Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

$100,000 - как,защо?

Публикувано от КапитанПетко 
na
Re: $100,000 - как,защо?
06-04-2008 - 19:48:12
то не е ставало въпрос за Бг....
Re: $100,000 - как,защо?
06-04-2008 - 20:36:29
Капитане,
май скоро няма да можеш да събереш четата!
Но, аз си оставам на педишната позиция: - влизам със 100 К!

Иначе процедирай както следва:
отиваш в Тунис (вчера бях там), наемаш ена двойна стая в петезвезден хотел
за 120 Е със всички екстри (вкл.мацето) на ден. Много хора си мислят, че е скъпо, ама това е защото ходят със жените си......!

Аз съм от онези, които са съгласни, че за всяко удоволствие се плаща!!! И си плащам като ПОП!
Сигурен съм, че никога няма да имам твоите ИЗЛИШНИ 100К !
Моля те да ме извиниш за майтапа с гробищата!
Re: $100,000 - как,защо?
06-04-2008 - 20:53:48
Парцалев а може ли от момента с мацето included малко по-подробно, аз също си падам по такива приключения, но не съм чак такъв авантюрист - това не е ли опасно в мюсолманските страни (нямам в предвид болести, зарази и ако съм на зор и с естетиката бих напраил компромис (имам предства как изглеждаше това в Гърция - страшничко за мацето говоря)), да не ти пилнат оная работа тия араби, аз не бих им доверявал. smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-06 20:55 от Ivel.
Re: $100,000 - как,защо?
06-04-2008 - 22:43:36
Ivel,
Ти си 20 г.назад и 20 г, у лево!
В Тунис са само европейци (почиващи) и местни, които само се усмихват!
А оная работа си я пази! Може да дойде момент, когато да ти я ПИПНАТ , но ти да не разбереш!
Re: $100,000 - как,защо?
07-04-2008 - 08:29:35
Изинявай за цинизма, никога не съм бил в Тунис, не предполагах, че са толкова светска държава, по-рано такива работи са се случали по разкази на, като по чудо спасили се. А за оня момент дето ти намекваш, неминуемо идва рано или късно, не ми се мисли за това точно сега, гледам да трупам актив докато все още контролирам ситуацията. smiling smiley
Re: $100,000 - как,защо?
07-04-2008 - 10:07:00
автоматчик Написал:
-------------------------------------------------------
> Парите са малко, но стигат за старт. инвестирай в
> лека промишленост, по-точно хранително вкусова.
> имай в предвид че има силно картелиране на бизнеса
> и е възможно ако настъпваш някой по сериозен играч
> да ти спретне един дъмпинг или да ти изкупи
> суровините. Затова суровината и продукта трябва да
> са нещо трайно. Примерно макарони. Нито то нито
> брашното от което се правят вкисват. Не е като
> кренвиршите.
>
> П.П. Идеята ми е, че каквато и криза да настане
> все ще се яде. Каквото и друго производство да
> почнеш все ще те конкурират китайците, а услугите
> не ги смятам за бизнес.


Не те спирам да инвестираш в лека промишленост, но от това, което съм чувал производството е един от най-рисковите бизнеси за хора с малък капитал.

Един мой приятел (завършил с пълно отличие висше училище) произвеждаше кроасани. Работеше по 14 часа обикаляше България да ги разнася инвестира лични пари над $100хил. бе заложил и апартамента си и след около 6г ако не и повече до никъде не стигна. Трябваше да продаде апартамента си за да покрие част от дълговете си.


Тая зима като го видях ми каза "Ако те бях послушал преди години да бях инвестирал в НИ сега щях да имам 20 апартамента."
И наистина имаше един период, когато апартаментите във Владислово бяха по 5-7хил долара.


Пазара в България в момента е доста по-труден от преди за инвестиране със суми около $100х. Ако парите ти са в долари, по-добре купи нещо в Америка. В град където има потенциал.

В Америка в момента има по-големи възможности от България за по-голяма възвръщаемост и сигурност. Пазара в България на НИ стигна висините си и ще последва корекция. 20-30% и повече.
От друга страна долара е паднал с над 50% от стойностите си от преди няколко години (според мен до голяма степен изкуствено) и не си струва и от тази гледна точка да ги обръщаш в Евро и да купуваш нещо.

В България повечето хора искат такива цени, че да се чудиш на сериозно ли ги искат. (Освен ако не намериш хубава сделка, което е много малко вероятно).

Виждал съм апартамент във Младост продаден за около 60хил евро. над $800 евро на кв. В сграда толкова окаяна, вход толкова неугледен, район мръсен, с олющена боя небоядисван поне 20г. И пари да ми дават не бих живял на такова място. Докато се качвах с асансьора имах чувството, че всеки момент ще се повреди и спре между етажите.
Почти всички (особено продавачите) смятат, че това са нормални цени. Аз имам друго мнение.
Аз инвестирам там където виждам, че си струва.
Темата зе инвестиране е много широка и ти би трябвало да се ориентираш в сфера, където ще се чувстваш по-сигурно.

Надявам се това да помогне малко.
Успех.

.[www.beinsadouno.org]
Re: $100,000 - как,защо?
07-04-2008 - 10:51:22
Сега съвсем сериозно, който не е хванал влака в България ще трябва да го гони по други краища на света. Аз напоследък се замислям да си купя нещо във Виетнам естественно край океана (говоря напълно сериозно) или в Тбилиси (Грузия) или Куба - това са дестинации с потенциал за следващите 3-4 години. Трудно се контролират такива инвестиции - това е големият проблем, да бяха свалили визите за УСА и за там бих помислил, но някък си не ми се иска за сега а и там има още малко време за размисъл - така ми се струва. А също ми се струва привлекателна инвестицията в турската част на Кипър. Там изглежда отношенията се затоплят и докъто в гръцката вече няма смисъл да се купува (достатъчно скъпо е) в турската сега е момента. А и е много удобно за нас вместо да се ръсиш зимата за отопление в БГ, да я скътаеш на юг, не е далече, кухята е супер, и други положителни неща.
Re: $100,000 - как,защо?
07-04-2008 - 11:23:04
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега съвсем сериозно, който не е хванал влака в
> България ще трябва да го гони по други краища на
> света. Аз напоследък се замислям да си купя нещо
> във Виетнам естественно край океана (говоря
> напълно сериозно) или в Тбилиси (Грузия) или Куба
> - това са дестинации с потенциал за следващите 3-4
> години. Трудно се контролират такива инвестиции -
> това е големият проблем, да бяха свалили визите за
> УСА и за там бих помислил, но някък си не ми се
> иска за сега а и там има още малко време за
> размисъл - така ми се струва. А също ми се струва
> привлекателна инвестицията в турската част на
> Кипър. Там изглежда отношенията се затоплят и
> докъто в гръцката вече няма смисъл да се купува
> (достатъчно скъпо е) в турската сега е момента. А
> и е много удобно за нас вместо да се ръсиш зимата
> за отопление в БГ, да я скътаеш на юг, не е
> далече, кухята е супер, и други положителни неща.


Браво! Е, това е предприемачески дух.
Куба доколкото съм чувал не дава да се продава начужденци. Грузия може да е по печелившия вариант. В Испания чувам, че се задава криза като се развихри кризата ако се появи нещо като 2 за лев ще си струва. Проверявай винаги местните данъци и такси където и да купуваш. За пример в Аустин Тексас таксите за НИ са около 4% от цената. Принципа е да купиш във подценен пазар, където се обръща тренда или се очаква да се обърне до няколко години около 2-3 макс.


Re: $100,000 - как,защо?
07-04-2008 - 15:57:31
ивел душо ами щатите само след 2 години ще са най-доброто място за инвестиране,
цените падат и то в УС долари.
след 4-5 ще е европа.

Аз силно препоръчвам Коста Рика и Тайланд.
Ако естествено мислиш да инвестираш само в НИ
Re: $100,000 - как,защо?
07-04-2008 - 20:34:21
Куинкънкс,става интересно.казваш,че златото има вероятност да падне до 820$.
тук не съм съгласен с теб.
по принцип златото не го харесвам,защото е непредвидимо,но сега си мисля,че става предвидимо,защото за първи път падна сериозно.смятам,че много хора ще почнат да го играят и ще гонят психологическа граница от 1000-1050 $ за тройунция,и колкото приближава тези стойности,толкова ще има опасност от падане пак.
според мен в момента ще приближи тези нива и то по бързо,отколкото ги постигна преди, и после пак ще има бърз срив.

защо мислиш,че ще падне до 820?сигурно изхождаш от две причини:


1.да не си гледал интервюто на мария бардерому с джордж сорос?той е прав,че в златото има бабъл,но тва не значи,че урте ще пукне.
и аз мисля като него-времето на златото отдавна отмина.както и долара отдавна не е вързан с него.

2.сигурно мислиш,че е време за масови инвестиции на щатската борса,които ще дръпнат капитал от златото.може би временно може и да стане,но не смятам,че капитала ще е за сметка от златото.
доста хора още ги е страх и не смеят за продават масово злато.дори на тези нива смятат да влизат.
след време златото ще падне много,дори и под 500$,но според мен ще е след години,когато сащ влезе в бум маркет.


"НА",също като Куинскънкс мисля,че прогнози на база предишни данни за развитието на дадена компания или фонд е не много умна идея.
този тип софтуери са безмислени.те вършат работа в мързелив маркет или бум маркет ,когато растежа може донякъде да рефлектира от агресията на дадена компания за развитие.
с мощен натиск за превземане на пазарни ниши,компанията засилва интереса към нея и става модерна акция,което продължава в бум маркет.

но сега е анархия.няма нищо общо с пазарни норми и единствения начин за прогноза е да се дебнат големите спекуланти и да се предвиди къде ще наливат масло в огъня,както и от къде и по кое време ще бягат.
и когато избягат от даденото место-къде ще вкарат тези свободни пари.

разбира се всеки си има стратегия и разсъждава по собствен начин.
то и тва е интересното на маркета.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход