Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------

Публикувано от Znae6t 
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
22-05-2008 - 23:40:00
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Община Шумен продаде незастроен терен с площ 5255
> кв. м в кв.”Б. Българанов” за рекордните 1.790
> млн. лв. Търгът се е провел вчера.


Парцалев много готин аватар имаш харесва ми clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
22-05-2008 - 23:42:56
проповдигнатото настроение е много уместно, пир по време на чума, гледайте филма и прочетете книгата.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 00:24:49
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Община Шумен продаде незастроен терен с площ 5255
> кв. м в кв.”Б. Българанов” за рекордните 1.790
> млн. лв. Търгът се е провел вчера.


[shum.bg]

В Шумен има Била, Кауфланд на разстояние около 800м. Между тях, в момента, се строи МОЛ пак с хипермаркет. Борсата, купена от Пени маркет е пак в близост до тях. Пак в близост, наскоро са продали парцел, отново на космически цени на Казахстанска фирма.
Освен цунамито да залее Варна (не дай Боже), друго обяснение нямам.
Казват, че 342лв/кв.м е добра confused smiley

P.s.
Преди време, когато отвориха Била, щяха да съдят общината, че ги е излъгала за безработицата. Какво стана -нямам представа. Същият номер, от поста на Джулиус разбирам, че са го приложили и в Сливен.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-23 00:35 от Muza.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 00:35:53
Angst vor einer Stagflation breitet sich aus
Страх от стагфлация се разпространява
[www.faz.net]
Наистина не разбирм тези,които очакват светло бъдеще през следващите месеци и години може би.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 00:43:52


В същото време:

[dnevnik.bg]
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 01:19:35
В град Разлог се намират Районна прокуратура, Районен съд, Районно полицейско управление и общинска болница /МБАЛ и Спешен медицински център - за четирите общини Разлог, Банско, Белица и Якоруда/.

Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 01:28:23
Асене,
Ти като знаеш колко сделки има на зелено сега, кажи. Аз не знам.
Много пъти съм ви казвал на теб и Куку, че за да може да ви вярват за нещата, които не могат да се проверят /прогнозите/ , да не пишете глупости за нещата, които могат да се проверят /фактите/.
Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 04:11:01
за фактите и как те нямат почва в Бг: прочети ми последния постинг в темата: Е, какво стана.


Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 05:56:48
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене,
> Ти като знаеш колко сделки има на зелено сега,
> кажи. Аз не знам.
> Много пъти съм ви казвал на теб и Куку, че за да
> може да ви вярват за нещата, които не могат да се
> проверят /прогнозите/ , да не пишете глупости за
> нещата, които могат да се проверят /фактите/.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dragula,аз просто исках да ви кажа,както и ти ми казваш,че статистиката не е реална,защото вкл. само тези имоти,които са в акт 16,а не реалните сделки,тъй като много от тези вписвания,всъщност са сделки ,направени на зелено преди години.

съгласен съм с теб,е сезонната зависимост трябва да се отхвърли,защото има корелация в сезон-брой сделки и тва го показва Q4 2006-Q12007,така че ше гледаме(сравняваме) Q1 2007-Q1 2008.

или за софия имаме 6957(7000 кръгло),а за 2008 имаме 8035(8000 кръгло).

така.което за софия е 15% нарастване на вписванията.забелези на вписванията,а не на продажбите!

сега да направиме разлика м/у вписване и продажба.
вписването е ,когато дадена продажба е влезла в акт 16 и готов имота за ползване.
продажба е сделка,която е сключена когато и да е.преди започване на строежа,при започване на строежа или след завършване на строежа.
следователно вписването и продажбата са еквивалентни само когато продажбата е направена на готов апартамент с акт 16.

което Драгула ще рече,че от тези8000 апт,които са вписани сега,над 50% всъщност са били купени 2006 или 2007 на зелено и сега просто са били завършени.
следователно вписванията 2007 са били по-малко от сделките,защото хората са купували много на зелено.
да речем пак 50%,следва,че реалните продажби са били над 10000 за 2007кю1.
сега 2008кю,също освен вписвания,има продажби и на зелено,които всъщност не са обяваени в статистиката,защото са сделки без акт 16.

но тъй като в момента продажбите на зелено са паднали поне със 70% следва ,че реално разликата между кю1 на 2007 и кю1 на 2008 е 70% по малко продажби.

или реално вписванията са еднакви,но голяма част от днешните вписвания са всъщност продажби на зелено,които са извършени 2006,2007 година и сега просто се регистрират.

разбира се в пресата тва няма да бъде обяснено на хората и тая статистика така ще бъде завъртяна,за да изглежда,че има 15% повишение.
съмявам се,че някой ще обясни на хората,че голяма част от тези вписвания са всъщност миналогодишни продажби,които просто са влезли в акт 16.

Re: Очакват до 20% спад в цените на търговските и жилищни имоти в Европа-----------
23-05-2008 - 09:26:54

но тъй като в момента продажбите на зелено са паднали поне със 70% следва ,че реално разликата между кю1 на 2007 и кю1 на 2008 е 70% по малко продажби.


Асене,
На какво базираш това твърдение? Само на факта, че усилено рекламират различни проекти ли? По тази логика Кока-кола отдавна да е фалирала.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход