Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

$100,000 - как,защо?

Публикувано от КапитанПетко 
$100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 20:50:31
Здравейте на всички. Темата е сериозна, надявам се на сериозни отговори. Събрал съм в брой $100К и умувам как да ги инвестирам в България. Ще има ли криза, няма ли да има?
Дайте съвет?
confused smiley
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 20:55:16
Само да уточня - нямам нужда от кола или имот/за лично ползване/ или плазма ,задачата е да инвестирам парите, не да ги харча confused smiley
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 20:59:06
Капитане,
пази се от Турчев!
Ако ти трябва байрактар, обади се! И аз влизам със 100К !
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:01:14
хах, мерси ама не ми трябва байряктар/ за сега/ .
Трябват ми идеи какво да правя парите.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:19:51
Купи си търговско помещение,но със 100$ не се сещам къде и какво може да намериш?!
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:32:15
Парите са малко, но стигат за старт. инвестирай в лека промишленост, по-точно хранително вкусова. имай в предвид че има силно картелиране на бизнеса и е възможно ако настъпваш някой по сериозен играч да ти спретне един дъмпинг или да ти изкупи суровините. Затова суровината и продукта трябва да са нещо трайно. Примерно макарони. Нито то нито брашното от което се правят вкисват. Не е като кренвиршите.

П.П. Идеята ми е, че каквато и криза да настане все ще се яде. Каквото и друго производство да почнеш все ще те конкурират китайците, а услугите не ги смятам за бизнес.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:35:11
уф, нямам дребни да се включа и аз, най-дребната ми банкнота е от 1 милион.

Иначе е похвално за администратора, такава активност да генерира интерес към сайта...

сега към реалността: ти естествено тези 100 000 долара сега ги спечели, допреди 2 години нямаше нищо нали? И сега се сети да инвестираш в Бг при най-високите цени на всичко възможно....

ех..ех..ех, пълна липса на въображение...

И естествено имал си акъла да ги изкараш сега пък си тръгнал да искаш акъл как да ги инвестираш...

И защо 100 000 а не 95 000? Тези кръгли суми съществуват само в ограниченото и болно въображение на Бг брокерите.

Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:40:30
и семки...
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:41:10
Капитане,войвода,проблема при обръщане от бум маркет ,в криза е това,че се затяга икономиката-бума е създал много нови сфери ,които се захранват от него и когато свърши-тези сфери нямат достатъчно бизнес да се изхранват.следва мощна конкуренция м/у тях и по новите и неопитни изгарят.колкото е по голяма кризата,толкова повече бизнеси почват да пльоят кръв.
меко казано е самоубийствено да се вреш между шамарите,когато не трябва.
тва е и проблема макроикономически-при забавяне на пазара-и после криза,освен,че бизнеси почват да фалират,няма нови инвестиции в каквото и да е.това довежда до по нататъчно разрастване на кризата и се влиза в рецесия,изхода от която е много труден.
съотвенто,след години,когато вече много бизнеси са фалирали и икономиката е много зле-идва отново време на прогрес-всичко става прекалено евтино и започват да влизат инвестиции малко по малко,което довежда до отваряне на бизнеси,почва подем леко по леко,бизнеса води до нови бизнеси,хората почват да правят все повече и повече пари и така,докато пак се стигне до надуване на балон.политиците трябва да усещат кога става балонирането и да го предотвратят,за да може да не се дисбалансира икономиката с постоянни флуктуации,които довеждат до спекулиране,но не и до сериозен растеж и привличане на сериозни инвеститори.
защо ти го казвам това?
ами защото сега е период на обръщане от мощен растеж в безумна криза.или с други думи-най лошия момент за сериозни инвестиции.
в бг ще е добре за инвестиране след повече от петилетка.до тогава кризата само ще дърпа всичко надолу и все някъде трябва да удари дъно.ако влезеш в дъно,точно преди навлизането в следващя фаза-от рецесия,в растеж,в каквото и да ги вкараш тези пари-ще пробиеш и ще станеш доста силен.в каквато и да е област,дори и да не си професионалист в нея.
а сега-дори и да си професоиналист-докато развиеш бизнеса и си създадеш клиенти,вече ще си фалирал.

много е важно да налучкаш момента.и той не е сега.
Re: $100,000 - как,защо?
02-04-2008 - 21:45:55
това сега сериозно питане ли е? ти чак ме развесели, мерси.

като начало-обърни се към консултантска фирма spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

а сега сериозно:- добрите идеи знаеш ли колко струват????- ами те са безценни.

очакваш тук някой да ти даде идея???

много си сладък.

по най-малко 2 причини няма как да стане.

първата е вече ясна- това струва пари, а втората- сети се сам....

това тук все пак е дискусионнен форум, а не бизнес-консултантска фирма или пазара на перник-както някои си мислят

а иначе- идеята на парцалев е чудесна- виж за нея ще ти дам дестинация- безплатно- все на известни улици и площади- и номера е все две.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход