Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------

Публикувано от Znae6t 
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 10:30:31
Нямат време хората

Пари изкарват ,иначе конкуренцията ще ги избута от пазара
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 13:29:36
Muza,
Относно Шумен и аз си задавам същия въпрос.
Според мен, инвеститорите виждат в перспектива стратегическото положение на града,а именно:
- близостта до Русе с неговото пристанище и все по-големите инвестиции в логистични и производствени зони;
- готовата магистрала до Варна и от там до северното черноморие;
- проекта за връзка (мост или тунел) между Силистра и Кълъраш -после Русия;
- не на последно място Козлудой;
- завършилата комасация на земите около яз.Тича, както и многото селскостопански производители около Добрич;
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
24-05-2008 - 20:02:50
Тези гърци са ми много интересни! Започнали да се притесняват за демографски сриф и въздействието му върху пазара на НИ:

„Над гръцкия пазар на имоти е надвиснала опасност, която може да „потопи“ както жилищния пазар, така и този на бизнес имоти, пише гръцкото издание Imerisia. Става дума за процеса на застаряване на гръцкото население, който засяга всички сектори на икономиката.”

Ама това има ли значение?

„Очаква се гръцкото население, което в момента е 11 млн. души, да намалее до 10,7 млн. до 2050 г.”

Ехе, ние намаление от 300 000 го правим за някоя и друга година а те се притесняват за след 40 години.:

[imoti.investor.bg]

А сега да се загледаме малко на севр :

[imoti.investor.bg]

и най-интересната за мен част :

„На въпрос на Investor.bg дали такова запитване от страна на ЕЦБ е постъпило и в Българска народна банка от БНБ отговориха, че работят в тясно сътрудничество с ЕЦБ по различни въпросници, но „на този етап нямат основание да дават коментар“.

На такъв конкретен въпрос не може ли да се отговори само с „Да, постъпило е.” или „ Не, не е постъпило”.Кратко и ясно!А сега сме свидетели на много многозначителен отговор, което се извинявам, ама няма как да не пробуждат съмнения в мен.
:ami:
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 11:54:39
ЕИ я даите някои евтин офис ...че не мога да си намеря....или просто пак само си говорите......бахти не ви ли омръзва..............
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 16:41:02
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza,
> Относно Шумен и аз си задавам същия въпрос.
> Според мен, инвеститорите виждат в перспектива
> стратегическото положение на града,а именно:
> - близостта до Русе с неговото пристанище и все
> по-големите инвестиции в логистични и
> производствени зони;
> - готовата магистрала до Варна и от там до
> северното черноморие;
> - проекта за връзка (мост или тунел) между
> Силистра и Кълъраш -после Русия;
> - не на последно място Козлудой;
> - завършилата комасация на земите около яз.Тича,
> както и многото селскостопански производители
> около Добрич;
>


Каква е връзката с Козлодуй?
Комасацията, не знаех, че е завършила. Каква е нейната роля?


Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 17:43:54
Барбарон,
А къде Продавач е казал, че не вярва на Асен и Куку?
Интереса клати феса. Интереса за 1000 евро днес е по-голям от интереса за 10 000 след 5 години. А и ако се наложи, винаги можем да сменим псевдонима, офиса, фирмата...

Днес прочетох също, че предприемачи за строеж на различни сгради, регистрират различни фирми, които се закриват след приключване на съответния обект и че така избягват от отговорност за скрити дефекти които се проявяват години след построяването на обекта. Дали е така не смея да твърдя.

Между другото - прави впечатление, че графиката на първа страница на имотинет винаги завършва в посока нагоре, въпреки че има колебания. Следя този сайт редовно от пет-шест месеця, хвърлях съм му око и преди. Питам се това случайно ли е - как веднъж не свърши в момент когато сочи надолу - например малко преди пети май? Продавач е модератор - сигурно знае!

И твоята графика Барбароне свършва нагоре - така че си в грешка - продажбите ще растат. Ако не ми вярваш питай многото продавачи тука! winking smiley
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 18:29:55
Muza,
Грешката е моя! Имах предвид проекта АЕЦ - Белене, който малко или много ще окаже влияние в региона. Според мои братовчеди от Шумен, около яз. Тича се наблюдавало стабилно развитие на селското стпонаство вкл. преработвателни фирмички. Както те твърдят, доста морски курорти по северното черноморие се зреждат именно от Шумен. Може би това е една от причините инвеститорите да плащат такива суми за крупни търговски центрове именно в Шумен. Просто се опитвам да си обясня причините!
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 19:26:56
наистина не ви омръзва
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 20:12:21
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> > но тъй като в момента продажбите на зелено са
> паднали поне със 70% следва ,че реално разликата
> между кю1 на 2007 и кю1 на 2008 е 70% по малко
> продажби.
>
>
> Асене,
> На какво базираш това твърдение? Само на факта, че
> усилено рекламират различни проекти ли? По тази
> логика Кока-кола отдавна да е фалирала.
>
а,Драгула,не са паднали със 70 % викаш.може би си прав.силгурно са паднали със 80%.......

разбира се,че не знам с колко са паднали.обаче знам,че са паднали.
а писах със 70% не за друго,ами да вкарам малко масло в огъня,че само ти и продавач сте останали от отбора на добрите.другите се покриха.
и се надявах да влезнат и други да пишат,а не само да четат и да се потат пред мониторите.

Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
25-05-2008 - 20:55:21
avatar
Асене,
Не става въпрос за покриване- просто ви освободихме от необходимостта да обосновавате писанията си. Така си комуникирате по- безпроблемно......
Ето и ти намаза- няма нужда да си задаваш въпроси като този- колко души са си прехвърлили право на строеж? Защото и този акт се вписва.........и защото не всички купувачи на зелено стоят само на предварителен договор........ winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход