Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в интернет са изкуствено надути

Публикувано от kuku987 
Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
22-01-2009 - 21:05:22
[www.novinar.net]

мдааааа..
----------------------------------------------------
Цените на имотите в столицата, които се обявяват в интернет от агенции за недвижими имоти, са изкуствено завишени. Реалните цени на жилищата, на които се сключват сделките, са с около 25 на сто по-ниски, показа проучване на "Новинар". Брокери обясниха, че обявяват цената на имота, която искат да получат, но заради световната криза и спада в търсенето на жилища реално получават далеч по-малко.



В същото време агенциите предпочитат да обявяват по-високи цени, тъй като в процеса на преговорите с купувача цената винаги се сваля. В 90 на сто от случаите реалната сума, за която се извършва сделката, е много по-малка от обявената, категорични са брокери от няколко агенции за недвижими имоти в София. Така например, ако в обявата за двустаен апартамент в квартал „Левски Г” цената е 45 000 евро, реално той се продава за 33 750 евро.



Според данни на агенции за недвижими имоти цените на жилищата в столицата са поевтинели с около 10 процента в края на миналата година в сравнение с 2007 г. Според брокери в момента апартаменти се продават само при спешна нужда от от пари и се купуват от хора, които искат да вложат средства в недвижимо имущество.



Квадратен метър в квартал „Люлин” върви по 750-800 евро, а само преди няколко месеца той се търгуваше за 850-900 евро, дори 1000 евро. Най-голям спад има в цените на имотите в северните и западните райони на столицата. Поевтиняването там е с между 15 и 20 процента.



В центъра, където по традиция имотите са най-скъпи, цените се задържат високи и поевтиняването е само с 5 на сто. В центъра апартаментите вървят между 1100 и 1700 евро квадрата. За разлика от началото на миналата година, когато имаше оферти за продажба на жилища в центъра на цени от 3000 до 6000 евро квадрата, в момента такива предложения няма. Според статистиката най-търсени продължават да са апартаментите в южните райони, където цените варират между 1050 и 1250 евро квадратния метър.

Сравнение на цените на имотите в началото на тази година и през същия период на 2008 г.
Райони Цени в евро през 2009 г. Цени през 2008 г.

Южен район 1050 – 1250 1300
Център 1100 – 1700 2000-6000
Северен район 700-900 1000
Западен район 700 930


Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
22-01-2009 - 21:15:54
Това е долна спекулация професоре , нали за 300 говорим....
Истината е че на една оферта са накачени десет брокера и се раздуват нещата и когато реалния купувач стигне до реалния продавач вече преговаря за цена .....
Това което би свалило (ЗАЩОТО ВСИЧКИ ЧАКАТ МАРТ ) е аптията на учасниците winking smiley
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 01:34:28
Куку,
Не мога оспоря прогноза от 300Е/кв.м., не мога да оспоря прогноза и от 30 Е/кв.м., че даже и от 3 Е/кв.м., т.е. апартаментът да е по-евтин от един месечен наем.
За това, което се случва в момента, обаче имам представа и то не е това, което пишат в "Новинар".
Как си представяш, че 1500-1900 агенции и примерно 100000 продавачи ще се уговорят да държат, цените изкуствено надути.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 01:46:44
249.

още един неразбрал след всичките дискусии че цените се определят и от търсенето.
прости му господи, дотолкова му стига.
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 01:59:02
Знам от какво се определят цените. И не съм го разбрал от теб.
НО още не са стигнали до тези нива.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 02:26:21
определят се от нивото на река Дунав в сантиметри край Лом и Видин.

Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 02:39:45
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> определят се от нивото на река Дунав в сантиметри
> край Лом и Видин.
>
>
Не си прав.От ИНДЕКС ??КУКУ?? се определят

Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 02:40:17
avatar
Случка от преди Нова Година, обаждам се за един етаж от къща в кв. Изток, обявен за 250 000 еврони, 150 кв. и брокера още по телефона ми заявява, че собественикът би го продал и за 170-180К еврона, 32%та надолу и то в топ локейшън. Казах му като стане 100К да ми се обади. smiling smiley Така че какво пише по обявите и каква е действителността са две много различни неща.
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 02:44:15
ти явно си новичък във форума и не явно наясно с факта че досега каквото съм казал е станало, така че ти е простено.

амин.

*bow*
Re: Цените на имотите в интернет са изкуствено надути
23-01-2009 - 02:46:01
И при мене случката е подобна, имот обявен за 65000 Евро ми беше предложен за 40000 Евро. Смятам да позвъня в офиса им отново някъде в началото на август. Не се знае знае ли се!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход