Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Понижаване, понижаване, понижаване

Публикувано от rage_against 
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 21:18:14
Да пресметнал съм и не сравнявам БГ с Щатите. А с Япония и Германия, което е по-лошо. Аз не съм Асен или Куку и живея тук. И ето и най-бързите причини, които ми идват наум. Защо цените на имотите ще паднат в София:
- Защото стойността за построяване на някои от тях - визирам София, е в пъти по ниска - груб строеж 200ЕУР, цена 1200.
- Защото възвращаемостта от наем за София, е около 3% (ако някой иска да пусне майл да му пратя едно файлче за регион/наем София пресметнато при 12 добри кваритранти, без разходи и амортизация) - 1ния от двата коефициента, който се гледат за жилища - стандартно 10%
- Защото лихвите ще се вдигат.
- Защото чужденците вече не купуват.
- Защото чужденците продават.
- Защото българите намаляват, а не се увеличават.
- Защо намаля ръста на кредитирането.
- Защото София не може да продължава да увеличава населението си толкова бързо, просто няма толкова народ.
- Защото един куп потенциални купувачи си купиха жилища по-време на бума.
- Защото средния доход квадратен метер в София е под 40%. Нормално трябва да е 100%. - 2рия коефициент, който се гледа.
- Защото ще излезнат много жилища, и ше паднат наемите - много хора си накупиха.
- А падането на наемите рано или късно води до корекция на цените.
- Защото 2006г. класацията за поскъпване водиха 2 балтийски държава, а сега са на минус -10% и -15%.
Мога да говоря още, за макроикономика на БГ. А ащо ще паднат с БГ повече от колкото в Щатите. Ми за последните 6г. тук поскъпнаха поне 4 пъти. В Щатите около 50%. Там паднаха с 15% и ще продължават да падат. Направи отношението с Щатите и ще видиш какво ни чака.
После ще питам а доводи защо цените ще стоят същите - и искам отговори различни от защото те никога не падат.
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 21:26:08
Причините, които доведоха до покачването на цените, а именно чужденците и банковите кредити сега ще доведат до спадането им. Чужденците спират да купуват, а банките затягат кранчетата - няма пари с които да се купуват НИ, няма и търсене.
Хайде сега кажете откъде другаде могат да дойдат пари,които да се наливат в НИ за да се поддържа тренда на цените им нагоре?
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 21:44:22
Princess Написал:
-------------------------------------------------------
> Причините, които доведоха до покачването на
> цените, а именно чужденците и банковите кредити
> сега ще доведат до спадането им. Чужденците спират
> да купуват, а банките затягат кранчетата - няма
> пари с които да се купуват НИ, няма и търсене.
> Хайде сега кажете откъде другаде могат да дойдат
> пари,които да се наливат в НИ за да се поддържа
> тренда на цените им нагоре?


от спестени закуски?

Забравяш имигрантските пари, мръсните пари, оборотни пари (продал си нещо и искаш да купиш), наследствени пари и много още източници..

Чужденците май никога не са били някакъв сериозен фактор а по-скоро фукания някакви. 5 англичанина накръст не ми се вярва да променят пазара. А и чижденците се средоточават предимно във ваканционните имоти и не пречат на обикновения купувач.


Банките затягат кранчетата, но само 30% от сделките са с кредит? И от тези 30% поне 20% пак ще получат кредит, нали?

източник
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 22:10:45
Забравям:
- Преди имах приятели емигранти, който щяха да купуват тука - отказаха се. Питай Асен или Куку дали ще купят тук.
- Мръсните пари - те се пренасочиха, вече не търсят апартаменти, а строят такива. След като ги продават и след спада на цените пак ще се на печалба. Там ги управляват умни хора.
- Оборотните пари - при намаляне на покупките каквото ще се случи (а и според мен се случва в момента) ще изчезнат. Знаенете че цените ще намалят(след като си продал нещо) не знам дали би те мотивирало да си купиш ново такова.

А за статията, много интересна статия - интересно дали има заинтересована страна и обективна статия: Много яки са следните пасажи:

Quote

Регистрираните сделки намаляват, но това не означава, че продажбите са по-малко, твърди изпълнителният директор на "ЕРА България" Теодора Иванова.
clap: Нямам думи.

Quote

В София например вече се усеща липсата на готови жилища
Затова 80% от договорите са за ново строителство и жилища на зелено.Данните за тях обаче достигат със забавяне до Агенцията по вписванията.
Сега започва да излиза масово новото строителство и затова сега се вписват - купени преди, и сега вписани. Т.е. само 20% сделки без ново строителство(наистина малко) - и много спекуланти има купили ново строителство.

Quote

Ръстът на ипотечните кредити за закупуването на домове вече изпреварва увеличението в броя на сделките.
Защо нали жилищата са достъпни и повече сделки ще има. confused smiley

Quote

Задно с кредитите расте и броят на лошите заеми, което е една от най-големите заплахи за пазара на недвижимости, подчерта Страхил Иванов. Докато през 2005 г. лошите кредити са били 0,47% от всички, през миналата година те са стигнали 2,1 на сто. Засега обаче пазарът е стабилен.
Но той разте в проценти - защо бе братя от 0.47 до 2.1%. Това са 450% ръст за една година. Важно е да се отбелези - изречението за сега пазара е стабилен. :]

И най-накрая кои ви лъже: :}
През 2008 г. цените на жилищата ще продължат да растат бавно, а обемът на сключените сделки ще се запази, прогнозира Иванов
Светло бъдеще на бранша обеща и шефът на "Колиърс" Атанас Гаров.

И така докато всеки в България притежава по 2 апартамента smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 23:43:36
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз още по-малко.
> А ти си си свикнала с нея, защото ти е по
> рождение.


Напротив! Имах по рождение, но наскоро успях да я откача smoking smiley
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 23:52:00
nqkoi Написал:
-------------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> -----
Цитат:> Камелия - това е отговорът на
> въпроса ти. Страната
> > се нарича Япония. Това се опитах да ти обясна
> че
> > инвестицията в НИ не е най-сигурната и ако
> > прочетеш за тази страна ще разбереш, че
> златото
> > може да се окаже доста по-добро средство да
> спасиш
> > парите си при евентуална криза на
> икономиката.
>
>
> Хайде, още промити мозъци! Аз имам къща с градина
> и тя е по-лоша инвестиция от златото?!?!?!
>
> Ще живееш и ще ядеш злато!
>
> Малееееее, мале, какво са направили от вас,
> хора?!?!?!
>
>
> Раденке, не е само Япония - тя е най-ярък пример
> 18г. цените само надолу. Виж статиските за
> Германия. А ако си мислиш че от къща с градина ще
> се нахраниш, надявам се мислиш да се храниш само
> от градината. Щото май не помниш преди няколко
> 7,8г. къщите за колко се продаваха, и дали някои
> ще ти я купи. А след 7,8г. съмнявам се че голямата
> вълна от Виенамци(бухаха) ще дойде да ти купи
> къщата. Ориентирай се към замеделска земя - няма
> да сбъркаш - в бъдеще ще поскъпва малко по малко,
> а и ще има откъде да ядеш - но не залагай на къща.


Етоооооооо!!! Най-после се появи първият познал верния отговор: "Ориентирай се към замеделска земя - няма да сбъркаш - в бъдеще ще поскъпва малко по малко, а и ще има откъде да ядеш "

И аз това намеквам тука от сумай ти време, ама те не, та не- злато. Ши си го чукат в главите това злато!

"и дали някои ще ти я купи." /къщата/

А на теб кой ти каза, че я продавам? eye popping smiley


Е, те това е истината за отвързаната каишка- къщата и земята. И не ме интересуват нито измислените ви кризи, нито кви според вас били пазарните цени на имотите, нито кви лихви си определяте, нито златото ви!

И смятайте, че това не го казвам аз- така разсъждава значителното мнозинство от българите. То за това е и целият бяс, де- че няма кой да ви се хваща на раздувките! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
19-03-2008 - 23:53:10
nqkoi Написал:
-------------------------------------------------------
> Раденке стани ни ясно - сега идва времето за
> горене, който печелил печелил.


Точно така е. Който печелил- печелил, а който се е опитал да печели със заети пари, направо изгоре. Добре, че не са много!
Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 01:53:54
клара и какво по-точно от това дето не съм писал не се е случило и няма да се случи? Краха на НИ? Ами че той е факт, само дето не се признава от някой хора. Други като шефа на Българската Стопанска Камара открито го признаха.

пиша от 2004-05 защото тогава балона започна да става очеваден, цените в Бг бяха на нормалните нива до 2002.

уморих се да пиша на неграмотници че пазарите на НИ са силно инерционни. Затова и дадох примера в Япония. Там цените падат вече 17 години.

Та и в България като се засилят надолу няма да има спиране за доста годинки.

аз лично не се дразня от цените на имотите в Бг, това което не смятам за нормално е че българите позволиха при тази налична жилищна база, демографска картина и въобще ситуация при която всяко семейство да има поне по 2 жилища да ги накиснат с кредити доживот. България е момента живее повече на кредит от Америка.

та целите ми са две:
1. вразумяване на кредитополучателите
2. изобличаване на лъжците.

Ако България беше нормална а не информационо затъмнена държава краха щеше да се развие преди година - година и половина. И най-вече балона нямаше да се раздуе толкова много. А сега просто ще отнесе държавата. И ще го усетиш много лично тогава.






Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 02:03:44
раденче,
точно такива като тебе ми раздуваха теории за пирамидите, пловдиските игри, изгоряха с банките... Много бързо забрави 1997. Като насрани ходеха изгорелите тогава, искаха държавата да им върне парите изгорели от лакомия.

това за земеделската земя в Бг е най-голямата лакардия дето съм я чувал.
Ти ходила ли си на село да видиш как 5-10 процента от земята само се обработва, на дребно, абсолютно неефективно?

Каква земеделска продукция се произвежда в България? Доматите и царевицата от Турция, краставиците и цитрусите - от Гърция, в българската боб чорба само водата е българска...

Да ти имам въображението... някой наскоро цитита че във Франция и цяла централа и западна Европа земеделската земя е по-евтина от Бг.

А ти хубаво търсиш да се хванеш за нещо, гледай само да не хванеш някой банкер за някъде и да останеш и с дълг и на улицата...





Re: Понижаване, понижаване, понижаване
20-03-2008 - 02:17:09
до камелия и няколкото други аборигена във форума:

момиче, по време на криза най-ликвидните и препоръчителни начини да се предпазите е
1. Кеш. (стабилна валута, не левчета)
2. Злато.

Имотите са на последно място и са най-губещи.

Не мога да разбера с какви олигофрени си имам работа, абе хора, прочетете малко капацитетите (небългарските обаче) в тази област, потърсете малко из гугъл като не им вярвате на капацитетите и вижте стаистически какво се е случило през големите кризи на запад. Толкова ли нямате мозъчно вещесвто да вденете?

тука срещам ентусиасти който пренаписват икономическата теория, направо смехотворни изявления чета, отричат се изобщо стойността на парите (айде да купувате яйца на пазара с тухли от апартамента и пръст/земеделска земя.)
И тези се представят за елита на Бг...

отрича се дефицита във външната търговия, факта че България няма почти никаква икономика освен строителството а пък всичко се внася отвън.

Сега камелия се мъчи да убеди себе си че няма проблем с кредитите.
момиче, няма друга страна в света в която дефицита по търговията да е 21 процента от брутния продукт, 65 от нетния национален доход. Това за миналата година. Тази ще е с 20-30 процента нагоре до момента в който се разпадне борда.
Няма и държава на която външния дълг да е 95 процента от ГДП.

нямало страшно с кредити. ти изчакай само да започнете да получвате инфлирани левове а плащанията в евро...







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-20 02:20 от kuku987.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход