Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:25:48
dival

Ние даваме линкове за отрицателни икономически новини, защото те по принцип липсват в родната преса. Ако е за добри новини мога да ти пусна 100 линка. Какъв е смисъла обаче?
Купи си Труд или гледай Бареков и ще се заредиш с оптимизъм.
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:27:01
А защо чакат да почне да спира тока, та да направят нещо? Това е тука. Докато не опре ножа до кокала няма да се раздвижат. Та затова разправям че не е много розово положението и енерготата имат трески за дялане бол. В тоз слънчев бряг има тия проблеми незнам колко години вече.
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:33:13
абе момчета , наясно съм с всичко , което казвате , но защо тотално отричате и малкото което се прави в бг , за какво ми да гледам бареков ...аз нали си имам глава на раменете и мога да си правя изводите , а не да чакам някои да ми ги разказва
и добре като стане срива на имотите както прогнозирате ще спре да се върти земята ли? нали и в бг има хора които бачкат...не знам ....не е хубаво само лоши или само хубави новини , ако ще се коментира нещо по добре е безпристрастно да се даде мнение
и с кого се сравнява постоянно бг със сащ...ами това е повече от смешно
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:39:18
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> > тея пък кви са прости...в какво ми тръгнали да
> инвестират...нали казахме във форума , че не е
> рентабилно...еи не четат....

"Инвестиционната компания Blackstone възнамерява да инвестира повече от 1 млрд. евро в проект за изграждане на вятърни електроцентали в Северно море, информират запознати със случая, цитирани от Ройтерс."

Казаха ти че не е рентабилно в Северна България, не в Северно море smiling smiley
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:45:25
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> > абе какви глупости пишат тези

"Компанията за инвестиционен мениджмънт LaSalle, част от консултантската компания Jones Lang LaSalle Inc., е създала отдел за „специални ситуации”, който ще търси инвестиционни възможности във Великобритания и Континентална Европа, предлагащи висок риск и висока доходност, съобщава Propertyweek."

А, не са глупости. "Континентална Европа" не е "Ориенталска Европа" (както тук наричат района в околностите на България smiling smiley.
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:50:50
Дивал

Аз съм в БГ. И естествено земята няма да спре да се върти заради някаква криза. Но прекаленият оптимизъм /както и песимизъм/ не е помогнал на никой. Принципно съм песимист за следващите 2 до 3 години. Ще има криза и то голяма. След това дай Боже да почнем да се оправяме - било с помощ от ЕС, било с наши сили.
Иначе форума го открих малко късно, щеше да е хубаво да се включа миналата година по това време. Тогава са били истинските спорове. cool smiley
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 10:54:22
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> > от къде вземат пари тези бе .....

"23 259 нови автомобили са продадени у нас за периода 01.01.-30.06.08. "

Ако сте 2 000 000 работещите в България, то не е чудно че 1.2 % от тях са си позволили да си подновят автомобила за 6 месеца. Така след 41 години ще има само нови (ама няма да има бензин за тях).
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 11:02:07
никакъв песимизъм или оптимизъм...наи добре си е реализъм с елементи на оптизимъм , но това разбира се е личен избор
може и да си прав за кризата исторически погледнато на всеки десет години ни кроят шапка, изтеглят парите на хората ....и пак някои дърпа здраво напред...
точно за това всеки трябва да инвестира в себе си и собственния си живот и то днес , не след години
моето лично желание е да видя поне с 30 % по ниски цени и то именно в столицата
но допускам че има сценарии за разбиване на пазара
мисля обаче че в бг ще се живее много по спокоино ако го няма фактора имоти , но доколкото познавам психиката на българина ...имота е връх в живота на всеки ....и се придобива на всяка цена---да има за децата-----
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 11:04:48
барбарон ...ти какво караш...водород или велосипед
като няма бензин за бг ...няма да има и за фр
Re: Е какво стана?
10-07-2008 - 11:07:56
Зависи от ценностната система. На мен имота не ми е висш идеал. Предпочитам да си вложа ресурса в физически и духовно здраво и образовано поколение. За това трябват средства. На децата трябва да се обръща внимание, да ходят в частно училище, да тренират нещо, веднъж в годината на море и веднъж в годината на ски. Та барем станат здрави и силни хора. После идва имота. А не като голяма част от българите-свили се, хвърлят си целия доход за някакви там имоти, а на детето 10 лева на седмица и да върви да учи в някой техникум. Та идеята ми е, че всичко е въпрос на ценности. Българина с имотите е малко краен, което не е много добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход