Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Доходи и кредити

Публикувано от dragula 
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 10:02:40
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Анализът на Уникредит твърди, че
> средната цена в България в края на 2007 година е
> само 40% от очакваната средна равновесна цена,
> т.е. от 570 евро/м2 може да расте до равновесната
> цена 1425 евро/м2

>

Към 4 трим 2007 средната цена за БГ е 622 е/кв. (според НСИ) - това, дето си посочил, е средната за цялата 2007. Това само за уточнение.

Да, това твърди. Само че анализът не е за София само (под графиката има отметки за кои държави се отнася само за столицата и БГ не е сред тях), а е за цялата страна. Тоест, цената, която според Уникредит анализа е равновесна, е наистина 1425 е/кв ., но за БГ като цяло, а не само за София. Цената за цяла БГ за 2008 средно е 697 е/кв. Сам си направи сметка колко остават до изчислената от Уникредит равновесна цена smiling smiley - нагоре smiling smiley Малко по-долу е дадена и графика с оценка на годините до насищането на пазара - за БГ те са 19 години напред smiling smiley Насищането е сметнато като съотношение на общия брой домакинства, желаещи да закупят жилище и текущото (към оня момент) ниво на строителна дейност, при екстремноот допускане, че всики потенциални купувачи ще искат ново жилище.

Тази равновесна цена е сметната по теоретичен модел на база някакви допускания и някакви събрани данни. Доколкото не съм правила анализа, трудно мога да ги коментирам, защото не ги знам, и още тогава ти го казах. В материала пише твърде малко по този въпрос. И това още тогава ти го казах. А понеже ти вадеше от това проучване други числа и съждения, които ти обслужваха тезата, а тези ги пропускаше, затова извадих тази графика и я постнах.

Не знам защо в момента извади точно тази графика и какво всъщност искаш да докажеш, и на кого.

Иначе и аз мислех, че с теб може да се говори нормално до момента, в който почна да ми обясняваш кои били "правилните политици в БГ" и кои щели да спасят България. След това се отказах. Със "сини старци", както и "червени бабички", е трудно да се говори нормално, защото са фанатици.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 10:05 от Joan.
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 10:10:11
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Джоана, къде си премудрая!?! Аз съм "великият
> инвеститор и строител"...чак пък великият...според
> твоите тълкования...уотевър. Чудя се какво да те
> излъжа пак...ами утре имотите скачат
> нагоре...бягай да купуваш...бързичко, не си губи
> времето ! Това ми го каза един нов колега,
> събрахме се общаците и си говорихме за НИ-ти и той
> каза, че една жена му казала...Сериозен е човека,
> може да му се има доверие
>

Храбрият, написала съм ти с цитати какви измислици си поствал по други теми и какво говорят теб - наемник, който се прави на нещо, което не е. При това го прави зле smiling smiley

И те попитах - кажи за купувача ти - с ипотека ли беше или не, и защо ако беше с ипотека, се отказа от 8 к евра ей така, баламски? winking smiley И защо излъга?
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 10:46:54
Joan Написал:
> Иначе и аз мислех, че с теб може да се говори нормално до момента, в който почна да ми обясняваш
> кои били "правилните политици в БГ" и кои щели да спасят България. След това се отказах. Със "сини
> старци", както и "червени бабички", е трудно да се говори нормално, защото са фанатици.

Тъй като съм от "старците", които са добре възпитавани, и от 25 години не съм пил помията на българските средства за масово опростачване, няма да ти кажа сега какво мисля за теб (други ти го казаха многократно winking smiley). Ако настояваш, и това ще направя smiling smiley
И никъде не съм казал: "точно този трябва да бъде". Давал съм информация и съм (си/ни) поставял въпроси. Е, има 2 групировки, за които не е нужно да питам.
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 12:19:15
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Какво да разбера? Къде ми е грешката? От април
> 2008 повтарям:
>
> - недопустимо е при среден доход на домакинство
> 320 лева
> . средната цена за съществуващи жилища да е 1400
> лв/м2 (да не говорим за новопостроените);

Недопустимо е да пишеш изсмукани от пръстите си цифри! Средният доход на домакинство няма нищо общо с това, което си написал.
Да, на село, семейство старци- пенсионери, живеещо в собствената си къщичка, може да има и по- малък от този доход. Ако моето домакинство, тук, в София има доход 3000лв., колко е средния на двете домакинства?
Колко струва къщичката на старците? Какъв процент от хората живеят в София и другите големи градове?



> - недопустимо е да разговаряме като каруцари;
> и т.н., и т.н.
>
> Та, Камелия, dival, anris, какво да разбера?
>

Ами, това- да не изсмукваш цифри от пръстите си и да не се държиш като каруцар, щом тезата ти не минава.
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 12:34:44
barbaron Написал:
> ... недопустимо е при среден доход на домакинство 320 лева средната цена за съществуващи жилища да е 1400 лв/м2

камелия Написал:
> Недопустимо е да пишеш изсмукани от пръстите си цифри! Средният доход на домакинство няма нищо

Кажи на [www.nsi.bg] че си изсмукват цифри от пръстите си, че цената на къщичките се включва в дохода, и други подобни.
Аз предпочитам да си разговарям с дърветата - разбираме се отлично [forum.imoti.net] winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 12:36 от barbaron.
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 12:55:51
Не се дърлете като деца.
И двамата не сте коректни.15.01.2009 г.

Доходи, разходи и потребление на домакинствата, ноември 2008 г.
Общият доход средно на лице от домакинство през ноември 2008 г. спрямо същият месец на 2007 г. нараства от 272.78 лв. на 320.06 лв. или с 17.3%.


стават грешки!
smiling smiley
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 13:30:07
status Написал:
> Не се дърлете като деца. И двамата не сте коректни.15.01.2009 г.
> Общият доход средно на лице от домакинство през ноември 2008 г. спрямо същият месец на 2007 г.
> нараства от 272.78 лв. на 320.06 лв. или с 17.3%. Стават грешки!

Прав си, благодаря. При 2.51854468385729424231 члена на домакинство това прави 806.08 лева на домакинство.
Следователно днес средната цена за съществуващи жилища би трябвало да е 806,08 лв/м2 (403 евро/м2), а не 1400 лв/м2 (700 евро/м2) smiling smiley
Re: Анкета: Доходи и кредити
26-01-2009 - 13:31:21
status Написал :
> Не се дърлете като деца. И двамата не сте коректни.15.01.2009 г.
> Общият доход средно на лице от домакинство през ноември 2008 г. спрямо същият месец на 2007 г.
> нараства от 272.78 лв. на 320.06 лв. или с 17.3%. Стават грешки!

Прав си, благодаря. При 2.51854468385729424231 члена на домакинство това прави 806.08 лева на домакинство.
Следователно днес средната цена за съществуващи жилища би трябвало да е 806,08 лв/м2 (403 евро/м2), а не 1400 лв/м2 (700 евро/м2) smiling smiley
Re: Анкета: Доходи и кредити
27-01-2009 - 18:53:05
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> hrabar Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Джоана, къде си премудрая!?! Аз съм
> "великият
> > инвеститор и строител"...чак пък
> великият...според
> > твоите тълкования...уотевър. Чудя се какво да
> те
> > излъжа пак...ами утре имотите скачат
> > нагоре...бягай да купуваш...бързичко, не си
> губи
> > времето ! Това ми го каза един нов колега,
> > събрахме се общаците и си говорихме за НИ-ти
> и той
> > каза, че една жена му казала...Сериозен е
> човека,
> > може да му се има доверие
> >
>
> Храбрият, написала съм ти с цитати какви измислици
> си поствал по други теми и какво говорят теб -
> наемник, който се прави на нещо, което не е. При
> това го прави зле
>
> И те попитах - кажи за купувача ти - с ипотека ли
> беше или не, и защо ако беше с ипотека, се отказа
> от 8 к евра ей така, баламски? И защо излъга?

Джоана разбрахме се, казах ти аз съм общ работник! А те излъгах защото...исках да те излъжа...това е! Сори(това от един филм)!


Re: Анкета: Доходи и кредити
27-01-2009 - 19:42:12
Барбароне , гледам пак ми споменаваш ника с повод и без повод
ще започна да го приемам лично !
много внимаваи как и по какъв повод ме споменаваш
казвам ти го за последен път
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход