Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------

Публикувано от Znae6t 
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 20:15:27
защо 90%?лозенец-сега имам приятел дето продава топ место-нова сграда мезонет,обзаведен за 1800 евро и разбира се го продава вече 4 месеца.
значи според мен цената средна за лозенец е не повече от 1200евро,ако въобще има още реална цена.
1200 евро-300 евро-% е грубо казано 75%.сега сложи да речем след 4 години,реалната(не тази,която ви казват) инфлация на тези пари и токувиж тези днешни 300 евро са реални 400-450 евро след 4 години.
аз и толкоз не мисля,че ще струва средна цена в лозенец след 4 години.според мен цена въобще няма да има.
ако си забравил какво е да няма цена,припомни си 1993-2002.9 години нямаше реална цена.имаше заливане на пазара с жилища и нежелание за покупка.

сега не мислите като мен,и не искам и да мислите.гледаме по различен ъгъл на нещата.ти от брокерска гледна точка,спрямо моментно съотношение и по цени предлага,а аз гледам от икономическа гледна точка и в бъдеще,спрямо цени ,които всъщност няма да съществуват.
особено презастроени квартали като лозенец,където не е живот а мъка с мръсния въздух и паркинг проблемите.за трафика-този проблем не го броя,защото след 4 години трафика според мен няма да е проблем-няма хора-няма трафик.

зачитам мнението ти и не очаквам да гледаш под ъгъл,под който аз гледам.
специално лозенец е един от кварталите,където ще има най голям срив във % съотношение.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 20:25:55
Zdravei Asen,blagodarq ti za tova mnenie-rqdko vav forumite se sre6ta tolkova razumno i mirotvor4esko,spored men,obqsnenie za polusnite mneniq po vaprosa za cenite na imotite=ve4e se umorih da 4eta zaqdlivite napadki na dvata polusni lagera.
:g:
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 20:38:38
обаче всъщност в бг може и да се правят пари от средата на лятото.
на борсата обещават,че ще въведат шорт,дори и левъридж ще е разрешен.
ако това стане,мисля,че ще може да се правят сериозни кинти,дорде и борсата рухне.
който се интересува:
[forum.investor.bg]
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 20:59:00
АИДЕ да падат ако ще падат че вече 5 ти месец чакам да си купя един офис
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 21:27:16
Броят на сделките през първото тримесечие бележи слабо повишение с 0,24 % спрямо първото тримесечие на миналата година - от 56 348 се повишават на 56 486.
За последното тримесечие на миналата година имаше 5 % спад, но явно имаме леко оживление на пазара. Данните са от агенцията по вписванията.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 21:54:53
в такъв случай-маркета още не е замръзнал.а банките, раздаващи ипотеки на такива цени,само мога да им съчувствам.тия хора са като деца,които си играят с огъня.временната лакумия ще им излезне не само през носа.
тва статистика за софия ли е,или за цяла българия?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-21 21:55 от acen1975.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
21-05-2008 - 22:11:29
avatar
данните за вписаните сделки се публикават тук:

продажби януари-март 2008


Блондинка по душа
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
22-05-2008 - 01:13:43
Асене,
Точно това може обсъдим - какво е топ локация. За някои и Манастирски ливади е топ локация. За мен топ локация са определени улици в центъра на София. Не даже целия център. Аз обиковено цитирам Съборна. Има още няколко. Аз не мога да ги докарам до 10. Миналото лято на Съборна един апартамент от 107 кв.м. тръгна от 235 и стигна до 250 само за две седмици. Цената не беше свалена, а качена. Ако собствениците бяха подходили правилно и бяха почнали от 300, щяха да вземат към 280.
Мезонетите са обикновено най-голямото дърво и е нормално да са по-евтини.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
22-05-2008 - 01:53:15
виж,лозенец ако не се лъжа го водите топ локация.
според мен в центъра,единствено оборище е що годе разумно место.може би и изгрев.
топ локациите в бъдеще ще се променят.според мен банкя и драгалевци са местата в близките 10 години-там най ще се задържат цените,или по скоро по малко ще паднат като % съотношение.
след 10 години,като се прескочи кризата и пак хора започнат да се завръщат,може и да е по-рано,но не преди петилетка,тези хора ще са с повече пари и променено мислене за локация и точно те ще стартират повишение в места като банкя и годеч.
на там е вятъра според мен.
така че,ако спориме за локация,трябва и да определиме къде, в кой момент(година) ще говориме за тази локация,защото ще има и промени в нея самата.днес е тук,утре е там,другиден е едикъде си.

както знаеш преди години лозенец беше дъ бест.сега вече не е така и с времето ще продължава да не е така.
след 10 години ще е мангасарски квартал.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
22-05-2008 - 03:48:30
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Автоматичен подпис: Гледам, звъня, питам, ходя по
> огледи...а чудо цените в София не са паднали...ооо
> дори растат е как е възможно това в какъв свят
> живеем? Нали казаха "експертите" че ще паднат още
> през 2006г....? Аааа не са били експерти сега
> разбрах


Продавач,ставаш смешен вече!Ако това те успокоява,тези писали статията са два пъти по-смешни от тебе.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход