Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 10:57:03
Ами виж каква е инфлацията в еврозоната, от както се вързахме към еврото и каква е в България и сам ще разбереш. Освен това, доколкото знам Европейската централна банка и МВФ натискат. Нашите се дърпат, щото това означава не с камъни да ги гонят от парламента, както беше 97-та, ами направо един жив от тях да не остане, което означава, че ако ще става нещо такова ще бъде след изборите за НС. Ако натискът от ЕЦБ и МВФ е много силен, може предсрочни избори да направят, въпреки, че не виждам за кога вече.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 11:36:05
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Да бе - щото инфлацията там била такава, а тука
> еди-каква си - и хайде да отменим борда...
>
> То така се отменя.
>
> п.с.
> А, че лева е надценен е ясно...


Надценен е и продължава все повече да се надценява при този курс. И какво да се прави е въпросът?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 13:00:43
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> Моята скромна прогноза е за отменянето на валутния
> борд и инфлирането на лева до 10 Януари 2009.
>
> Може да се случи и доста по-рано...
>
>
>
>
>


И поради какви причини?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 13:53:53
Пет банки вече взеха решение да увеличат лихвите по кредитите си през февруари и март. Това са Булбанк, РББ, ОББ, СИБанк, СЖ Експресбанк и Пощенска

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 14:26:25
Денонощно строителство в София

Добри новини, балонът няма да се пука скоро. Никой не бърза да завърши строежите защото знае, че колкото повече се забави на толкова по-висока цена ще продаде. :}
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 14:54:30
Банално и просто ,но повтарям:Цените на имотите няма да се съборят..никога в големите градове....И не ме слушайте мене. Базирайте се на фактите..И НА СТАТИСТИКИТЕ.Направете извадка назад във времето и погледнете напред в бъдещето.Драстично вдигане на цените също не.ДА се надяваме ,че пазарът ще се успокои..при настоящите нива. smoking smiley smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 16:51:49
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> И кой според вас ще тръгне да сваля борда? Тези,
> които са на власт и от които зависи ли?
>
> Ами нали те ще си тръгнат с него!
>
> И сигурно мислите, че това е едностранно
> решение... от наша страна.
>
> Някоя вечер Станишев спал на отворен прозорец и на
> сутринта решава - КРАЙ НА БОРДА! Така става то...


Нали точно това ти писах по-горе- МВФ и ЕЦБ настояват за свалянето на борда. Нашите естествено се дърпат, поради гореописаните от теб причини smiling smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 16:56:18
radena, откъде чу това? Аз знам, че трябва 2 или 3 години да имаме инфлация под 3% за да падне борда и това е изискване на МВФ и ЕЦБ. Защо реши, че те натискат за падане на борда?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 17:09:35
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Денонощно строителство в София
>
> Добри новини, балонът няма да се пука скоро. Никой
> не бърза да завърши строежите защото знае, че
> колкото повече се забави на толкова по-висока цена
> ще продаде.


Не само това! От две места вече,при обявена примерна цена за жилище,инвеститорите отказват да продължат преговорите,както и да обявят каквато и да е цена. А клиентите ми вече са спазарили "стария" си апартамент.........
Това дали е индикация,че се канят да намаляват цените,или че нямат клиенти?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
21-03-2008 - 17:22:11
Камелия, ти си умно момиче и разбираш какъв е проблема - непрестанния хор, че цените ще растат, та оттам и лакомията. После може да не знаят какво да правят с парите - едва ли ще ги внесат в банка при тази инфлация и се страхуват да не загубят. Мои пък познати ( две семейства) се отказаха от покупка при тези цени. И в твоя и в моя случай няма сделки, което е лошо за вас. В общ интерес е истерията да спре с малка корекция надолу и после да си растат цените с темпа на инфлацията. Ама като знам какви сме паникьори, току виж станал някой гаф.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход