Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 22:03:35
Явно в България хората имат излишни пари.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 22:39:08
Погрешно си разбрал разказа , Naughty, човекът не е решил да си купи имот, защото не се нуждае от него. Просто човешко любопитство: Какво ще стане? Като малък не си ли опитвал да докоснеш за момент нагрятата плоча на печката през зимата само за да видиш какво ще стане? Човек не трябва да е икономист , за да си даде сметка че само от алъш-вериш и строителство икономика не става. Задаваш ли си въпроса защо бум-ът стана в строителството, а не , да речем в животновъдството, както е било преди мноооого години в Америка. Ние имаме всички условия за това. И пари дойдоха и.т.н.т. .
Колкото и да е добре материално човек в БГ (аз мисля че не съм зле) трябва наистина да има розови очила или никаква информация за съвременния свят , за да е оптимист за близкото бъдеще...
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 22:40:41
голям спор се води ....едни викат надолу ,други нагоре....аз днес се обадих на една агенция за жилище в близост до моето...разбрах цената и реших 4е мога да го купя и веднага по телефона поисках 4000 е отсъпка защото апартамента е за тотален ремонт...отказаха ми...след което 20мин по късно ми се обадиха и ми казаха-1500 е...но аз си настоявам за 4000....заради ремонт, догами и тн..дали няма да склонят на отстъпката???направо се 4удя...уж падат цените уж нямат сделки ...аз заявявам 4е ще подпиша предварителниа договор и пак тц...веднага след тази слу4ка ми се обадиха от три агенции без да съм си дал телефона...и ми казаха 4е имат не то4но това което търся ..но подобно и естествено даже по добро...е как .....утре о4аквам екшън...няма да се дам.....освен ако не ми доидат на цената която им предложих....как да постъпя -съвети?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 22:43:28
Ами парите са в тебе - ти си господар! Който е назор ще клекне!
Разликата в цената на един и същи апартамент между няколко агенции варира доста дори и в диапазон над 5 000 евро, а пък се и огледа виж дали няма да намериш сходно нещо за парите, които си готов да платиш!
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 22:56:47
да така е аз пиша това след като съм огледал и не искам да ми свалят цена в пъти а само колкото би ми струвала дограмата+паркета..и още дребни неща ...да не говорим 4е има да се прави баня...е въпросът ми е за тъп ли ме вземат агенциите след като не могат да проведат нормални преговори...и съм убеден 4е утре пак ще ми званят ...въпросът е дали да им вдигна......
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 00:58:33
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> да така е аз пиша това след като съм огледал и не
> искам да ми свалят цена в пъти а само колкото би
> ми струвала дограмата+паркета..и още дребни неща
> ...да не говорим 4е има да се прави баня...е
> въпросът ми е за тъп ли ме вземат агенциите след
> като не могат да проведат нормални преговори...и
> съм убеден 4е утре пак ще ми званят ...въпросът е
> дали да им вдигна......


В преговорите за една евентуална сделка освен купувач и брокер има и продавач... winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 02:03:01
ако действително си решил да купуваш и най-вече ако купуваш с 'инвестиционна' или спекулативна цел не си в час.

иди се прегледай, съвсем сериозно. да купиш в момента значи да платиш илюзорни цени (над върха на балона щото в момента сме във фазата на илюзиите/фантазиите).

Страничен въпрос: защо не купи прреди 3 години? Или точно сега ги спечели тези пари и искаш да ги профукаш веднага?

Или си мислиш че още ще скачат (тогава наистина имаш нужда от психиатър).
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 09:40:29
До Дивал-Зависи каква е офертната цена спрямо район ,локация и т.н.Ако е завишена сваляй.Ако не, то ще го купи някой друг.Всъщност в сделката има и продавач ,както ти каза колегата.А и този продавач гони интереси.. smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 10:22:08
цената за раиона е приемлива..не искам да купувам с никаква спекулативна цел ..имам жилище120кв.м в близост и 4акам още едно дете и за това е каламбура..разбирам 4е има и продава4 и агенцията триабва да покрие интереса и на джете страни но едва лиму се обаждат всеки ден за имота...абе те си знаят,аз не свалям цена искам отстъпка 4000е които да ми покрият 4аст от ремонта това е....ако бях тръгнал да се пазаря щях да свалям мн. пове4е...живи здрави
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
27-03-2008 - 10:43:00
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> цената за раиона е приемлива..не искам да купувам
> с никаква спекулативна цел ..имам жилище120кв.м в
> близост и 4акам още едно дете и за това е
> каламбура..разбирам 4е има и продава4 и агенцията
> триабва да покрие интереса и на джете страни но
> едва лиму се обаждат всеки ден за имота...абе те
> си знаят,аз не свалям цена искам отстъпка 4000е
> които да ми покрият 4аст от ремонта това е....ако
> бях тръгнал да се пазаря щях да свалям мн.
> пове4е...живи здрави

Мисля си,че и на теб ти липсва "култура на пазаруване". Имаш оферта,имаш цена. Знаеш в какъв вид е имота. Ако сериозно искаш да купуваш,не би тръгнал с предварителната нагласа за толкова голяма отстъпка.
Не виждам причина в увереността ти,че ако се пазариш ще свалиш много повече. Не си на Капалъ чарши. Нямаш сведения за това,че продавачът е на зор,нито че е филантроп.
Още повече,ти самият казваш,че цената на имота е приемлива за района.
И след всичко,ще плюеш пак и агенциите,и собствениците.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход