора нямаше,с изключение на циганите общаци,дето носеха тухлите и торбите с гипс.Няма изхвърляния в луксозни общи части и т.н. глупости.Това е 6-етажно блокче,с по 4 апартамента на етаж.Когато завършваха грубия строеж,продадоха последните два останали апартамента на 450.На дупка не знам колко са стрували.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 10:06:11
Хаха как уцелих цената...3 стаен апартамент в панелен блок-Люлин 6, без подобрения 90 кв.м ми го предлагат точно на тази цена 55 000лв !!!Та много съм се замислил ,ще ми е интересно да прочета мненията виsmiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-26 10:08 от Oliver_Kahn.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 10:17:46
Хм, 55 хил. левчета не е много, но не е и малко, като се има в предвид какво предстои да се случва. Това като го смятам излиза къде 310 евра на квадратче. Много е важно кога е строена съборетината и колко хлебец има още в нея. Това не е много лесно за отгатване, но поне можеш да видиш как и подържан кимизарника.
Проблемът при панелките в крайните гета е, че поради екстремния спад на цените, там първо ще се наводни със селяния и цигания, доколкото вече не се е случило. Така че, приятелю, най-добре е да видиш накъде ще духне вятъра преди да купуваш. Не че предвиждам спад на панела под 200 евра/м2, нооооо много много внимавай. :}
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 10:42:11
avatar
Клиенти има всякакви.
Има и такива, които купуват на цени от по хиляда, но... колко % са те на фона на останалите, които имат възможността да купят на далеч по-ниска цена ?
Един на двайсет или много повече ?

Проблема не е само в очакванията на купувачите за цени по джоба им.
Влизаме в един исторически период, нямащ нищо общо с прогнозите на правителството ни и независимо колко болезнен и продължителен ще е той, не е интересното къде цените ще ударят точно дъното си ( дали на 500 евро или на 50 ! ), а дали ще имаме икономика, привлечен банков и финансов ресурс, който да ни отласне от там.

Това е по-страшното , което се очертава на хоризонта, а не само спада в цените на недвижимите имоти и масовите фалити в строителният бранш и съпътстващите го сфери.

А такива, че се случват и че масово предстоят да се случват, надали някой се съмнява сериозно.

Последната сламка на строителите, за която се стремят да се хванат преди окончателно да поемат към дъното са инфраструктурни проекти финансирани от ЕС, сламка прекалено къса и ефимерна, поради отношението на самият ЕС, към коректното изразходане на средствата му у нас, както и изискванията за опит в сферата, към самите фирми.

Поне 2/3 от фирмите в бранша ще си изчезнат от сцената.
А след тях, ще останат десетки хиляди недоразумения на архитектурната и строителната мисъл, които или ще трябва да взривим или да обитаваме.

Въпросът е - на каква цена ще е компромисът !
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 10:50:11
9/10 от тия,дето ще изчезнат,основният им бизнес така ии иначе не е строителството.Те отидоха там заради огромните печалби и сега първи напускат кораба.Тези хоа са съществували и са се занимавали с бизнес още преди 2005-та.Не са се появили от нищото.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 12:13:07
Oliver_Kahn Написал:
-------------------------------------------------------
> Хаха как уцелих цената...3 стаен апартамент в
> панелен блок-Люлин 6, без подобрения 90 кв.м ми го
> предлагат точно на тази цена 55 000лв !!!Та много
> съм се замислил ,ще ми е интересно да прочета
> мненията ви
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 04/26/09
> 10:08AM от Oliver_Kahn.

На подобна ферта и аз бих погребал пари, ама да не е панел и да не е в Люлин. Ако не ти е зор, изчакай, цените тепърва ще падат.
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 12:33:14
tao , помни ми думата , че на 500 евро само снимка с имота на супер топ локейшън ще си направиш my friend !!! smoking smiley
Re: Пичове не разбрахте ли че над 300 е/м2 нема кой да купи?
26-04-2009 - 13:44:11


Горанта картинка показва как продавачите приемат новината за срива на ценовия балон. Фазата в която си запушваха ушите мина. Вече никой не отрича че цените са надолу както преди 3-4 месеца. Днес вече скачат, ще теглят майни, ще сритват задници, въобще трудно е да се преглътне реалността. Следва стъпката, в която ще почнат да се мазнят на най-презрения "цървуланко" в опити да се договорят с него да купува. Когато и това не помогне идва депресията, виновна е държавата, тях никой не ги обича, никой не признава труда им, мафия!. След известно време инвеститорите разбират, че да строиш с 10% печалба си е жива далавера и вече света не иглежда толкова черен.

П.С. Горното не важи за Пунди. Той ще запушва ушите си до появата на тежки нелечими мазоли.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-26 13:46 от greenbul.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход