Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:31:37
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> > удобно забравяш следното:
> > 1. лихвите в Бг са два пъти по-високи от
> > нормалните по света и все растат. това силно
> > ограничава възможностите за теглене на
> кредит.
> > кредитите в Бг са много по-рискови от
> събпрайм заемите в УС.
>
> Айде бе!

Погледнах [banks.dir.bg] - виждам:
Инвестбанк отпуска ипотечни кредити за потребление в лева, евро или щатски долари. Лихвен процент 9.5% за целия срок при плащане с равни вноски;

Погледнах [www.meilleurtaux.com] - виждам:
Лихвен процент (Франция)
от 4.70% до 4.85% за 15 години,
от 5.20% до 5.45% за 30 години.

Питам се - коя е нормалната страна winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-09 18:37 от barbaron.
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:37:00
иска да каже човекът че в Бг има производство и растеж без износ.. поредната смешка и пак смях на талази.

няма на този свят човек който да предрече точно кога ще започне някаквъ икономически процес (срива в случая, да не искаш и минути и секунди да ти дам?) както и как точно ше се развие този срив по простата причина че има изключително много конкретни фактори които влияят на равитието му. освен това тези фактори си влияят взаимно. като започне паниката се оттеглят инвеститорите, банките започват да си търсят парите, евросъюза ни спира парите, градушка удря реколтата, финансовия министър го хваща мензиса и прочее.

не може да изискваш от никого подобна прогноза защото вероятността да спечелиш от тотото ще е по-голяма. ако това ти е аргумента халал да ти е.

започваш да ставаш наистина досаден, заврял си се в дупката си и си гледаш цифрите/фактите и упорито отказваш да ги свържеш с икономические им контекст да не говорим че така любимите ти факти са силно съмнителни.

тенденциите обаче никой не може да ги замаже, разходи се до пазара да видиш какъв процент от хранителните стоки или каквото си купуваш на месец в домакинството е произведено в Бг и после проказвай смешки за растеж. парите в Бг теглени назаем не се инвестират, те се заравят в сгради откъдето няма да има абсолютно никакъв приход.
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:42:27
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> няма на този свят човек който да предрече точно
> кога ще започне някаквъ икономически процес (срива
> в случая, да не искаш и минути и секунди да ти
> дам?) както и как точно ше се развие този срив по

Аз пък ще си позволя да предрека: от момента на публикуването на резултатите за второто тримесечие на 2008 година тук: [www.registryagency.bg]. Странно, замлъкнали са от Февруари 2008 ! Проверете да не са ги избили !

Но не забравям, че errare humanum est smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-09 18:59 от barbaron.
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:44:35
това (публикуването на данните) може да случи през 2018 година да не говорим че сигурно ще са манипулирани (въз основа на избирателни анкети и непроверени данни).
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:52:33
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> това (публикуването на данните) може да случи през
> 2018 година да не говорим че сигурно ще са
> манипулирани (въз основа на избирателни анкети и
> непроверени данни).

Очаква се публикуването на резултатите за второто тримесечие на 2008 година тук: [www.registryagency.bg]. Странно, замлъкнали са от Февруари 2008 !?!
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:53:16
куку , можеш ли да докажеш , че твоите данни до сега не са маниполативни
предварително благодаря за отговора
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 18:57:17
Да, рекорд: 0 sec. за първо редактиране, тъй като колегата е пропуснал операцията "delete stupid message" smiling smiley
Редактирано 1 пъти, последният път 07/09/08 06:57PM от barbaron.

Ама я да не се хаби хартията, ще ползвам мястото тук да споделя една мисъл. Вече на няколко пъти ми се струва че споровете ти с Асен и Куку са нещо което вече сме гледали,
"deja vue" smiling smiley



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2008-07-09 19:15 от barbaron.
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 19:11:00
bender Написал:
-------------------------------------------------------
> Сори разменил съм цифрите на вноса и износа
Ааааааа....... smoking smiley това е опит за гадна инсинуация winking smiley
Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 19:11:20
забавленията ги пооотложи за наесен или назима.
а този забавен и леко развеселен тон не е изобщо подходящ, сигурно много се кефиш на новите цени на храните/бензина/тока и на мизерията на народеца.

да разбирам ли че и ти като смешниците от БНБ и финансовото министерство твърдиш че лева е подценен и трабвало да бъде 1.10 лева за Евро?
това твърдение че лева бил скъп и затова бил търсен е най-големия виц който съм чувал а аз знам доста вицове. ами нали е фиксиран към еврото и всеки който има евро може да отиде и да си купи за 1 евро 1.95 лева? сега остана да ми кажеш че БНБ ше ти откаже такава обмяна и съвсем да ме хвърлиш в туш.

да ти кажа честно джулиус, изглеждаше ми на интелигентен човек но ме впечатлява упоритостта с която защитаваш неща за който ти е пределно ясно а и на всеки средно интелигентен човек му е ясно как стоят. Пич ти да не си на заплата в някоя държавна иснтитуция и да ти плащат да защитаваш официалната държавна позиция? Като го знам Никито Василев изобщо няма да се учудя. изобщо.




Re: Е какво стана?
09-07-2008 - 19:17:04
дивал за да разбереш какво представлява света трябва да се откъснеш за малко от Бг. всякакви опити да се натрапват български стереотипи на чужди общества са смешни.

ти как си мислиш че смятат статистиката за продажбите по света?
1. въз основа на реалните сделки
2. отива един от статистиката в една агенция (която между друого купува и продава и за своя сметка, нещо забранено със закон в нормалните общества) да пие кафе и да му дадат избрани 'представителни' данни?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход