Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:07:47
представям си БНБ да почне да покрива загубите на банките в Бг от кредитите. И с какво? А да забравих, с инфлирани левчета ... щото резерв в евро няма да има...

между другото и клаузата че банката гарантира вложенията на гражданите до определен размер е поджедаща: гарантират се вложенията само в лева и гаранцията е като се пусне печзтницата в лева, т.е. печатане на левчета за който няма покритие в евро.. Добре че тогава вече няма да има валутен борд защото би паднал автоматично при горната ситуация.

Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:07:50
Идеята е че цените на имотите или вървят нагоре или вървят надолу. В която и посока да тръгнат нямат спиране. А 40% - 50% са възможни но за поне 2 години. Виж че дори борсочият балон не се пръсна от веднъж. Ще му трабва поне още месец акциите да достигнат пазарната си цена от преди 2 години.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:10:38
те борсите сами ще се оправят...
А че ще има изгорели инвеститори-това е явно. Естествен подбор... winking smiley
Мен малко (всъщност много) ме е яд на финансовия министър-как не можа да види по-далеч от носа си-на къде вървят нещата и вместо да го остави тоя излишък като глътчичичица въздух-те го издухаха.
Сега какво-започне ли криза в БГ-строителството и то ще изчезне като миналогодишен сняг с него и цялата икономика (където другото освен строителството е подробност от пейзажа) ще рухне...
А ако случайно нещичко остане-то изцяло ще посивее...
Лошо...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:14:17
абе да падне борда и да изкарат жилищата на кредито баламурниците пък ще видим с колко ще паднат цените и кой ще купува.

При падането на борда цялата икономика отива на кино а с натрупаните дисбаланси и при кредитната криза в световен мащаб направо ще ни отнесе тайфуна.

Не дай боже да почнат да фалират и банки и гледай какво става, никой една стотинка няма д отпусне на БГ а при този дефицит във външната търговия (10 милиарда евро прогнозни за тази година) направо ще се минава на фотосинтеза.

Пазара на НИ в Бг е в застой от началото на годината, направо е виртуален, всеки вдига цените а сделките намаляват с всеки ден.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:16:49
борда трябваше да бъде отменен пред 3-4 години и да се премине към плаващ курс на лева. Сега е вече много късно. Индикациите за огромен външнотърговски дефицит започнаха от 2002-2003 като от 6 процента тогава се стигна до 21 процента от ГДП за 2007, тази ше е 30.

Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:35:28
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> не знам откъде ги изкара тези резултати за спада в
> УС, за тази година пргонозата според Мерил Линч е
> 15 процента спад. Общият спад (докато се усети
> дъното) ще е около 40 процента. Може да стигне и
> 50.
Ами,не е от български анализатор. Писала съм кой го е обявил. Намери го,може и да го познаваш............
Не ме интересува на този етап Мерил линч какво пророкува,след като самата тя се засра качествено. Интересува ме,след като в момента е толкова спадът, защо всички "специалисти" като теб,сте решили че при нас щял да бъде огромен? Или всички сте вперили облъчен поглед в Мерил линч?


> Та не става дума за пикливи 7 процента а спадът в
> Бг няма да е с 50 ами със 70 процента и повече.

Остава да обясниш защо ?
Дали защото,за разлика от САЩ,сме в борд и не можем да печатаме пари?
Дали защото,за разлиска от САЩ,процентът на хората с ипотеки е нищожен?
Дали защото,за разлика от САЩ,% на взелите кредит за първо жилище,в което да живеят е преобладаващ?
Дали защото,за разлика от хамериканеца,българинът хляб исол ще яде,входове ще чисти и цялата рода ще впрегне да помага,но домът си ще изплаща?
smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:42:29
е кво като стане еврото 4 лева-ще намалее ли дефицита ?
Не ми се вярва. Потреблението няма да падне-ще почнат социални бунтове, ще вдигат заплатите, ще почне едно печатане, печатане...
Всичко ще се обърне с главата надолу...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-22 22:47 от Naskata.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:53:30
avatar
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> е кво като стане еврото 4 лева-ще намалее ли
> дефицита ?
> Не ми се вярва. Потреблението няма да падне-ще
> почнат социални бунтове, ще вдигат заплатите, ще
> почне едно печатане, печатане...
> Всичко ще се обърне с главата надолу...

Може,но ако когато влезем в Еврозоната, променят съотношението лев-евро. Или ако премахнат борда. Което МВФ не би позволило,защото непрекъснато се тупат в гърдите каква макроикономическа стабилност е постигнала страната ни,благодарение на него. И ЕС няма да е във възторг от страна-членка в ситуация ала 1997г.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:55:44
Всеки сам взема решение, как да постъпи и от чий съвет да се поучи и аз искам да благодаря на Асен и кики, за усилията им да хвърлят малко яснота, относно състоянието на БГ икономиката и това, което я очаква. Живи и здрави да сте момчета.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
22-03-2008 - 22:57:15
Е това, Ками, е 1000% сигурно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход