Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 21:25:18
Понеже почти винаги съм опонирал на Камелия, (лесно може да се провери) счетох че няма да е коректоно да си мълча, когато е права. А в последния случай считам, че е права.
Вярно е, че има агенции, които качват цената, както е вярно и, че има всякакви хора.
Но dival , ако имаш някакви съмнение, просто поискай от агенцията да водиш директно преговорите с купувача. Едва ли агенцията ще има нещо напротив, след като си подписал съответните документи - нейния интерес е да има сделка - другото са празни приказки...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 21:25:41
Princess Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия от това което си написала става ясно
> следното:
> цената се оферира от АНИ - каква е гаранцията че
> това е цената която търси Продавача? За мен
> никаква, щото на всеки е известно, че АНИ освен
> комисионната която прибира от сделката си слага и
> горница. Това вече някой го даде като реален
> пример! После купувача си е прав да си казва цена
> която той смята че е справедлива за имота т.е.
> иска дискаунт. Дали това е съобщено на Продавача и
> то как точно и коя цифра е под голям въпрос?
> Има една култова реплика от един български филм -
> За да получиш трябва да дадеш! Крайно време е
> всички да го разберат. Не може и един лев разход
> да не направиш, а парите да ти капят ей така от
> небето!
> Просто много кофти скочи на Дивал и честно казано
> ме подразни, затова се обръщам към теб лично и
> смятам че с горните ти изказвания закопаваш още
> повече и без това лошия имидж на брокерите!


Princess, в контекста на това, във форума на инвесторчето попаднах на една препратка към интервю на една мацка (с извинение), директор на "стабилна" АНИ.Лично аз се изумих от коренно противоречиви мнения изказани в това интервю.То всичките и тези са взаимно опровергаващи се.Представи си, че и това е ДИРЕКТОР на АНИ :} можем да си направим сами заключенията.Аз направо нямам думи eye popping smiley
Ето и цитата:
"Хайде да видим на колко места куца логиката на този "Изпълнителен директор на компанията за имоти "Ера България" АД" и колко противоречиви мисли изказва.
[pazari.dnevnik.bg]
Да включвам ли брояча?"
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 21:47:52
майко милааааааааааа..
най ме кефи:ИМОТА Е ЛИКВИДЕН АКТИВ.тая жена явно въобще не знае кво означава ликвидност.....чула,недочула....
за такива,които си мислят,че имота е ликвиден актив,за тях той ще се превърне в ЛИКВИДИРАЩ актив.............
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 22:01:19
avatar
Princess Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия от това което си написала става ясно
> следното:
> цената се оферира от АНИ - каква е гаранцията че
> това е цената която търси Продавача? За мен
> никаква, щото на всеки е известно, че АНИ освен
> комисионната която прибира от сделката си слага и
> горница. Това вече някой го даде като реален
> пример! После купувача си е прав да си казва цена
> която той смята че е справедлива за имота т.е.
> иска дискаунт. Дали това е съобщено на Продавача и
> то как точно и коя цифра е под голям въпрос?
> Има една култова реплика от един български филм -
> За да получиш трябва да дадеш! Крайно време е
> всички да го разберат. Не може и един лев разход
> да не направиш, а парите да ти капят ей така от
> небето!

Ще се опитам да ти обясня и ако добронамерено го прочетеш,ще видиш логиката.
Целта на Продавача и АНИ е една и съща- да продадат. Затова АНИ няма никаква изгода от прекалено висока цена- имотът става непродаваем. А АНИ харчи пари да го рекламира. Не само това- АНИ се издържа с парите,получени при сключени сделки. И всеки месец има разходи,както всяка друга фирма. Хората,които работят там имат семейства и деца като всички други.
По-често срещано е АНИ да възпира прекалено големите апетити на собствениците,които в повечето случаи определят цените на принципа"Един комшия продаде за толкова,та и аз така....."!
Взимането на "горница" може да се случи само с активното съдействие на някой,упълномощен от съсобствениците да продава. Тогава той играе с АНИ и ощетява роднините си. А вариантът "не те интересува за колко ще го продам" върви при хората от село,които продават земеделските си земи.
При всички случаи,за една сделка трябват двама.
Няма начин АНИ да даде отбивка от цената без да знае продавача. В повечето случаи,отбивката е извоювана от АНИ с много обяснения и съпоставки. Тук чакам реакция от продавачите,които да решат,че АНИ защитава само интересите на купувачите...........
Що се отнася до мнението ти,че АНИ няма разходи,а само прибира- помисли,има ли на света фирма,в който и да е бранш,за която това да е истина?
Че си далеко от бранша-разбирам...........но ако искаш да научиш нещо,няма проблем!


> Просто много кофти скочи на Дивал и честно казано
> ме подразни, затова се обръщам към теб лично и
> смятам че с горните ти изказвания закопаваш още
> повече и без това лошия имидж на брокерите!


Интересно,стана ти кофти,че реагирах на Дивал,който сложи под ножа и мен? Само защото говори неопределено и в множествено число,аз нямам причина да се чувствам засегната?
При това,зададох му точни въпроси,на които отговор не получих.Дадох му точни разяснения и исках да поговорим за "културата на купуване на имот". Пак нищо,освен обидата,че за мен усмивката и щастието на детето се измервали в % комисион,пък той- праведен отвсякъде....
Помисли! Мисля си,че двойния аршин не е от полза.......
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 22:04:37
Hужнo e дe ce дaват пpимepи нa "Kупувача" и "Продавача" kak дa ce пpeдпaзи oт броkepcka измaмa. Oт мeн: (1).внимaваитe kakвo paзпиcватe.(2)He бъpзaитe!(3)Hиkoгa нe вяpвaитe нa броkep........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-28 22:09 от gorje.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 22:23:30
avatar
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Hужнo e дe ce дaват пpимepи нa "Kупувача" и
> "Продавача" kak дa ce пpeдпaзи oт броkepcka
> измaмa. Oт мeн: (1).внимaваитe
> kakвo paзпиcватe.(2)He бъpзaитe!(3)Hиkoгa нe
> вяpвaитe нa броkep........

Аз бих дала пример как да се предпазят от ВСЯКАКВА измама.
И бих им напомнила,че брокера има работно място,където винаги могат да го открият. Че винаги могат да сключат договор с подпис и печат.........
А ти,щом толкова си наясно с брокерските измами,започвай с уроците- ще ми е интересно......... smoking smiley

Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 22:38:26
Мене само Адрес ме караха да им подписвам договор(за продавач) но аз категорично им отказах да подписвам каквото и да е след като споменах на брокерката че много добре знам за някой клаузи в договора които те задължават да работиш само с тях и дори да си продадеш сам имота ще им дължиш неустойка.Тя ми каза че вече нямало такава клауза ,имало навремето нооооо така и не ме потърсиха да подписвам договор(защо ли???),а обявата си е пусната в сайта им .
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 22:38:30
Камелия Написал:
И бих им напомнила,че брокера има работно място,където винаги могат да го открият. Че винаги могат да сключат договор с подпис и печат......... .......................................................
gorje: HO тoзи договор зaщитaвa caмo интepecитe на брокера . A HA "Kупувача" и "Продавача"?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 22:49:23
здравеите мом4ета и ти камел4е..спецялно за теб и цитатите които вадиш ще кажа за седемнадесети път.....имотът е ..повтрям бавно имотът е за тотален ремонт...и то4но за това ми беше моята оферта с 4000 е по надолу и не защото скъпа камел4е не мога да си позволя пове4е....ето ти и новата оферта от днес от мои познати които са ани-същия раион ново строителство с 20кв.м пове4е на цената която искаха за предниа 30 годишен...е камел4е клиента пак се оказа прав....за справка мом4ета специално проверих в добри4 има регистрирани 140 ани...е едва ли работят пове4е от 40 но както и да е..зна4и раиона е доста атрактивен относно зем.земи и парцелите около морето както и селските къщи4ки които не са скъпи ...за апертаменти сега малко се сблъсках но вървят евтините панелки...за много хора от форума този град е забравен но за мен не е така е аз не живея постоянно тук....7-8 месеца живея краи морето но все пак зимата изкарвам в добри4 .....ами да ви кажа не е идеално лошо....ако искате инфо ще давам не е проблем...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 23:01:43
avatar
Dimitrov... Написал:
-------------------------------------------------------
> Мене само Адрес ме караха да им подписвам
> договор(за продавач) но аз категорично им отказах
> да подписвам каквото и да е след като споменах на
> брокерката че много добре знам за някой клаузи в
> договора които те задължават да работиш само с тях
> и дори да си продадеш сам имота ще им дължиш
> неустойка.Тя ми каза че вече нямало такава клауза
> ,имало навремето нооооо така и не ме потърсиха да
> подписвам договор(защо ли???),а обявата си е
> пусната в сайта им .
>


Добре,хайде да поразсъждаваме. Не искаш да подпишеш договор,като се позоваваш на клауза,която не ти харесва. Първо,винаги можеш да поставиш и свои искания,за да се постигне съгласие. После,непрекъснато се дава за пример САЩ и другите страни,но там никой не поема да оферира без договор. При това,продавачът плаща предварително сума за рекламата,която е фиксирана като времетраене. И ако не стане продажба в този срок,цената трябва да се коригира надолу. Не се ли съгласи,не преподписва и е свободен да прави каквото иска.
Разбира се,никой не го санкционира ако работи и с друга фирма,стига да има пари да плаща и на нея за реклама. Просто е,но на нашите продавачи не им изнася-къде по-хубаво е да видиш 10 АНИ,предлагащи имота ти на 10 цени- пък който "клъвне"....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход