Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 13:40:46
Камелия - такова отношение на агенция към клиент дошъл с пари, смятам че е малко казано смешно. Май агенциите нещо посвикнаха много да лапат и си мислят че това вечно ще продължава! Тези приказки ги говориш тук на клиент който нали знаеш приказката за него - винаги е прав! като е с парите в джоба той е господаря, дали 4 000 евро при тези цени са голяма сума, аз не мисля още повече като се има предвид голямото предлагане. Вярно е че има продавач, ама ми е ясно и пред него какви ги говорите. Ами ще ви се наложи малко да посмъкнете от 6% на сделка и да сте доволни дори и на 1 %, щото хората тези пари не ги намират на улицата и не са длъжни да хранят някой, който работата му е само по телефона да говори, че и да държи тон и да се прави на важен!
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 14:45:22
Бecпopeн фakт e че многo oт агенциите зa НИ се oтличaват c oгpoмнo бeзхaбepиe.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 20:50:58
това исках да кажа не стига 4е дори не се опитват да ислушат купува4а ами даже и тон държат..а предполагам 4е са се разбрали с продава4а за някава горница и сега не искат да се простят с ниакои лев ..дори допускам 4е изобщо не са информирали продава4а 4е има интерес за неговия имот...а за мен това не е зашита на интерс на клиента независимо дали продава4 или купува4...такаааа камел4е....не клепам аз по форумите ..просто споделих нещо реално което ми се слу4ва ве4е втори-трети ден хем ми смешно хем ми е тъжно хем малко ме е яд..просто не е коректно а отстъпката която сум поискал изобщо не е голяма нито на фона на цената нито на фона на комисиона....е камел4е от мен по готов клент ....а колкото до филантропията...за някои от нас децата са радост и усмивките им не се измерват в %%%%%% clap:
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 00:43:27
avatar
Princess Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия - такова отношение на агенция към клиент
> дошъл с пари, смятам че е малко казано смешно. Май
> агенциите нещо посвикнаха много да лапат и си
> мислят че това вечно ще продължава! Тези приказки
> ги говориш тук на клиент който нали знаеш
> приказката за него - винаги е прав! като е с
> парите в джоба той е господаря, дали 4 000 евро
> при тези цени са голяма сума, аз не мисля още
> повече като се има предвид голямото предлагане.
> Вярно е че има продавач, ама ми е ясно и пред него
> какви ги говорите. Ами ще ви се наложи малко да
> посмъкнете от 6% на сделка и да сте доволни дори и
> на 1 %, щото хората тези пари не ги намират на
> улицата и не са длъжни да хранят някой, който
> работата му е само по телефона да говори, че и да
> държи тон и да се прави на важен!

Много си заблудена,Принцесо! И смешна. Клиентът е винаги прав,ако наистина е клиент,а не "турист",обикалящ имотите като на екскурзия,само защото не му взимат пари за огледите! С нищо не е показал,че е с парите в джоба и че има сериозно намерение да купува. Сам признава,че цената е добра за района. Сам признава,че продавачът е склонен да му направи отстъпка от 1500. Ако имаше толкова голямо предлагане,щеше да си намери жилище,което да е по джоба му. Но,явно няма. И както в приказката за лисицата и киселото грозде,си търси виновни. Лошото е,че такива "разбирачи" като теб,му припяват.
Нищо не ти е ясно,защото не си била продавач. Не си била и истински купувач,за да схванеш какво прави АНИ за клиента си. При това,наемането на посредник е доброволен акт. Никой никого не кара насила........
Единственото,което се върти в ума ти е мисълта за комисиона на агенцията. Което е достойно за присмех. Защото тук никой не те е питал,какво работиш и колко получаваш,за да решава дали е много или малко и дали си го заслужила.
И ти като другите критици много се пазиш да покажеш плода на труда си. Дали защото нямаш кураж ?
smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 03:25:22
камелия Написал:
> Много си заблудена,Принцесо! И смешна. Клиентът е
> винаги прав,ако наистина е клиент,а не
> "турист",обикалящ имотите като на екскурзия,само
> защото не му взимат пари за огледите! С нищо не е
> показал,че е с парите в джоба и че има сериозно
> намерение да купува......

По тази логика трябва да махнат всички витрини на магазините; на входовете да изискват извлечение от банковата сметка и клетвена декларация, че ще купиш нещо и чак тогава можеш да влизаш и да губиш безценното време на продавачките.. confused smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 08:12:48
камелия Досега само чета в форума обаче заради тебе се регистрирах.
1.Защо толкова те интересуват доходите на тези които пишат тука??
2.Пишеш че АНИ също искат да печелят от дейноста си ,съгласен съм с това няма лошо.Обаче излиза че повечето АНИ искат да забогатеят набързо,не да печелят
3.Аз ако дойда при теб като купувач какво трябва да нося служебна бележка за доходите+имотно състояние+извлечение от банковите ми сметки?
Само ще ти кажа един пример който ми се случи преди месец:
Обявил съм имот(Парцел) за продажба за 57 000 е. идват от едно АНИ с клиент(Руснаци) и отиваме на оглед .Всичо хубаво клиентите харесват парцела и АНИ искат 60 000 е.което е около 6% комисионна.Клиента казва за 58 000 го вземам обаче АНИ не сваля цената и нищо не стана.Ако бяха свалили 2 000 от тяхната комисионна и да говорят с мен да сваля 500 щяха да си тругнат с 1500 е .комисионна обаче не.Е това е лакомията искат с разход на бензин за 3 лева да искарат 3000 е.
В бъдеще ако реша да купувам ще избягвам АНИ защото от гледна точка на продавач видях за какво товарене на купувача става въпрос все пак не съм си спечелил парите от тотото
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 09:09:35
ЗА СВЕДЕНИЕ - ТАКА ПРАВЯТ УМНИТЕ ПРОДАВАЧИ :
Актуални цени на имоти в Бургас - ново строителство ж/к "Меден Рудник " -квартала е с отдавна изградена инфраструктура а новото строителство е в центъра му.
едностаен - 439 евро /кв.м
двустайни - 269 евро /кв.м
299евро /кв.м

399евро /кв.м
429евро /кв.м
439евро /кв.м
449евро /кв.м
455евро /кв.м
469евро /кв.м
475евро /кв.м
485евро /кв.м
тристайни - 419евро /кв.м
до 530евро /кв.м

Офисите и магазините в този район са между 650 - 750 евро /кв.м

И тези с цени търсенето е пак много слабо !!! smoking smiley

Чакам коментарите на брокерите - дали ще видим цени на 300евро /кв.м - ВЕЧЕ ГИ ВИЖДАМЕ и то в Бургас където цените са били винаги едни от най-високите за страната.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 10:10:06
do камелиа--уважаема камелия не е твоя работа кои какво работи и колко изкарва и дали еди кои си може или не може да си купи по каквато и да е при4ина..пазбирам 4е си АНИ и явно имаш много време за форума...дали имаш продава4 или купува4 е все клиент ..на предишната страница имаше пример как 4овека не е могъл да си продаде парцела заради лакомия на АНИ.... никои не спори 4е агенциите трябва да пе4елят...нито споря колко....пове4е няма да обяснявам защтото мисля 4е не даваш достатъ4но компетентни отговори а просто търсиш повод за спор или грубо заяждане...и само за информация..рано рано оше около 8 .00 сутринта ми се обадиха за пореден път-защо ли? след като според теб не съм готов клиент.......а между другото ве4е имам две подобни оферти така 4е камел4е ....клиента ВИНАГИ е прав
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 15:35:18
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> do камелиа--уважаема камелия не е твоя работа кои
> какво работи и колко изкарва и дали еди кои си
> може или не може да си купи по каквато и да е
> при4ина..

Уважаеми псевдо-клиент! Що така се изнерви като проявих любопитство какво работиш и как си изкарал парите за апартамента? Не ти стана приятно,че ти се бъркам в работите. А ти защо непрекъснато гледаш в паницата на АНИ,вменяваш им в начин на работа собствените си измислици?
Или и ти като в поговорката за попа: "Не ме гледай какви ги върша,а ме слушай какво говоря"?

.и само за
> информация..рано рано оше около 8 .00 сутринта ми
> се обадиха за пореден път-защо ли? след като
> според теб не съм готов клиент.......а между
> другото ве4е имам две подобни оферти така 4е
> камел4е ....клиента ВИНАГИ е прав

Ами,обадили са ти се,защото продавачът е известен за интереса ти и разчита,че си обмислил предложението за отстъпка от 1500Е. Т.е., независимо от всичко,проявяват уважение към теб. Другите две подобни оферти са от други фирми,нали? Които не са запознати с мераците ти да ходиш на огледи на цени,които не можеш да си позволиш........но като им спретнеш пак искането си,ще разберат и те,че си "турист",а не реален и сериозен купувач! smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
28-03-2008 - 16:04:18
Камелия, купувача има право да иска отстъпка от цената. То затова се ходи на оглед - да се види състоянието и да се направят коментари. Това не значи, че клиента не може да си позволи повече, а че няма да даде повече за съответния имот. Като знам аз като купувах, на какви коптори им викахте (брокерите) лукс - не се учудвам че човека иска отстъпка. Аз като продавах, също отстъпих от първоначалната цената. Това са нормални неща - обикновено продавача иска повече от реалното, а купувача иска да купи максимално евтино.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход