Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Доходи и кредити

Публикувано от dragula 
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 10:09:13
Камелия без доказване на доход означава точно това, че не можеш да докажеш колко получаваш. Какви преводи на заплата какви пет лева бе жена? Я да вземем един прост пример работя във фирма и ме осигуряват на 250 лв а ми дават 1000 лв - как се токазва това - ами никак просто ще трябва да ми повярват на едната ми гола дума, съответно вземам кредит с такава опция и сега ми кажи кой работодател ще се навие да ми превежда заплатата в тази банка и коя заплата? Ако вноската ми е 450 лв как ще ми ми се покрива от работодателя при положение че на официалния докемнт се подписвам под 180 в че вземам чисти?
Ето ти и друг прост пример - аз сам ЕТ и имам магазин за джунджурии - в дан. децларация сам на загуба - как ще си докажа дохода пред банката? Айде сега кажи кой доход да си превеждам в банката при положение че се осигурявам на минимума?
Ето ти и следващ пример - работя в Италия и бера мандарини - какво ще докажа или смяташ че банката няма да ме финансира в този случай ли?
Аз ако работя в някой голям холдинг и си вземам нормална заплата и си ме осигуряват върху нея и даже год. ми бонус е показан пред данъчните няма да ползвам тази опция щотото дохода ми е доказан и съответно и лихвите ми ще са по-ниски.
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 11:06:49
Джулиус - ясна ми е тази хварчаща бележка в някой случай дори само с подпис на гл. счетоводител. Ако фирмата е голям корпоративен клиент на банката да номера минава въпреки че в НОИ се водиш на 200 лв. Не това обаче имах предвид, а случаите в които никой в банката не те познава като работодател или като собственик на някакъв малък бизнес.
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 13:04:20
Доказването на доходи от наем се извършва не само с предоставянето на договора за наем а чрез годишната данъчна декларация. Ако наема не е посочен в декларацията дохода се приема за недоказан.
Примери като този Джулиус има много.... Въпросът е друг. А именно принципа по който една Банка приема доходите на едно физ. лице за доказани или не?
Нали се сещаш че банката няма интерес да приема договора ти за наем който не фигурира в дан. ти декларация за доказан и да ти даде кредит на по-ниска лихва?Естествено ако си приятел на шефа и той се застъпи за теб може и да успееш да вземеш по-ниската лихва winking smiley както ако си служител на голям корпоративен клиент между който и банката има споразумение да се приема доход на база на една хвърчаща бележка за доказан.
Аз имах предвид масовия случай а не изключенията!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 13:22 от Princess.
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 14:47:09
Ако се приеме за доказан и както би следвало да се изиска като допалнително обезпечение цесия на месечния наем в полза на банката!
Но естествено всяка банка си има своя кредитна политика а и както по-горе писах зависи колко си близак с шефа на клона winking smiley
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 20:07:46
Честно казано очаквах повече от анкетата. Аз не мога да участвам в нея защото нямам кредит, но за мен беше любопитно да видя, каква е реалната ситуация доход/кредит. Правих проучване в банките да разбера, какъв е максималния размер на кредита, който мога да си позволя с моите доходи. Оказа се че положението е трагично. Никъде не успяха (или не пожелаха) да ми обяснят как се изчислява. Отговорите (почти на всякъде), които чух бяха направо комични. Как си представяте се чувствах при отговори от 50 000 до 150 000 евро.
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 20:27:10
Трап - съчуствам ти winking smiley Някой беше писал че влизайки в два офиса на една и съща банка се оказва че в единия ще му дадат кредит а в другия не отговорая на условията. Аз и затова по-горе писах кредитната политика е една за банката като цяло, но отделните офиси си имат техни правила winking smiley
За това питаш и в офиса където най-те устройва. Успех!
Re: Анкета: Доходи и кредити
23-03-2008 - 22:06:09
Просто в една банка работят различни хора. Различно компетентни. Някои знаят по-добре условията, по-които банката им отпуска кредит, други ги знаят по-малко, а трети пък нищо не знаят.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Доходи и кредити
24-03-2008 - 00:03:16
Интересно е тези дето не знаят, какво търсят там? Питам се само. Ей така риторично. Аз обаче все още се питам. Ако сте на мое място и търсите оптимума на отношението домашен бюджет/кредит какво ще изберете. Освен това е интерсно и факторите за определяне (разбирам, че те в много случаи са абсолютно лични), но все пак основните елементи на разходите за живот не са много променливи. При моята калкулация е около 18-22% (което може би е леко подценено), като разпределението на факторите включва (доход, перспективи, ликвидност, разходи за живот /тази група също включва доста неща/, хобита, фондове, обучение, възраст и риск)
Re: Анкета: Доходи и кредити
24-03-2008 - 00:09:11
Може и да е невероятно, но и там има недостиг на работна ръка. Квалифицирана.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Доходи и кредити
24-03-2008 - 08:17:23
Драгула не можеш да си представиш колко голям е този недостиг на квалифицирана работна ръка по банките. Говорим за това че едни и същи обяви се въртят повече от година. Иначе си прав за това че различни хора работят и едни знаят повече други по-малко а пък трети го карат на лични симпатии :}
Трап за мен лично макс. 30 % от семейния доход трябва да отива за покриване на евентуални заеми. Дори ми се вижда много, но всеки сам си прави сметката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход