Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
ven
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 16:29:58
Освен това дори и някой банки да фалират в Бг, те са регистрирани като местни ООД-та


Аз банка ООД не съм виждал, ама ти понеже Куку знаеш нещата ще взема да ти "повярвам" smiling smiley

Много добре ги редиш лошите поличби само все разни такива малки неща ти убягват...

А ако се чудиш защо Банките дават лихви по депозити по големи от лихви по кредитите и работят на загуба да взема и аз да те светна малко smiling smiley

Раздаваните кредити досега са идвали от банките майки в Европа - вътрешнобанковите заеми са с доста по ниска лихва от тези по кредитите и оттам банките правят маржина си.

Поради кредитната криза в европа отпускането на такива междубанкови заеми изглежда е ограничено доста и банките които дават такива лихви по депозити привличат пари към тях. Т.е при затегнат ресурс отвън банките гледат да си набират парични средства от българите а не както досега от европата.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 17:07:49
Понижаване, понижаване, понижаване...

За електората, вярващ в растежа се прави това:

Ако довериш спестяванията си на някой да ги управлява, най-малкото е нормално да можеш да провериш какво става с тях. Пример за това досега бяха взаимните фондове, които публикуваха всеки месец портфейлите си, и всички желаещи можеха да се запознаят с детайлите. С последните промени в наредбата за изискванията към дейността на инвестиционните дружества и договорните фондове обаче това изискване отпадна.

За повече информация: Капитал

Ако терена е блато, добре е да имате надеждна карта!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 17:09 от goro.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 19:32:49
Greenbul,
току що разбрах от пост-а на Камелия че си във възторг от собствената си елемантарност. Горе -долу със същия хъс и не мен ми беше обяснено че съм отчайващо елементарен затова, че ме напушва истеричен смях, когато един доморасъл брокер, който надува кафета до 09:00 часа у дома, а след това в офиса, и който не е създал реален продукт за 5 стотинки(убеден съм че не е създал, иначе нямаше да е брокер) се опитва да ми обяснява механизмите на пазара.. С риск да се повторя пак ще цитирам:
" Спориме със дама на тема...........
а дамата , знаете тропа с крачето."......
Това са аргументите -тропане с краче...
Другото е там-където са Асен и Куку- ама за там както казваше Капитан Петко Войвода "се иска Дупе", а не а не словоблудства "a La Made in Bulgara"
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 19:43:24
вен ти прочетели добре какво си написал?

Ами че абсолютно всичко банки в Бг са 'ЛТД' или лимитед отговорност, хората могат във всеки момент да се откажат от тях.

И защо те засяга това, нали банките са стабилни в Бг? Ти я най-добре си вложи парите ако ги имаш или в имоти (защото ще растат) или във влогове (защото западните банки ще ти ги рарантират) и остави такива като Асен и мен да си чешат езиците.

мерси за светването. Ти явно си открил някакъв нов икономически закон при който като даваш заем с лихва по-ниска от лихвата по депозитите които привличаш по някакъв магически начин печелиш...

Ами като тези банки вземат евтин ресурс от Европа с нисък лихвен процент за какъв чеп са им тогава депозитите ти? че 8 процента да ти дават, ей така защото си европеец и ти харесват черните очи ли?

И ако този ресурс не е достатъчен не е ли по-добре да спрат кредитирането защото то при лихва по-ниска от тази на привлечения депозит всъщност им изяжда печалбите?

Или те просто ей така банките си въртят едни пари щото няма какво да правят.
Както във следния виц:

вървели две мутри из слнъчев бряг/лозенец/някой от суперуксозните комплекси в Бг и гледат на улицата едно лайно. Едната мутра казала на другата: ако го изядеш ще ти дам един милион. Полакомила се мутрата изяла лайното и взел милиона. Пувървял обаче и му дошло на акъла че може да му се подиграят. и при следващото лайно казал на другата мутра дето съжалявала за милиона:
ще ти върна милиона ако ти пък изядеш това лайно. И се поразумели, изял другия лайното и се взел обратно милиона.
Настигнала ги след 5 минути друга мутра и ги питала: какво правите бе пичове?
И те отговорили: въртим едни пари...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 20:33:15
Куку всъщност банките са акционерни дружества, а не ООД, но са си местни юридически лица.
ven
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 21:05:15
Quote

Куку всъщност банките са акционерни дружества
- това ми беше мисълта. Също така не всяко АД може да стане банка. Има изисквания за размер на капитали, минимални резерви които седят в БНБ и т.н. Не е просто ей така Куку аз и ти да си направим едно ООД и да станем банка smiling smiley

Ето ти пример ако не си ме разбрал за лихвите по депозитите:

Банка 1 взима 200 Евро от Банка 2 с лихва 4%
Банка 1 дава на Клиент 1 200 Евро с лихва 7%
======
Банка 1 вече не може да вземе 200 Евро от Банка 2, защото Банка 2 е затегнала колана. Банка 1 пуска промоционални депозити с лихва 7.5% за да събере пари.
Клиент 2 дава на Банка1 200 Евро.
Банка 1 тези пари ги взима за период от 1 година, иначе няма лихва.
За тази една година Банка 1 оперира с тези 200 Евро по удачен за нея начин така че да изкара повече от 7.5 доходност. Банка 1 си изкарва парите не само с раздаване на кредити владее и разни други финансови номера.
======
Та 200 Евро от първия случай нямат нищо общо с 200 евро от втория случай.

Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 21:32:27
Quote

Горе -долу със същия хъс и не мен ми беше обяснено че съм отчайващо елементарен затова, че ме напушва истеричен смях, когато един доморасъл брокер, който надува кафета до 09:00 часа у дома, а след това в офиса, и който не е създал реален продукт за 5 стотинки(убеден съм че не е създал, иначе нямаше да е брокер) се опитва да ми обяснява механизмите на пазара.. С риск да се повторя пак ще цитирам:
" Спориме със дама на тема...........
а дамата , знаете тропа с крачето."......

Мен темата за борсата ми любима. Пет пари не ти струва образованието кажет. И си викам са таз диплома да я късам ли или какво. Последно се чух с двама познати през ноември и ми обясниха как борсата била пред поредния си скок, и че връщане на нива от преди 2 години било глупаво и смешно и показвало колко не разбирам от икономика за да твърда подобни глупости. Е така е. Блаженни са верующите защото тяхно е царството небесно.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 22:07:19
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> Greenbul,
> току що разбрах от пост-а на Камелия че си във
> възторг от собствената си елемантарност. Горе
> -долу със същия хъс и не мен ми беше обяснено че
> съм отчайващо елементарен затова, че ме напушва
> истеричен смях, когато един доморасъл брокер,
> който надува кафета до 09:00 часа у дома, а след
> това в офиса, и който не е създал реален продукт
> за 5 стотинки(убеден съм че не е създал, иначе
> нямаше да е брокер) се опитва да ми обяснява
> механизмите на пазара..

Ех,Спиридоне,Спиридоне,на този свят трябва да има хора,които умеят да рекламират и продават вече създаденото..........и всеки със средна интелигентност е наясно.....
Щом толкова елементарно нещо не схващаш, нищо реално не можеш да произведеш- и семки да печеш и продаваш,пак акъл се иска!
winking smiley

С риск да се повторя пак
> ще цитирам:
> " Спориме със дама на тема...........
> а дамата , знаете тропа с крачето."......
> Това са аргументите -тропане с краче...
> Другото е там-където са Асен и Куку- ама за там
> както казваше Капитан Петко Войвода "се иска
> Дупе", а не а не словоблудства "a La Made in
> Bulgara"

Хи,хи! С риск да се повторя,нужна е средна интелигентност,за да осмислиш това,което съм написала.
Нищо, като няма- няма!Ти да си здрав и да ме веселиш с небивалиците си......
:}


Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 22:15:21
Депресия на борсата ..Пореден невиждан удар претърпяха инвеститорите на петъчната сесия на Българската фондова борса (БФБ).


Най-старият и основен индекс на пазара SOFIX, който включва 19-те най-големи и търгувани дружества, се срина до най-ниското си ниво за последната една година.

Дори и считаните за "убежище" при такива кризи акции на фондовете за имоти не издържаха и повечето поевтиняха, като индексът, който представя сектора - BGREIT, отстъпи с 0.35% до 95.72 пункта.

....прехвърлянето на някои големи пакети от ликвидни компании показва, че на паника вече се подават и големи инвеститори, което е особено неприятно.....

...Ситуацията допълнително се влоши и от липсата на инвеститори, които да купуват, след като офертите "купува" и "продава" бяха в съотношение едно към пет. При този дисбаланс анализатори коментираха, че даже и спекулантите са се превърнали в дългосрочни инвеститори заради ограничената ликвидност....

clap: confused smiley

+++++++++++++++++

Браво на финансовите специалисти от форума, че разтръбиха истината предварително. Не съм мазник, но се възхищавам на хората, които предпазиха баламурници и недотам глупави хора да се вкарат в борсата с мненията писани тук. Следва да им се има доста голямо доверие ( не само за борсата ) winking smiley :!:
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
23-03-2008 - 22:15:38
ОК търговските банки са акционерни дружества а не са ООД-та.
>Има изисквания за размер на капитали, минимални резерви които седят в БНБ и т.н. >Не е просто ей така Куку аз и ти да си направим едно ООД и да станем банка
Ти знаеш ли какви са тези изисквания? Колко процента? 6 процента ли бяха за резерви?

Идеята ми беше че това акционерно дружество е регистрирано в Бг и не може по никакъв начин да се вмени отговорност на собственика в чужбина за загубите на депозиралите. Т.е. банките в чужбина собственици на българските банки няма да са накиснати.
Така че дали е ООД или акционерно дружество, разлика няма, идеята е една и съща, собственика не можеш го хвана да ти покрие загубите.

---------------------------------------------------
>Банка 1 взима 200 Евро от Банка 2 с лихва 4%
>Банка 1 дава на Клиент 1 200 Евро с лихва 7%
======
>Банка 1 вече не може да вземе 200 Евро от Банка 2, защото Банка 2 е затегнала >колана. Банка 1 пуска промоционални депозити с лихва 7.5% за да събере пари.
>Клиент 2 дава на Банка1 200 Евро.
>Банка 1 тези пари ги взима за период от 1 година, иначе няма лихва.
>За тази една година Банка 1 оперира с тези 200 Евро по удачен за нея начин така >че да изкара повече от 7.5 доходност. Банка 1 си изкарва парите не само с >раздаване на кредити владее и разни други финансови номера.
>======
>Та 200 Евро от първия случай нямат нищо общо с 200 евро от втория случай.

това дето го описваш е ликвидна криза в Банка 1. т.е закъсали са с парите и им трябват на всяка цена за да не фалират.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход