Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 02:25:02
клара и как тъй съм ти познат от 3 години а никога не съм ти виждал ника на форума? Ти да не си преродената Джоан, нещо изчезна напоследъка, не знам дали не са я уволнили...

И тези писания с по 4-5 ника на хора пищещи в абсолютно един и същ стил, имащи едни и същи аргументи и линия на поведение...

не знам, да нямат на този сайт щатен писач по форумите (може да и парт тайм...) да разпалва интерес съм сайта и НИ в Бг?

------------------------

Знаещ, привет пич.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-03-20 02:35 от kuku987.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 03:35:46
камелия Написал:

> Защо е толкова трудно да говорим за нещо,без да се
> отплесваме в страни?
> Асен твърдеше,че в това опасно време,не бива да
> държиш пари в банка,не бива да си купуваш имот.
> Добре било да "затвориш" парите в злато. Но пак
> той обясни,че златото се покачва в момент на криза
> и спада след това. При имотите е обратното,затова
> попитах,все пак няма ли да се "спасят" по-добре в
> имот,/който и да дадеш под наем,пак ще капе по
> нещо/, защото не съм чула по света да има
> държава,в която след спад,НИ да не са се вдигнали
> 5-10г.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
до Goro и Камелия:

Камелия,някой беше казал(не мога да намеря къде),че не трябва да се държат пари в банка,защото лихвите били ниски.тва не е верно-в бг лихвите са най високи сигурно от целия свят по депозити във валута.имам предвид,че е опасно да се държат заради опасността от срив във банковата система.теб ако не те е страх-банките дават добри лихви и слагай ги там,в момента няма да направиш профит по голям в бг условията.
за златото-казвам ,че тва е стандартна застраховка при криза,но според мен тази криза е различна от нормалните.обяснявал съм преди най обстойно на Явор по тези форуми.
аз лично нямам нищо в злато-а то се е качило с над 50% откакто почна кризата в началото на септември. явор го подхвана към ноември и е на 30% далавера спрямо долара.ако е купувал в евро-около 15-20%.
мен лично ме е страх да пипам злато,макар и всички анализатори само за тва говорят.както виждаш до сега не съм прав.
но за да рискувате в скъпоценни метали е важно да гепите началото на дадена криза,когато е евтино да се влезе.
подобно е с имотите в бг-ако купите злато на тези нива и кризата се окаже само от страх и утре се поуправят нещата-златото ще се срине за отрицателно време и тези пари ще отидат главно в американската борса.
така че ако не искате да поемате какъвто и да е риск и преди го споменавах-направете си дивесификация(разнообразност)-малко евро,малко канадски долари,малко щатски и швейц.франкчета.
така ако една от валутите падне в следствие на кризата-парите отиват в другата валута,която се качва,дори и там да има криза.тва е закон от форексмаркета-парите(глобално) се въртят в единна система за търговия и като цяло-балансирате с диверсиране.

ако искате да поемете по голям риск-купувайте долари.долара е безумно подценен и рано или късно ще подскочи здаво.въпроса е кога ще стане.може да е до месец,може да е след 2 години.но не забравяйте,че има и риск от дълго чакане.
аз лично повече от половин година държа всичко в канадски долари-и съм го казвал по тези форуми още септември.
вече се чудя дали да обръщам в щатски и чакам рано или късно да играя срещу еврото и брит.паунд на форекс маркета.

до Горо-Горо еврото и паунда са безмислено надценени до абсурдно ниво.тва няма да е дълго.аз дори имам и резерви за далечното съществуване на еврото.ако нямаше опасност от дисбалансиране на европ.икономика и неправилно разпределение на средства,съм сигурен,че еврото щеше вече да е в историята.вече в тази криза единната валута наистина ще се почувства грешката в нейното съществуване.
и за тва ви писах-едни страни от ЕС се нуждаят от ниски лихви и ниска валута-други от обратното.европа не са като сащ с разпределение на икономиката и единно развитие от столетия.
ЕС-едни страни са силно производителни,други консумативни,трети с торизъм като приход и т.н.
англичаните много умно постъпиха,като не приеха еврото,а си запазиха валутата и централната банка-сега имат възможност да маневрират спрямо проблемите си и да се защитят до където могат.
в дългосрочен аспект-еврото най ще пати-те ще затънат от кризата най много и тепърва се почва.
докато американците до година -две и ще излезат от кризата(според мен).

в ЕС има криза,безработица и инфлация при забавена икономика и скъпа валута.тва са изкл.лоши показатели.
въпрос на време е да се подхлъзнат.а влезе и психическия ефект-щелия свят ще почне да шортва еврото за да направи печалба.

в сащ няма безработица-под 5%е.в ЕС има места с 15-20%..........
в сащ инфлацията е малка,Куку вика и че в канадата няма инфлация.в европата е яко нагоре.а при инфлация всички губят-въпроса е как по малко да се загуби.....



Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 04:03:12
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------

> Ако България беше нормална а не информационо
> затъмнена държава краха щеше да се развие преди
> година - година и половина. И най-вече балона
> нямаше да се раздуе толкова много. А сега просто
> ще отнесе държавата. И ще го усетиш много лично
> тогава.

100% съгласен с теб -политиците трябваше да предотвратят това с данъчни ограничения,такси за чужденците и най вече с помощ на медиите.
в сащ постоянно блъскава по медиите за балонирането и опасността.
в бг-обратното-надуваха балона-защо незнам.или са абсолютно некомпетентни и аматьори,или прекалено лакуми от късия прогрес и техни инвестиции в имоти.
кое е от тези погорните незнам,но знам,че сега и те ще си плащат за олигуфренията.
сигурен съм,че голяма част от управляващите са с инвестиции по морето,банско и софето.
ха да видиме на кой ще ги продадат.....на руснаците сигурно,така поне пишат по медиите.а да четох и че румънци и молдовци купували..........

някой тук по форумите днес спомена,че имигрантите щели да купуват
ъъъъъъ,нали мога да не се съглася с него?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 05:37:36
Асен :
Горо еврото и паунда са безмислено надценени до абсурдно ниво

Асене,
Не случайно те попитах - аз имам същото чуство. Само чуство - знаеш, че освен дето не се занимавам и не разбирам от финанси. Това наливане на пари от ЕЦБ също доста ме озадачи и никаквия му ефект по отношение на цената на долара. Живея и в едно ъгълче на Европа дето нещата са и по изкривени - а съм я обикалял почти цялата и ми правят впечатление огромните разлики в потребителските цени - в пъти!
Чудя се, да се доверя ли на чуството си - всичката ми бедност е в евро, та няма как и много да загубя - а твоите аргументи, тези които досега си изложил, са ми все още недостатъчни.
Ако имаш време и не те мързи позадълбай малко в темата - смятам на доста хора пишещи непишещи тук ще си полезен! Ако смяташ, че трябва да те правокирам с мнения от рода - "еврото никога няма да падне", за да имаш стимул - считай, че съм го започнал.
Пък ще черпим, дори и да сгрешиш!
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 06:32:47
goro Написал:
-------------------------------------------------------

> Асене,
> Не случайно те попитах - аз имам същото чуство.
> Само чуство - знаеш, че освен дето не се занимавам
> и не разбирам от финанси. Това наливане на пари от
> ЕЦБ също доста ме озадачи и никаквия му ефект по
> отношение на цената на долара.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Горо,за последните 4 години никой не разбира от финанси.през ден от 6 години насам слушам,че златото ще стане над 2000 долара другата година.другата година идва-нищо.едва сега дръпна нагоре и то мижаво спрямо прогнозите.
слушам по сателитното радио спор между известни икономисти-единия едно казва,другия противоположното.и като им слушам доводите -и двамата са прави и говорят логично и с арументи.....
и такива ги слушам също през ден.
никой нищо не знае кво става.гурута в икономиката грешат и те през ден.
последния по голям хит беше уорън бъфет-януари каза ,че е време да се купуват финансови акции....ако го беше послушал,сега щеше да си скубеш косите.....
а бъфет е гуруто на гурутата......думата му е закон за много хора.той рядко греши.

историята с ипотеките е нищо.тва е смешно.но вързването им в СИВ (СДО) доведе до недоверие между банките и липса на ликвидност.явно оттам идва и общ страх и недоверие.
теорията,която най ми допада на мен е,че има страх и недоверие и всеки си стиска кинтите и чака добри новини за да се включи.а те не идват.
всичко е нагоре с краката и надолу с главата.аз се канех да влизам на 12500 на доу джонс и добре че се размотках,че така щях да се налапам с акции на сити груп,че за месец и нещо щях да изгоря с почти всичко което съм изкарал миналата година от маркетите.
и са, като и беър стърн изплякаха-само за един ден 50% надолу.....
и ме е страх да пипам,макар и на ниски цени,които изглеждат примамливи за влизане.
и си мисля,че и много други хора разсъждават като мен и си държат кинтите някъде,или си чопкат крастата на форекс маркета.
и може би за тва теорията за всеобщ страх и изчакване най ми допада.защото аз съм един от стадото.
и ако тва е верно-един ден изведнъж всичко ще започне да цъфти-хората като си извадят кинтите и тръгнат да вкарват да правят-и ще се завърти колелото.
но за тва трябва силни добри новини-за да се преодолее страха и да надвие алчността.
и затва са и опитите на фед с драстични смъквания на лихвите,на които аз съм противник.защото вече няма на къде да смъкват-до лимита са вече....
и ако тези смъквания не помогнат-риска е огромен.а до сега не са помогнали.
и вчерашните не помогнаха -вчера борсата скочи веднага след смъкването,обаче днес-обратно в гъза......

и кажи ми как да ти кажа кога долара ще възвърне позиции и кога еврото ще се срине?
ако някой ти каже,че знае-само мога да ти кажа,че те лъже.
тва,че еврото е надценено не значи ,че утре ще падне.
жив пример са имотите и борсата в бг-борсата обърна вече,но имотите едва сега почват.а от колко години са надценени?
в днешно време икономиката и анализите нямат почти нищо общо с математика.всичко е макро психология на стадата и тяхната реакция на дадена новина или слух.


Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 08:34:28
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> nqkoi Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> Цитат:> Камелия - това е отговорът на
> > въпроса ти. Страната
> > > се нарича Япония. Това се опитах да ти
> обясна
> > че
> > > инвестицията в НИ не е най-сигурната и
> ако
> > > прочетеш за тази страна ще разбереш, че
> > златото
> > > може да се окаже доста по-добро средство
> да
> > спасиш
> > > парите си при евентуална криза на
> > икономиката.
> >
> >
> > Хайде, още промити мозъци! Аз имам къща с
> градина
> > и тя е по-лоша инвестиция от златото?!?!?!
>
> >
> > Ще живееш и ще ядеш злато!
> >
> > Малееееее, мале, какво са направили от вас,
> > хора?!?!?!
> >
> >
> > Раденке, не е само Япония - тя е най-ярък
> пример
> > 18г. цените само надолу. Виж статиските за
> > Германия. А ако си мислиш че от къща с
> градина ще
> > се нахраниш, надявам се мислиш да се храниш
> само
> > от градината. Щото май не помниш преди
> няколко
> > 7,8г. къщите за колко се продаваха, и дали
> някои
> > ще ти я купи. А след 7,8г. съмнявам се че
> голямата
> > вълна от Виенамци(бухаха) ще дойде да ти
> купи
> > къщата. Ориентирай се към замеделска земя -
> няма
> > да сбъркаш - в бъдеще ще поскъпва малко по
> малко,
> > а и ще има откъде да ядеш - но не залагай на
> къща.
>
>
> Етоооооооо!!! Най-после се появи първият познал
> верния отговор: "Ориентирай се към замеделска земя
> - няма да сбъркаш - в бъдеще ще поскъпва малко по
> малко, а и ще има откъде да ядеш "
>
> И аз това намеквам тука от сумай ти време, ама те
> не, та не- злато. Ши си го чукат в главите това
> злато!
>
> "и дали някои ще ти я купи." /къщата/
>
> А на теб кой ти каза, че я продавам?
>
>
> Е, те това е истината за отвързаната каишка-
> къщата и земята. И не ме интересуват нито
> измислените ви кризи, нито кви според вас били
> пазарните цени на имотите, нито кви лихви си
> определяте, нито златото ви!
>
> И смятайте, че това не го казвам аз- така
> разсъждава значителното мнозинство от българите.
> То за това е и целият бяс, де- че няма кой да ви
> се хваща на раздувките!


"Свободата Санчо...
И киселото зеленце си го бива ваша милост...."
Кой разбрал - разбрал, кой не е да си джафка в дворчето на каишка....
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 09:45:01
Куку,

Аз не пиша по форуми, освен веднъж на 3 години. Но съм живжяла по 3 години в 7 разли4ни държави и съм следила пазара на недживими имоти. Не мога да споря с тебе - ти знаеш вси4ко, само 4е използваш термините както ти харесва. Нари4аш крах понижение с 10% (което статистиката още не е уловила) след повишение със 100%. Ще се вклз4а отново след 3 години. Успех
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 10:00:17
Драга Клара,
ти ми дай 10% понижение пък да видим крах ли е или не е крах. Даже не искам понижение, искам застой 6 месеца и да видиш какво става. Да тръгнат чужденците да продават, да пофалират агенциите, и да тръгне новата мантра, която телетата първосигнално ще почнат да повтарят - "понижаване, понижаване, понижаване".

Малка справка:


Това което виждаш е пукането на неспукваемия борсов балон в България. Ей там на върха почнаха да излизат статии че 5% понижение не е никакво понижение. От там надясно за всяко покачване с 0,5 процента излизаше гръмкото заглавие "Борсата се възстановява". Растежът на борсата си има правила - тя расте с ръста на икономиката. Растежът в НИ си има правила - цената се определя от средния доход за страната. И на двата пазара е възможно балонизиране, възможно е страхотно балонизиране, възможно е това балонизиране да продължи повече от най-песимистичните очаквания. Както всички си мислеха, че "Българската борса няма да падне, защото тя стартира от много ниска точка и влизането в ЕС открива нови перспективи пред икономиката"... да ви звучи познато?


Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 10:26:45
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> раденче,
> точно такива като тебе ми раздуваха теории за
> пирамидите, пловдиските игри, изгоряха с
> банките... Много бързо забрави 1997. Като насрани
> ходеха изгорелите тогава, искаха държавата да им
> върне парите изгорели от лакомия.
>
> това за земеделската земя в Бг е най-голямата
> лакардия дето съм я чувал.
> Ти ходила ли си на село да видиш как 5-10 процента
> от земята само се обработва, на дребно, абсолютно
> неефективно?
>
> Каква земеделска продукция се произвежда в
> България? Доматите и царевицата от Турция,
> краставиците и цитрусите - от Гърция, в
> българската боб чорба само водата е българска...
>
> Да ти имам въображението... някой наскоро цитита
> че във Франция и цяла централа и западна Европа
> земеделската земя е по-евтина от Бг.
>
> А ти хубаво търсиш да се хванеш за нещо, гледай
> само да не хванеш някой банкер за някъде и да
> останеш и с дълг и на улицата...
>


Думите ти са типичен пример за абсолютната неинформираност и предубеденост, с която се водят обикновено дискусиите тук, пък и не само.

Кой ти каза, че някога съм имала нещо общо с подобни пирамиди, игри и т.н.? От къде разбра, че някога изобщо и за 2 секунди съм смятала, че човек трябва да участва в такива простотии?

За твое сведение, аз съм една от тези, на които участниците в пирамиди и прочее, се присмиваха, че са тръгнали да се мъчат да работят, вместо да дадат парите си на тези хубави хора пирамидаджиите, че да им ги върнат петторно. Като ги питах тия участниците, защо аджеба пирамидаджията ще им плаща 500 % лихва, като, ако му трябват пари може да си вземе от банката за 180%, те се усмихваха загадъчно и ми обясняваха, че хората били бизнесмени и си знаели работата. После ходиха с мокри кърпи. А примерът, който дадох е с една от тези, които явно е успяла, като се бута, да не се набута напълно, та в крайна сметка не е на минус от цялата работа.

Що се отнася до земеделската земя- там, където си може и да се обработват 5%. Моите земи се обработват 100%. И не ми давай примери със себе си, защото аз не съм ти. ТИ може да ядеш "Доматите и царевицата от Турция, краставиците и цитрусите - от Гърция, в българската боб чорба само водата е българска...", щото си на каишката, за която стана въпрос по-горе. АЗ- не.

А с банкерите имам срещи само докато се разминаваме по улицата, щото офисът ми е между банки.

Мен изобщо не ме мисли! Такива, като тебе да му мислят! smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 10:41:04
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> до камелия и няколкото други аборигена във
> форума:
>
> момиче, по време на криза най-ликвидните и
> препоръчителни начини да се предпазите е
> 1. Кеш. (стабилна валута, не левчета)
> 2. Злато.
>
> Имотите са на последно място и са най-губещи.
>
> Не мога да разбера с какви олигофрени си имам
> работа, абе хора, прочетете малко капацитетите
> (небългарските обаче) в тази област, потърсете
> малко из гугъл като не им вярвате на капацитетите
> и вижте стаистически какво се е случило през
> големите кризи на запад. Толкова ли нямате мозъчно
> вещесвто да вденете?
>
> тука срещам ентусиасти който пренаписват
> икономическата теория, направо смехотворни
> изявления чета, отричат се изобщо стойността на
> парите (айде да купувате яйца на пазара с тухли от
> апартамента и пръст/земеделска земя.)
> И тези се представят за елита на Бг...
>
> отрича се дефицита във външната търговия, факта че
> България няма почти никаква икономика освен
> строителството а пък всичко се внася отвън.
>
> Сега камелия се мъчи да убеди себе си че няма
> проблем с кредитите.
> момиче, няма друга страна в света в която дефицита
> по търговията да е 21 процента от брутния продукт,
> 65 от нетния национален доход. Това за миналата
> година. Тази ще е с 20-30 процента нагоре до
> момента в който се разпадне борда.
> Няма и държава на която външния дълг да е 95
> процента от ГДП.
>
> нямало страшно с кредити. ти изчакай само да
> започнете да получвате инфлирани левове а
> плащанията в евро...
>
>
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 03/20/08
> 02:20AM от kuku987.


Олигофрен ще викаш на баща си.

"вижте стаистически какво се е случило през големите кризи на запад ."

Тука не си на запад.
Тук всеки има собствен имот, в който да живее.
Тук всеки има хора на село, които произвеждат селскостопанска продукция ЗА СЕБЕ СИ.
Тук нищожна част от хората имат кредити.
Тук хората нямат излишни пари, които да се чудят как да пазят от кризата.
Тук повечето хора не се занимават с бизнес, че да им трябват бързо ликвидни средства.
Тук хората, като си купуват имот, го купуват за себе си и децата си и им трябва за 20-25 години, не като вложение за бързо ликвидни средства за след 1-2 години.

Сега разбрали защо приказките ви са толкова излишни, колкото да тръгнеш да разправяш на индианци да си сменят пишещата машина с компютри?

Толкова сме различни в начина си на живот от запад, че просто няма как тук да стъне същото, каквото става там. На баба ти Иванка от Гащевци сигурно ще и спрат кредитната карта?! :}

Може ли чак пък толкова да не се усещате?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход