Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 00:30:45
ами бравус
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 00:48:23
А пък, когато някой ден настъпи криза в жанра, може да си сменя амплоато.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 00:52:25
не е зле да се замислиш...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 00:56:19
When it is not necessary to make a decision, it is necessary not to make a decision.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 01:43:00
I think it is necessary
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 05:19:21
BGcode Написал:
-------------------------------------------------------
> Депресия на борсата ..Пореден невиждан удар
> претърпяха инвеститорите на петъчната сесия на
> Българската фондова борса (БФБ).
>
>
> Най-старият и основен индекс на пазара SOFIX,
> който включва 19-те най-големи и търгувани
> дружества, се срина до най-ниското си ниво за
> последната една година.
>
> Дори и считаните за "убежище" при такива кризи
> акции на фондовете за имоти не издържаха и
> повечето поевтиняха, като индексът, който
> представя сектора - BGREIT, отстъпи с 0.35% до
> 95.72 пункта.
>
> ....прехвърлянето на някои големи пакети от
> ликвидни компании показва, че на паника вече се
> подават и големи инвеститори, което е особено
> неприятно.....
>
> ...Ситуацията допълнително се влоши и от липсата
> на инвеститори, които да купуват, след като
> офертите "купува" и "продава" бяха в съотношение
> едно към пет. При този дисбаланс анализатори
> коментираха, че даже и спекулантите са се
> превърнали в дългосрочни инвеститори заради
> ограничената ликвидност....
>
>
>
> +++++++++++++++++
>
> Браво на финансовите специалисти от форума, че
> разтръбиха истината предварително. Не съм мазник,
> но се възхищавам на хората, които предпазиха
> баламурници и недотам глупави хора да се вкарат в
> борсата с мненията писани тук. Следва да им се има
> доста голямо доверие ( не само за борсата )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
БГ коуд,аз за борсата съм говорел само тук.
в инвестор.бг нарочно не съм споменавал нищо през тази половин година,защото смятам,че след като са учили,трябва и да знаят.а ако не знаят,а имат самочувстие,че знаят-перфектното наказание е загуба за сметка на самочувствието и лакумията им.
рядко,когато има по важно събитие или новина от бг борсата,влизам по форумите им, само да ги чета и оставам потресен от меко казано малоумни българономисти.а по опасно от малоумен човек,е човек,който няма похватите да се занимава с нещо,но има самочувствието,че е най добрия в тази област.
все още там не знаят болшинството,че борсата беше засилена от няколко хеджфонда и изтискаха новите бг капиталисти(лакуми),до дупка.
сега вече в инвестор.бг можеш да видиш форуми от рода на -клуб на загубилите инвеститори или докато не съм продал,аз не съм на загуба,нищо ,че акциите ми са паднали със 40%.......
пиша тук.защото този форум е със силна публика,не само в бг ,но и в чужбина и голяма част от хората не са регистрирани и само четат.
и повечето не са икономисти,но смятам,че им е нужно да знаят кво става икономически в момента в бг,както и да свържем различните точки на бг икономиката,в един тренд-сегашен и бъдещ,прямо тези точки.
имотите,тяхното влияние в миналото и сега на бг,както и бъдещето.както и борсата и тва,че преди време казвах,че е огледало на иконимиката в бъдеще време-защото там се инвестира на слух и прогнози.
вече всички знаете кво стана с борсата(и продължава да става).
ето точно това е проблема на балонирането-при удряне на топ ниво-всичко рухва.
вече на бг борсата има подценени отрасли и корпорации,които в реален маркет щяха да са и по скъпи.но заради общия страх от срива-срива продължава.
дъ бест пример-великата депресия в сащ,породена от балониране на борсата и нейното рухване.
същото ще стане и с имотите-ще падат с десетилетие,докато стане абсолютно безмислено продаването им.или-1995-2002година,на тези,които са позабравили.
банките на тва ниво-няма да ги има.борса-и преди да почне да пада казах-ще останат само индустриални холдинги като нефтохим,химимпорт,фармацефтичния отрасъл и до там.
ето ти какво става и с банките-как ги продават на борсата ,като чума,макар,че все още никъде не се говори открито за проблема по медиите:

[kompanii.investor.bg]

[kompanii.investor.bg]

други не съм търсил,но съм сигурен,че и те рухват на борсата.
някои хора много дорбе почват да проглеждат,но си траят и продават здраво,докато обикновенния инвеститор не може да се чатне кво се случва,щото е учил икономика,но въщност е учил счетоводство и математика,но не и аналитика или борсови норми и похвати.
а тези с големите пари,дето водат финансовия свят в бг,съм сигурен,че продават като шашави,не защото и те разбират от икономика,а защото виждат кво им става в ръководените от тях банки.

работата става вече сериозна.много сериозна.
разбира се никой нема да бъде осъден за инсайт трейдинг-в бг всички се разминават метър.особено бошлав икономистите с роднински връзки.
в сащ,ако някоя банка рухве и някой от управителния съвет си е продавал от собствените акции-право в затвора отива.
тва означава,че е знаел,но не е помогнал на банката си,а си е мълчал и кеширал докато е време собствени авоари от акции,докато не са се сринали.
дали ще ги разследват бг банкерите и техните семейства за такива трансакции,ако банките им почнат да плюват кръв?????
съмнявам се,пак ще минал метър.
а докато не се научите да ги съдите и пращате по затворите-ще правят квото си искат.
и кви са тия изтории с договорените фондове да спрат да си обявяват публично месечните баланси?????
ами нали всеки акционер е част от тази структура(фонд),как така едикой си ще може да гледа,а едикой си няма да може?поредния бг закон,за да не се знае с колко са се вътрили от лошо инвестиране.
и кво?с хитрина ще запазят доверието на инвеститора?
тва са публични компании,не са прайвит екуитис!!!!!!!!
всеки акционер има право да прочете и знае всичко,дори и само една акция да има!!!
лелеееееее,какъв ураган се задава на борсата.
хитър петъровците пак ще се надхитрят.

нищо ново.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 09:46:41
Здравей Асене. Аз съм именно от тези хора, които четат, но се регистрирах само за да мога да благодаря на теб и на другите като теб, че ни показвате мащабите на това което се случва тук. Благодаря Ви!!! Бъдете живи и здрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-24 14:00 от MorskiBG.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 12:03:32


Асене, тука е такова беззаконие и досега никой не го бОлеше защото все някак си се преживява ама неприятностите, които трябва да се случат ще доведат до ескалация на напрежението с непредвидими последствия за властта и престъпниците в нея. Хората няма да има повече какво да губят след като останат на улицата и с ограбени спестявания( който ги има де) плюс
брутална инфлация.
А относно банките се интересувам понеже имам роднини с по 2-3 влога с по 3-4 хиляди евро паричен еквивалент във всеки и при криза дали ще изгорят тоест гаранциите от страна на банките дали ще покрият стойността. Питам, въпреки че от всички изнесени факти тук ми става пределно ясно че банковата, борсовата и НИ система в България са пълна измама. Естествено моите парички са си буркан банк в евро.
Колкото до осъдени измамници от гореспоменатите сектори в България данни нямам и се старая да не им ставам жертва.
ven
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 13:01:50
Quote

Ти знаеш ли какви са тези изисквания? Колко процента? 6 процента ли бяха за резерви?

Ето ти информация:

[www.bnb.bg]


А би ли ни казал какви са банките по света? Все си мисля че са АД-та навсякъде.
Както и да е де. Аз само ти уточнявам подробностите smiling smiley

Quote

това дето го описваш е ликвидна криза в Банка 1.

Ами на такова прилича, а дали ще фалират времето ще покаже.

Щото ликвидна криза има в момента в целия свят и БГ банките (които в болшинството реално не са БГ банки(т.е капиталите им идват отвън, т.е повечето чакат пари от Банките майки в Европа) не правят изключение.

Не случайно ФЕД и ЕЦБ наливат милиарди за да покрият липсата на ликвидност.

Изглежда тези с високите депозити (например ПИБ) не им идват много пари отвън (мисля те са си изцяло БГ банка) се стремят да съберат пари чрез описаните депозити.
ven
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
24-03-2008 - 13:06:50
[www.bnb.bg]

Ето ти за резервите:

12% от депозитите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход