Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 00:06:10
Boby,забелязах,че си прочел някои от постингите ми,но не всичко,както изглежда и затова си си направил според мен неточни обобщения.
И аз,като дядо ти нямам кредит и сам успял да си осигоря жилище,спестявания и т.н.,така че ,не се чеши,където не те сърби!
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 04:14:56
Многовсезнаещи изгнаници,бихте ли ми обяснили все пак ,защо така дълго предвиждания крах на цените на НИ все още не се случва. Какво обяснение ще роди мъдрия ви мозък. С най-дълбоко уважение очаквам анализа ви. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 09:16:19
Smehurko а ти защо смяташ че не се случва?
То няма нужда от анализ за да видиш и очевадното. Новини не слушаш ли? Обяви за имоти не гледаш ли? Изобщо на Луната ли живееш?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 12:25:38
Цените в големите градове никога няма да се сринат..Опитайте се да го разберете и стига сте писали глупости във форумите .Цените в големите градове няма да скачат нагоре.Цените в големите градове ще задържат определени нива и леко ще се повишават10-15% за една година.Цените на имотите се определят от интересите на инвеститорите които ги купувват ,а не от илюзиите на емигрантите.Цените на имотите се определят и от МЯСТОТО ,МЯСТОТО,МЯСТОТО.Тези които искат да си купят жилище за 300евро ще живеят под наем в апартамент ,който е купен за 1200-1500евро и ще плащат наем от 300 евро.Проблема си е изцяло техен .Всеки си знае.. smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 12:41:43
avatar
Princess Написал:
-------------------------------------------------------
> Smehurko а ти защо смяташ че не се случва?
> То няма нужда от анализ за да видиш и очевадното.
> Новини не слушаш ли? Обяви за имоти не гледаш ли?
> Изобщо на Луната ли живееш?

Ще ти отговоря аз,защото точно с това в момента се боря..........
Цените в София не само че не падат,а се качват,като офертите "продава" намаляват. Говоря за жилищата. Терените са в застой,но нагласата пак е за покачване. Вчера,съдията който трябваше да разреши продажба на терен с участие на непълнолетна,при цена на вещото лице 180Е/кв.м.,закова на 240Е.
Малко е да се каже,че съм бясна,защото провали сделката.
Новините са различни- всеки пише това,за което му плащат..........а аз продължавам да търся обикновен,направен 2-3ст. апартамент и не мога да намеря.........
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 12:50:36
Емигрантите, независимо от къде, може би имат илюзии преди да станат емигранти. Но от там насетне илюзиите са само в главите на домораслите кратуни от задния двор на Европа, пак независимо къде.
Цените, както на наемите, така и на жилищата се определят от възможностите на купувачите, не от желанията им, а от реалните им възможности и после от МЯСТОТО, пък дори и да е задния двор.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 13:14:16
Това много пъти съм го казвал. Цените ги качват КУПУВАЧИТЕ. Не продавачите, а още по-малко пък брокерите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-26 13:14 от dragula.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 14:16:21
Камелия даваш ми пример с терен и то доколкото разбирам някакъв заплетен казус. Ок земята поскъпва, и строит. материали поскъпват но това не означава че цената на крайния продукт е нагоре. Може би в София има все още единици балъци да купуват на някакви измислени цени и то панелки.
Аз пък имам поглед как стоят нещата в Варна. Градът с най-високи цени на кв.м. жилищна площ в България също и по всички цени и определен като най-предпочитан за живеене! Цените падат защото няма кой да купува - щом няма купувач няма сделка. Говоря за НИ на супер локация. не знам доколко познавате града /имам предвид за бул. Чаталджа/ новопостроена сграда просто няма кой да купи, същото важи за района на Окр. болница пак супер локация - новопостроени кооперации - стоят празни. Говоря за района до жп гара в близост до центъра или т.н. идеален център празни новопостроени кооперации. Просто бъка от празни апартаменти и няма кой да купи. Предлагането надвишава доста търсенето, а и преглеждайки по детайлно обявите виждам че цените на някои апартаменти /на които има снимка и се вижда че е един и същ/ вървят надолу.
За новините по медиите няма какво да коментирам, предполагам че всеки ги следи, друг е въпроса какви изводи си прави.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 14:36:19
драгула писал:

>Това много пъти съм го казвал. Цените ги качват КУПУВАЧИТЕ. Не продавачите, а >още по-малко пък брокерите.

Нов опит за пренаписване на основите на икономиката. Цените се определят от търсенето и предлагането. Ако няма търсене няма и цени.
То и аз продавам семки по 20 милиона евро пакета (един да продам и съм оправил правнуците...) ама нали се сещаш какъв ми е шанса да намеря купувач?

А това че продачите определяли цените иди го обясни на тези в УС дето в Сан Франциско и ЛА цените падат с по 15 процента на година че те явно не разбират.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 14:54:03
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> драгула писал:
>
> >Това много пъти съм го казвал. Цените ги
> качват КУПУВАЧИТЕ. Не продавачите, а >още
> по-малко пък брокерите.
>
> Нов опит за пренаписване на основите на
> икономиката. Цените се определят от търсенето и
> предлагането. Ако няма търсене няма и цени.
> То и аз продавам семки по 20 милиона евро пакета
> (един да продам и съм оправил правнуците...) ама
> нали се сещаш какъв ми е шанса да намеря купувач?
>
> А това че продачите определяли цените иди го
> обясни на тези в УС дето в Сан Франциско и ЛА
> цените падат с по 15 процента на година че те явно
> не разбират.
>
Куку май не си прочел внимателно това, което съм написал.
Цените ги качват КУПУВАЧИТЕ
Kупувачите търсят. Има ли купувачи, има и търсене. И цените растат.
Няма ли купувачи, няма и търсене. И цените падат.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-03-26 14:59 от dragula.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход