Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:28:16
Днес гледах в билата - олио 2 литра 8.99 лева.
Има ли въобще някъде другаде такива цени???
Продавачо, какво ще кажеш по въпроса?
Вече и кафенцето на клекшоповете е от 50 стотинки на горе.
Сърбаш ли си го с кеффф...?

Само да кажа, че разходите ми за данъци и осигуровки от началото на 2008 се увеличиха с 25%.

България вече е държавата с най-високите цени в Европа.
Да ни е честито!!!!


Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:28:36
> Доколкото разбирам разказа:
> 1) Човекът решава да купи имот.
> 2) Оказва се, че му е скъпо (респективно вноската
> му е висока).
> 3) Решава да се откаже.
> 4) За утеха решава също, че се очаква крах.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-26 21:28 от naughty.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:35:28
Сивата икономика е толкова силна ,че спрете с прогнозите знаете ли колко взимам ,а всъщност колко получавам не знаете.Ако не беше сивата икономика нямаше да работя.Кажете ми една причина да не съм в сивата икономика.Знам само че ще зимам пари на черно за да мога да си плащам за лекар,да не храня мангалите,да си карам спортната кола,да си поддържам лозовия масив и да си пия домашно винце,да купувам каквото си поиска жената и да не робувам на Първанчо,Станишко и Доганчо.Борда да пада се ми е едно еврото когато падне ще му мисля носил съм цимент , но съм си и почивал на сянка ,държа само на приятелите си.Аз съм най големия селянин.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:41:53
краха на НИ, колапса на лева, строителството и спиралния ефект със свиването икономиката сами по себе си ще са унищожителни.

някой замислял ли се е какво ще стане със софийската борса при предстоящия крах на компаниите инвестирали в имоти? Индекс от 300-400?
колко пари (на хартия) ще се изпарят?

Като се замисля обаче как в Бг почти всякакво производство изчезна, остана само едно строителство, юрнаха се хората да харчат като са световно, всички пари се изляха в имоти, инфлация, всичко супер скъпо. Замислил ли се е някой като се развихри кризата откъде ще дойдат парите да пазаруваме всичко суперскъпо с евра отвън при тези натрупани дългове и невъзможността те да се обслужват?

Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:45:34
Собствено производсво е решението.За да бъде лева валута ,това и децата го знаят.Колкото повече произвеждаме и колкото повече изнасяме по добре.А ние "кво" само продаваме земята си и "серем лайна" .Извинявам се за израза.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:46:28
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> Не бе , Селяк,
> нямам кредити,просто се опитвам да мисля на глас
> какво ще стане при падането на борда със
> строителния бизнес. Както виждаш не коментирам
> бъдещи трудности на арендатори в Добруджа-живи и
> здрави да са ни.


То строителния бизнес и без да падне борда пак му се пишат черни дни. Тук някои от хората предричат, че при спичане на пазара цените на НИ ще паднат с 20-40%. Истината е, че няма такова нещо, при спичане на пазара просто няма сделки, никой не купува и всички чакат по-ниски цени. Разбирам с 10% по-ниски цени, но да остане същия обем сделки. Някой може ли да ми каже какви са цените в Банско? Ще ви кажа - средни цени 0,00, защото просто няма сделки. Иначе дори е здравословно да има известно разчистване сред строители и предприемачи, поради простата причина, че там над 50% от играчите са съвсем случайни и нямат нищо общо със сериозния строителен бизнес.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-26 21:48 от Селяк.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:49:44
аха, в Бг нямало да има спад на цените а в УС - 11 процента само за 1 година. що не ги разясниш тези теории на американците?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:50:36
[www.businessweek.bg]
ето ви една интересна статия по въпроса за имотите, не само жилищни, но и офисни площи и търговски. Ако някой е от В. Търново нека каже какво става с техния мол че ще го продават, не са ли заети всичките търговски площи, няма хора да пазаруват ли?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:52:48
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> краха на НИ, колапса на лева, строителството и
> спиралния ефект със свиването икономиката сами по
> себе си ще са унищожителни.
>
> някой замислял ли се е какво ще стане със
> софийската борса при предстоящия крах на
> компаниите инвестирали в имоти? Индекс от
> 300-400?
> колко пари (на хартия) ще се изпарят?
>
> Като се замисля обаче как в Бг почти всякакво
> производство изчезна, остана само едно
> строителство, юрнаха се хората да харчат като са
> световно, всички пари се изляха в имоти, инфлация,
> всичко супер скъпо. Замислил ли се е някой като се
> развихри кризата откъде ще дойдат парите да
> пазаруваме всичко суперскъпо с евра отвън при тези
> натрупани дългове и невъзможността те да се
> обслужват?
>
>


Фалити бе КУКУ, за тази работа си има фалити. При това са абсолютно полезни и здравословни. Фирми с ниска производителност, скапан мениджмънт и немотивирани работници просто трябва да пускат кепенците. Масларова иска внос на работници, защото виждаш ли БГ служителите били скъпи и на великите бизнесмени не им излизат сметките, ами да затварят, просто и ясно е.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
26-03-2008 - 21:58:01
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> аха, в Бг нямало да има спад на цените а в УС - 11
> процента само за 1 година. що не ги разясниш тези
> теории на американците?


В УС има пазар, а тук е нещо пазароподобно. Да ще има офрти с 11% по-ниски цени, ама само оферти. Все пак цените на НИ се определят от сделките, а не от офертите. Замаца ли се пазара просто ще спре. Лично аз съм го виждал това в Гърция през 92-93 - сделки с жилища 0. По-ниските цени станаха факт едва след година, година и половина - тогава и тръгнаха пак сделките.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход