Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 21:19:54
Джулиус аиде питаи още веднъж...ама за последно еи :}
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 21:22:48
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> политиците ви са се хванали за главата и се чудят
> кво да правят и как да излезнат от обстановката в
> момента.не си мисли,че ще спечелят.ще се набутат и
> то яко.


Аз тях не ги мисля. Мисля за средностатистическото семейство в София, с общ доход около 2000 лева, с малко дете, 10 годишен автомобил и куче, незнайна порода.
Това семейство, което е теглило огромен 20-30 годишен кредит за да купи заветната дупка, ние си знаем каква, на цена тройна, понеже мутрата дето е строил или препродал, трябва да си сменя джипа всеки месец.

За тези хора ми пука.
na
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 21:35:26
ами защо ти пука за тях; никой не им е опрял пищов на челото да купуват....в САЩ доста умни хора даже си продадоха собствените жилища и отидоха да живеят под наем
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 21:57:53
na Написал:
-------------------------------------------------------
> ами защо ти пука за тях; никой не им е опрял пищов
> на челото да купуват....в САЩ доста умни хора даже
> си продадоха собствените жилища и отидоха да
> живеят под наем


Защо смяташ, че редовият данъкоплатец трябва да се интересува от цени на НИ, трендове, борси...?
Хората искат просто да си живеят живота и да си гледат децата. Точно за това държавата трябва да ги предпази. А тя не го прави.

Не може човек да се интересува от всяко нещо с което има допир.
Трябва ли да изучавам химия, всеки път като си купя безалкохолно от бакалията, та да мога да разталкувам Е-тата в съдържанието? Работа на държавата е да следи производителите на лимонада да не слагат буклуци вътре.

По същият начин работа на държавата е да следи строителите какъв цимент ползват, кой сезон го наливат, и колко противоземетръсни шайби и колони са си спестили.

Диверсификация на знанието му се вика на това.

Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 22:02:00
Серсем.
проблема иде от там,че цените скачаша и банките нарочно раздаваха кредити на хора,които не могат да си го позволят.
и стратегията на хитреците беше-не могат да плащат-още по добре-ще им го конфискуваме и ще си го препродадеме на свои хора с така наречения полу публичен търг.
тва е характерен за бг термин-нарочно не се обявява,за да не се знае и свои хора купуват злопупучния имот без пари,като ощетяват и лошия ипотекар.

обаче не можаха да предвидят,че тва в дългосрочен аспект ще им изиграе лоша шега и сега тепърва ще се учат кви груби грешки са допуснали от лакумия.
отпускането на безхаберни кредити без доказване на доход доведе до по голямо балониране на НИ,от което точно банките ще са най големите потърпевши smoking smiley

бруги грешки се допуснаха в бг.сега всички ще страдат,не само излъганите клиенти.
ще има много разбити мечти и имагинерно чувство на забогатяване от капитализацията,което всъщност не е реална печалба.
около 15 милиарда евро ще се загубят от декапитализация в близките години в бг и ще има много рев и сълзи.

и мен ми е жал за хората,които в момента със сетни усилия си плащат вноските,че дори и теглят и потребителски кредити,за да си помогнат,както и заеми от приятели и роднини.
ако знаят,че чувството им ,че са забогатели от имотите си е имагинерно,ще има разбити семейства и трагедии,от сега ги виждам.

съжалявам всички обиконвенни българи,които са купили в последната година и сега ги крепи единствено радостта,че влизат в сайтове за имоти и се радват,че имотите им поскъпват и преглъщат трудностите,на които са поставени,за да изтрайват на галопиращата инфлация и скачащи вноски.
падането ще им рабие не само надеждата,но и морал и етика,както и смисъл на съществуване.ще има доста депресии и отчаяни хора.

така е,като една икономика се ръководи от аборигени ,учили в москва.всичко отива там,на където се ръководи.в случая-към пропастта

Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 22:19:47
ако въпросът ти е дали балона на НИ е започнал 2006 отговора ми е : не.
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 22:23:24
то и в балтиските републики набълбукването не беше толкова голямо.

пак ти казвам да не сравняваш несравними неща. Бг без строителство няма икономика която да поддържа каквото и да е търсене.

краха в Бг ще е много по-сериозен от това дето се случва другаде.
няма държава в света задлъжняла с 100 процента от ГДП то си само за последните 3-5 години. (фирми + граждани)
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 22:46:08
Гледах зо но не ми стана интересен
много ги повтарят по НВО иначе има добри попадения smoking smiley
na
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 22:49:49
ами как средностатистическия американец си има идея от инвестиции в имоти и акции? не съм съгласен със Серсем, че човек тртябва насляпо да скочи и купи имот- като купуваш домати на пазара сигурно оглеждаш сергиите преди да купиш; та ако се "циганиш" за стотинки, защо трябва да се "набълбукаш" с хиляди евро с НИ?
na
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 22:51:41
и според мен положението в бг е по-зле от други страни, защото като се отдръпнат чужденци и спекулатори с повечко пари, обикновения българин не може да си позволи имот
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход