Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 16:33:24
r_stoma е напълно прав, Камелия. Аз може да мога да си позволя нещо, но може би не смятам, че струва толкова. Нормално е купувачът да се опитва да смъкне цената, а продавачът да се опитва да продаде на максимална цена.

Боби, сори че така се намесвам, ама за първи път срещам думата "царевичак". Какво е? Питам само от любопитство. Благодаря.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 17:07:50
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, купувача има право да иска отстъпка от
> цената. То затова се ходи на оглед - да се види
> състоянието и да се направят коментари. Това не
> значи, че клиента не може да си позволи повече, а
> че няма да даде повече за съответния имот. Като
> знам аз като купувах, на какви коптори им викахте
> (брокерите) лукс - не се учудвам че човека иска
> отстъпка. Аз като продавах, също отстъпих от
> първоначалната цената. Това са нормални неща -
> обикновено продавача иска повече от реалното, а
> купувача иска да купи максимално евтино.


Абсолютно съгласна съм с теб по принцип.
Струва ми се,че не си разбрал същината на спора ни. Ето фактите:
- според купувача,цената е добра за района
- въпреки това,продавачът прави отстъпка от 1500
- "Купувачът",обаче иска да свали 4000.
- Обвинява агенцията,за която признава,че се ползва с добро име,че не била уведомила продавача за исканото намаление от 4000. /Разбира се,не си задава въпроса,кой тогава му е направил отстъпката от 1500/.
Сега,при тази яснота,какво ще кажеш? smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 17:23:09
Камелия от това което си написала става ясно следното:
цената се оферира от АНИ - каква е гаранцията че това е цената която търси Продавача? За мен никаква, щото на всеки е известно, че АНИ освен комисионната която прибира от сделката си слага и горница. Това вече някой го даде като реален пример! После купувача си е прав да си казва цена която той смята че е справедлива за имота т.е. иска дискаунт. Дали това е съобщено на Продавача и то как точно и коя цифра е под голям въпрос?
Има една култова реплика от един български филм - За да получиш трябва да дадеш! Крайно време е всички да го разберат. Не може и един лев разход да не направиш, а парите да ти капят ей така от небето!
Просто много кофти скочи на Дивал и честно казано ме подразни, затова се обръщам към теб лично и смятам че с горните ти изказвания закопаваш още повече и без това лошия имидж на брокерите!
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 17:27:32
Всяка цена при преговори може да се движи и нагоре и надолу. Всяка ситуация е специфична. Не знаете как стои имота на общия фон на предлагане. Не знаете нуждите продавача и срока, в който трябва да се продаде имота. Така че може да се иска и повече от 4000 евро отстъпка, може да се окаже, че и 1500 евро е прекалено щедра отстъпка.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 17:33:39
Като стана въпрос за брокери на НИ мога да напиша разказ.Тъй като в момента съм в ролята на продавач се нагледах на какво ли не.
Някой АНИ ми звъняха само на домашния че и се сърдеха че не съм вдигал при условие че ми имат мобилния.Друг пример ще се ходи на оглед от АНИ искат Аз да ги закарам с клиентите със личния си автомобил-това вече беше върха на нахалството,и тнт.Искат АНИ без да вкарат лев да вземат тлъсти комисионни,то всеки го иска ама номера вече все по трудно ще минава.И затова моето мнение за АНИ не е добро.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 17:42:06
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Всяка цена при преговори може да се движи и нагоре
> и надолу. Всяка ситуация е специфична. Не знаете
> как стои имота на общия фон на предлагане.
Не
> знаете нуждите продавача и срока, в който трябва
> да се продаде имота. Така че може да се иска и
> повече от 4000 евро отстъпка, може да се окаже, че
> и 1500 евро е прекалено щедра отстъпка.

Не знам вече как да реагирам! Някой прави ли си труда да прочете и запомни фактите и да ги коментира?

Знам,че е по-лесно да се говори "по принцип",но ползата е никаква. Виж това,в червеното.
Знае се. И това ми се ще да се коментира,за да има полза за всички,които в даден момент ще се окажат купувачи или продавачи. Цели книги има написани за това- но не са преведени тук,защото българина от всичко разбира- политика,футбол,НИ..........и каквото се сетиш.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 17:53:09
Имотът е в Добрич.
За колко реални сделки в Добрич имаш информация.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 18:54:54
>Имотът е в Добрич.
>За колко реални сделки в Добрич имаш информация.

именно. 0. сигурно толкова са реалните сделки в последниет 5 години.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 20:59:41
avatar
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Имотът е в Добрич.
> За колко реални сделки в Добрич имаш информация.

Това,че аз и ти нямаме информация,не значи че там не живеят хора и че градът е умрял. Самият кандидат-купувач дава сведения за пазара там,но няма кой да го чуе........
Както и да е,Куку понеже е специалист по всичко в България,ти каза-0. Приеми го за вярно и нека пишман- купувача да живее с мисълта,че ще му подарят жилището........
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 21:22:52
ти ходил ли си изобщо в Дорбич, особено последните 15 години?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход